نسبت به اخباری که از طریق تلگرام می‌گیرید، محتاط باشید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

افراط‌گرایان، در برخی از پُست‌ها، اقلیت‌های قومی را باعث و بانی بیماری کووید-۱۹ معرفی می‌کنند و در بعضی موارد نیز اعمال خشونت علیه آن‌ها را تبلیغ و ترویج می‌کنند. نسبت به اخباری که از طریق تلگرام می‌گیرید، محتاط باشید. راستی_آزمایی هلث_استودیو

جریان‌های افراطی از هرج‌ و مرج ناشی از همه‌گیری سوءاستفاده می‌کنند تا حوزه نفوذ خود را گسترش و نفرت‌پراکنی را بیش از پیش در جمع کاربران اینترنت ترویج دهند. مطالبی که آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، ملغمه‌ای از اخبار نادرست درباره کووید-۱۹ و پیام‌های تبعیض‌‌آمیز است. افراط‌گرایان، در برخی از این پُست‌ها، اقلیت‌های قومی را باعث و بانی بیماری کووید-۱۹ معرفی می‌کنند و در بعضی موارد نیز اعمال خشونت علیه آن‌ها را تبلیغ و ترویج می‌کنند.

تحقیقات «کی‌ران او‌کانر» نشان می‌دهد که بعضی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های جنبش راست‌ِ افراطی که در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، در یک کانال تلگرامی نیز که به‌طور تخصصی درباره کووید-۱۹ دروغ‌پراکنی می‌کند، فعالیت می‌کرده‌اند. او به «استودیو هلث» می‌گوید: «این نکته بسیار جالب بود و ثابت می‌کند که بین راست‌گرایان افراطی و مطالب مربوط به نظریه‌های توطئه درباره کووید-۱۹ نوعی همپوشانی بسیار نگران‌کننده وجود دارد.

او سپس می‌افزاید: «جریان‌های افراطی، از جمله راست‌گرایان افراطی، از دروغ‌پراکنی و نظریه‌های توطئه و اطلاعات گمراه‌کننده برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.»کانال‌هایی که «اوکانر» بررسی کرده است، شایعات و اخبار غلط گوناگونی را درباره کووید-۱۹ به اشتراک می‌گذارند؛ مطالبی که غالبا بر پایه‌ روایت‌های نادرست موجود تولید شده‌اند و البته نگرش یهودستیزانه نیز به آن اضافه شده‌ است. اما نکته قابل توجه این است که موضوعاتِ اصلیِ موردِ بحث، حولِ محور واکسن‌های کرونا متمرکز شده‌اند.

«اوکانر» می‌گوید: «از جالب‌ترین یافته‌های ما میزان بالای توجه و تمرکز جریان‌های راست‌گرای افراطی به مساله واکسن‌ها است که در اکثر مواقع مجموعه‌ای از اخبار نادرست و اطلاعات گمراه‌کننده‌‌‌ و وحشت‌آفرین است. ۹۰درصد از پربیننده‌ترین پُست‌هایی که ما بررسی کرده‌ایم، اطلاعاتی گمراه‌کننده‌ است درباره خطرات واکسن و شرکت‌های داروسازی.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فایل صوتی خدیجه مهدی‌پور از زندان؛ انتقاد از کم‌توجهی به زندانیان سیاسی گمنام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد بی‌سابقه توکایف از نظربایف؛نظامیان روس از قزاقستان خارج می‌شوندطبق آخرین آمارهای رسمی نزدیک ۱۰ هزار نفر در جریان ناآرامی‌های هفته گذشته قزاقستان بازداشت شده‌اند و دولت می‌گوید آرامش به کشور بازگشته و اوضاع «تثبیت» شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از نیمی از آمریکایی‌ها حامی برجام و لغو تحریم‌های ایران هستندبیش از نیمی از آمریکایی‌ها حامی برجام و لغو تحریم‌های ایران هستند نتایج نظرسنجی یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند و خواهان ادامه مذاکرات با ایران هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت سردار شریف از دیدار فرمانده کل سپاه با خانواده دو تن از جانباختگان هواپیمای اوکراینیسخنگوی سپاه با نقل روایت دیدار سرلشکر حسین سلامی با خانواده شهیدان اسدی لاری (شهدای پرواز هواپیمای اوکراینی) تصریح کرد : روایت خانم اسدی لاری از این دیدار ناقص ،جهت‌دار و تحریف شده است. این دیگه چه جانور عجیبیه! استعدادهاش توی این حکومت دیر کشف شده! بازم تکذیب خودشون؟ یکی بگه چرا همیشه و همیشه و همیشه دیگران حرفههای اینا را اشتباه میفهمند؟ یا نصفه باز گو‌مبکنند؟ یا تحریف میکنند؟ همیشه دیگران مقصر هستند؟ باز دیدند گوه زدند به خودشون شروع کردند به اینکه اون نفهمیده!!! آخه دوزاری که بواسطه روسیه و نوکری اون شدید تیمسار و سردار، اصلا شما حرف زدن عادی بلد هستید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »