فایل صوتی خدیجه مهدی‌پور از زندان؛ انتقاد از کم‌توجهی به زندانیان سیاسی گمنام

19/10/1400 07:31:00 ب.ظ

«خدیجه مهدی‌پور»، زندانی سیاسی محبوس در زندان ایلام، در فایل صوتی که در اختیار ایران‌وایر قرار گرفته است با انتقاد از کم‌توجهی به زندانیان سیاسی گمنام گفته: «سه ماه که از من بی خبر بودید به این دلیل است که به سراغم نیامدید.» اخبار_ایران

هفته‌ گذشته رسانه‌های حقوق بشری خبری را منتشر کرده بودند که بر اساس آن با گذشت ۳ ماه از بازداشت...

هفته‌ گذشته رسانه‌های حقوق بشری خبری را منتشر کرده بودند که بر اساس آن با گذشت ۳ ماه از بازداشت خدیجه مهدی‌پور اطلاعی از سرنوشت او در دست نیست. خانم مهدی‌پور در پیام صوتی خود با بیان اینکه از ۱۷ مهرماه ۱۴۰۰ در بند نسوان زندان ایلام به سر می‌برد می‌گوید: «سه ماه که از من بی خبر بودید به این دلیل است که به سراغم نیامدید.»

این زندان سیاسی می‌گوید بازداشت او همزمان با بازداشت یک زندانی سیاسی شناخته شده بوده و به همین دلیل فعالان حقوق بشری به پیگیری وضعیت او نپرداخته‌اند. خدیجه مهدی‌پور در پیام صوتی خود می‌گوید: «در طول این سه ماه با سپری کردن تمامی مراحل دادرسی به تنهایی و بدون حضور وکیل در جلسات دادگاه از خودم در مقابل ۶اتهام وارده دفاع می‌کردم که در نهایت منجر به صدور حکم ۲۰ماهه گردید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نگاه کارشناسان ترکیه‌ای به رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021کارشناسان مرکز مطالعات ایرانی در آنکارا «ایرام سنتر» در پنلی به بررسی رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021 پرداختند. - خبرگزاری آناتولی تشگیلات داخلی و خارجی و حکومت جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران استعمرار علوم بی منطق هفتکانه ی جاهلیت تحمیلی و بساط شئونیزم‌ فارسی را به همچی ترجیح داده ایران و ایرانیان را نابود کرده همچنان جاهلانه دنبال استعمارگری و انحصار ملتهای ایران و منطقه است!.... انصافاایرام بسیاردقیق عمل میکند

احتمال قاچاق سلاح از ایران به یمن در پیش‌نویس گزارش محرمانه سازمان مللبه گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» تهیه‌کنندگان پیش‌نویس گزارش محرمانه سازمان ملل به مصاحبه‌های انجام‌شده با خدمه یمنی شناورهای توقیف شده و داده‌های دریانوردی استناد کرده‌اند. کس خار خامنه‌ای در برابر سیل میلیاردها دلار 'سلاحهاى زيبا' كه به ائتلاف سعوديها هديه مى دهيد، بگذاريد چند لنج سلاح هم به مردم يمن برسد! موضع شما نشان مى دهد كه در اين ميان بي طرف نمى باشيد و در كشتار مردمان بى گناه يمنى با قاتلان همراهيد.

اعزام علیرضا فرشی به مرخصی درمانی پس از ماه‌ها تحمل بیماری در زندان

اردوغان: موسیلاژ در نرخ تورم را در اسرع‌ وقت از بین خواهیم بردرئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد همان‌گونه که معضل موسیلاژ در نرخ ارز را پاکسازی کردیم، موسیلاژ در نرخ تورم را نیز در اسرع‌ وقت از بین خواهیم برد. - خبرگزاری آناتولی لە کلکی ئەم تێرۆریستە بەم کە ئێوە پێی ئێژن; سەرۆک کۆمار.

5 ماه است از پسرمان بی‌خبریم/ فرهاد به قصد مهاجرت به انگلیس وارد ترکیه شدفرهاد جوان کردستانی که به قصد مهاجرت به کشور انگلیس از طریق مرز وارد ترکیه شد در همان ابتدای ورودش در یازدهم مرداد ماه سال‌جاری ناپدید شده و تاکنون خانواده این جوان نتوانستند از طریق مراجع قضایی ترکیه و ایران اثری از او بیابند.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید