کیوان صمیمی: آمران امنیتی علیه بکتاش آبتین جنایت کردند

21/10/1400 04:15 ب.ظ

«کیوان صمیمی»، رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، در نوشته‌ای از زندان اوین گفت که «آمران امنیتی» علیه بکتاش_آبتین مرتکب «جنایت و ظلم» شده‌اند. او «ایستادگی برابر ظلم و دغدغه‌مندی» را مهم‌ترین ویژگی بکتاش آبتین برشمرد. خبرنگاری_جرم_نیست

بکتاش آبتین، شاعر، نویسنده و فیلم‌ساز ایرانی بود که روز ۱۸دی۱۴۰۰، به علت ابتلا به ویروس کرونا در زندان اوین و «عدم انتقال به‌موقع به بیمارستان» درگذشت.

خانواده، دوستان و بسیاری از حقوق‌دانان و فعالان حقوق بشر، عدم انتقال فوری بکتاش آبتین به بیمارستان را «تعمدی» و «به قصد کشتن» این هنرمند تعبیر کرده‌اند.

این عضو کانون نویسندگان ایران که از تاریخ ۵مهر۱۳۹۹ در زندان اوین تهران محبوس بود، به دلایلی همچون تدوین کتاب ۵۰ ساله کانون نویسندگان ایران، انتشار بیانیه‌های این کانون، حضور بر مزار «محمد مختاری» و «محمدجعفر پوینده» و شرکت در مراسم سال‌روز «احمد شاملو»، در دادگاه با اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» مواجه شد.کانال تلگرامی او

منتشر شده است، می‌گوید: «هرچه فریاد داریم، بر سر آمران امنیتی بزنیم که ظلم کردند به ما و جنایت کردند علیه بکتاش آبتین. کسی که به او ظلم شده باشد، اگر حتی کلماتی زشت را فریاد بزند، خداوند این عمل را نادرست نمی‌داند (سوره‌ی نساء-آیه ۵۴۸). فرد میانسالی که بیماری زمینه‌ای دارد و یک‌بار هم به کرونا مبتلا شده، اما باز هم برگردانی‌اش به زندان.

ادامه مطلب:
iranwire »

بنت: اسرائیل در صورت لزوم آماده اقدام مستقل علیه ایران است | DW | 10.01.2022نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل بار دیگر از حق این کشور برای مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران سخن گفت. نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که این کشور حاضر به پذیرش توافقی که مغایر با مصالح خود باشد، نیست. نفتالی بنت غلط کرد! توافق هسته ای ایران با قدرتهای بزرگ هیچ ربطی به اسرائیل ندارد.. ایران اصلا اسرائیل را آدم حساب نمی کند تا پذیرش یا عدم پذیرش اسرائیل مهم باشد! اسرائیل اگر دست از پا خطا کند می داند چه بلایی بر سرش خواهد آمد سیب زمینی هم داخل.... والسلام

سیاستمداران سابق افغان خواستار رفع تحریم‌های مالی علیه کشورشان هستندسیاستمداران سابق افغان خواستار رفع تحریم‌های مالی علیه کشورشان هستند سیاستمداران سابق و فعالان اجتماعی افغان از خواستار رفع تحریم‌های مالی علیه افغانستان هستند.

کاخ سفید: تهدیدهای ایران علیه مقامات آمریکایی «نگران‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» است🔺کاخ سفید: تهدیدهای ایران علیه مقامات آمریکایی «نگران‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» است این مقام کاخ سفید ادامه داد: «ما در دفاع از مردم خود متحد هستیم و از مردم خود محافظت و دفاع خواهیم کرد. اما من قصد ندارم وارد جزئیات بیشتر شوم.» ⬇️ بیشتر بخوانید: Ehilà! Sto usando App Via. Benvenuti, vi ringrazio per avermi contattato, mi metterò di nuovo al più presto.STEFANOBORZI5GMAILCOM وقتی شما افراد کشورهای دیگه رو 'ترور' میکنید و اسمش رو میگذارید 'دفاع از خود' ... فکر نمیکنید بقیه هم همین کار زشت و بی شرمانه رو انجام بدن در جواب شما؟ حالا یکهو جان شهروندان شما مهم شد؟

مقامات آمریکایی علیه یک مرد نیویورکی به دلیل تهدید جانی دونالد ترامپ اعلام جرم کردند🔺مقامات آمریکایی علیه یک مرد نیویورکی به دلیل تهدید جانی دونالد ترامپ اعلام جرم کردند ▪️دادستان‌ها گفتند که متهم، توماس ولنیکی نام دارد و ۷۲ ساله است. طبق این گزارش، او تهدید کرده بود که «هر کاری از دستم بر بیاید» برای اطمینان از مرگ ترامپ انجام می‌دهد. گوه خورده پیر خرفت.دردوبلای عمو ترامپ تو فرق سر بدخواهاش Muhammad Qasim saw Jibril AS in his dream, and he then was taken to a place where a beautiful recitation of Surah Rahman was happening. Qasim has seen many dreams about the future. I believe, he is the future Imam Al-Mahdi.

واکنش کاخ سفید به اعمال تحریم ایران علیه چند شخص آمریکاییواکنش کاخ سفید به اعمال تحریم ایران علیه چند شخص آمریکایی مشاور امنیت ملی آمریکا: اگر ایران به هر یک از شهروندان ما حمله کند، از جمله هر یک از این ۵۱ نفری که دیروز از آن‌ها نام برده شده، با عواقب سختی روبه‌رو خواهد شد! اگه یکی از این پنجاه و یک ملعون رو نزنیم نامردیم بخدا

سرلشکر سلامی: بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است/ شهید «احمد کاظمی» یک فرمانده کامل بود- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimفرمانده‌کل سپاه: بخشی از انتقام_سخت هنوز باقی مانده است هدف ما ماندن این استقامت و هدف دشمن شکست آن؛ اما واقعیت‌های میدان می‌گوید که ما پیروز شده‌ایم در اقصی‌نقاط جهان اسلام شمشیر‌های مسلمانان کشیده شده و سرزمین امنی برای دشمنان خدا وجود ندارد چنانچه نظام جمهوری اسلامی پاسخ دندان شکنی به قبیله حاکم بربحرین که باپیروی از رژیم صهیونیستی بارهاکشور ایران راناامن کننده منطقه خوانده وضمن اهانت به مردم ایران سپاهیان،نظامیان وحامیانش راتروریست نامیده وتهدیدکرده است!،ندهد٪ومثل بزبنشینندواقدامات رئیس بحرینی ای اف سی رشته توئیت احتمالا باید حضرت مهدی بیاد انتقام سخت بگیره .😁😁😁😁

«کیوان صمیمی»، روزنامه‌نگار باسابقه و رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، در نوشته‌ای از زندان اوین گفت که «آمران امنیتی» علیه «بکتاش آبتین» مرتکب «جنایت و ظلم» شده‌اند. او «ایستادگی برابر ظلم و دغدغه‌مندی» را مهم‌ترین ویژگی بکتاش آبتین برشمرد.«کیوان صمیمی»، روزنامه‌نگار باسابقه، سردبیر نشریه «ایران فردا» و رییس انجمن «دفاع از آزادی مطبوعات» که درحال گذراندن حکم زندان خود است، در نوشته‌ای از زندان اوین نسبت به «جنایت آمران امنیتی علیه بکتاش آبتین» اعتراض کرد.

بکتاش آبتین، شاعر، نویسنده و فیلم‌ساز ایرانی بود که روز ۱۸دی۱۴۰۰، به علت ابتلا به ویروس کرونا در زندان اوین و «عدم انتقال به‌موقع به بیمارستان» درگذشت. خانواده، دوستان و بسیاری از حقوق‌دانان و فعالان حقوق بشر، عدم انتقال فوری بکتاش آبتین به بیمارستان را «تعمدی» و «به قصد کشتن» این هنرمند تعبیر کرده‌اند.

این عضو کانون نویسندگان ایران که از تاریخ ۵مهر۱۳۹۹ در زندان اوین تهران محبوس بود، به دلایلی همچون تدوین کتاب ۵۰ ساله کانون نویسندگان ایران، انتشار بیانیه‌های این کانون، حضور بر مزار «محمد مختاری» و «محمدجعفر پوینده» و شرکت در مراسم سال‌روز «احمد شاملو»، در دادگاه با اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» مواجه شد.کانال تلگرامی او

منتشر شده است، می‌گوید: «هرچه فریاد داریم، بر سر آمران امنیتی بزنیم که ظلم کردند به ما و جنایت کردند علیه بکتاش آبتین. کسی که به او ظلم شده باشد، اگر حتی کلماتی زشت را فریاد بزند، خداوند این عمل را نادرست نمی‌داند (سوره‌ی نساء-آیه ۵۴۸). فرد میانسالی که بیماری زمینه‌ای دارد و یک‌بار هم به کرونا مبتلا شده، اما باز هم برگردانی‌اش به زندان. این ظلم و تصمیم خطرناک و غیرقانونی، شبه‌عمد است و یا حتی عمد؟»

کیوان صمیمی ادامه می‌دهد: «یک‌ماه بعد از برگشتنش، از دوستان و جوانان جدایم کردند و منتقلم کردند به اینجا در بند۴؛ اما خیالم راحت بود که او در بند۸ است و یاران را سامان می‌دهد. بکتاش اهل کار جمعی بود و در مقابل ظلم هم دارای موضعی صریحا طلبکارانه و البته همزمان اهل مذاکره هم بود. دغدغه و درد اگر مطالبه‌گری و فریاد را برنیاورد، درد نیست و حداکثر می‌توان به آن گفت نارضایتی. او درد داشت و اعتراض می‌کرد، نه مثل بسیاری که فقط حرف می‌زنیم و شاید هم بعضی‌مان قشنگ می‌نویسند، ولی می‌ترسیم و پرهیز می‌کنیم از اعتراض در میدان و خیابان. ادامه خواهیم داد راهش را با حضور مستمر و مسالمت‌آمیز، اما اعتراضی در میدان عمل که حق طبیعی و قانونی‌مان است.»

کیوان صمیمی ۷۲ ساله که از مسن‌ترین و باسابقه‌ترین روزنامه‌نگاران فعال در ایران محسوب می‌شود، ۱۱اردیبهشت۱۳۹۸، هم‌زمان با «روز جهانی کارگر»، به همراه ده‌ها تن از شرکت‌کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت شد.

این روزنامه‌نگار در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۹ به صورت غیابی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی»، به تحمل شش سال حبس محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به سه سال زندان کاهش یافت.

صمیمی پیش از این در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ نیز به تحمل شش سال زندان محکوم شده بود.