مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسی

09/06/1399 01:06 ب.ظ

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد

مراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد. محرم امسال با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد مراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی و در سایه ترس از حمله‌های نیروهای شورشی برگزار شد.

در تمام شهر کابل بخصوص در مناطق شیعه نشین شهر تدابیر شدید امنیتی اعمال شده بود، در کنار حضور سنگین نیروهای امنیتی، وزارت داخله/ کشور افغانستان از طریق نیروهای مردمی تلاش کرده بود تا آنها نیز در تامین امنیت عاشورا سهم بگیرند. با این وجود این تدابیر شدید، اما بیشتر راه های منتهی به مراکز عزاداری مسدود بود.

در همین خصوص همزمان گزارش شده است که با توجه به جاری شدن سیل در ولایت پروان و ۱۳ ولایت دیگر، تعدادی از حسینیه‌ها نذورات‌شان را برای مردم پروان بردند و در میان آنان توزیع کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان همراه با امرالله صالح و سرور دانش، معاونین خود در "حسینیه بقیة‌الله الاعظم" در غرب کابل در مراسم عاشورا شرکت کرد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ساعات کاری داروخانه‌ مرکزی هلال احمر در روزهای تاسوعا و عاشورا اعلام شدساعات کاری داروخانه‌ مرکزی هلال احمر در روزهای تاسوعا و عاشورا | داروخانه مرکزی هلال احمر در خیابان طالقانی روز شنبه هشتم شهریور ماه مصادف با تاسوعای حسینی از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ خدمات دارویی ارائه خواهد کرد و در یکشنبه نهم شهریور مصادف با عاشورا تعطیل است

عزاداری شب عاشورا در هیئت ریحانة الحسین- عکس خبری تسنیم - Tasnimمراسم عزاداری شب عاشورا محرم 1442 در هیئت ریحانة الحسین با سخنرانی حجت‌الاسلام حامد کاشانی و مداحی سیدمجید بنی‌فاطمه با رعایت پروتکل های به بداشتی و حفظ فاصله اجتماعی بمنظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مجموعه پارک ارم برگزار شد.

شب عاشورا در کربلای معلی- عکس خبری تسنیم - Tasnimمراسم عزاداری شب عاشورای حسینی با حضور دلدادگان حضرت اباعبدالله‌الحسین در کربلای معلی برگزار شد.

قاضی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟

آلبوم عکس؛ مراسم تاسوعا در ایران - BBC News فارسیمراسم عزاداری در روز تاسوعا امسال در شرایطی برگزار شده که ایران با خطر ویروس کرونا روبه‌رو است و مقام‌های بهداشتی امیدوارند که جمع شدن مردم برای برگزاری مراسم به شیوع بیشتر بیماری دامن نزند.

امارات در حمله پهپادی به آکادمی نظامی در لیبی نقش داشته - BBC News فارسیبی‌بی‌سی به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد یک پهپاد امارات متحده عربی باعث کشته شدن ۲۶ کارآموز غیرمسلح در یک آکادمی نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی در ژانویه سال جاری شده است. هفت ماه پس از این حمله، هیچ کسی مسئولیت کشتار این مردان جوان را برعهده نگرفته است.