نخستین نشست مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در قطر آغاز شد

22/06/1399 09:26:00 ق.ظ

12.09.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی نخستین نشست مذاکرات صلح افغانستان صبح امروز شنبه 12 سپتامبر با سخنرانی سلطان بن سعد المریخی، وزیر دولت در امورخارجه قطر و با حضور هیئتی از مقامات دولتی وجناح‌های مختلف افغانستان و هیئت گروه طالبان در در هتل شرایتون شهر دوحه پایتخت قطر آغاز شد.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در حساب توئیتر خود نوشت: ملا عبدالغنی برادر، معاون سياسی و رئيس دفتر سياسی طالبان در جلسه افتتاحیه امروز سخنرانی خواهد کرد. این گفت‌وگوها گام بعدی پس از توافق آمریكا-طالبان درباره خروج نیروهای امریکایی از افغانستان است. این یک لحظه تاریخی به شمار می‌رود، چون برای نخستین بار، طالبان علی‌رغم اینکه دولت افغانستان را به‌رسمیت نمی‌شناسد، با نمایندگان آن بر سر آینده این کشور مذاکره می‌کنند.

براساس اطلاعات دریافتی از منابع مختلف، طرفین در نخستین روز این مذاکرات موضوعات مورد بحث اجلاس بعدی و اصول مذاکره را تعیین کرده و یک دبیرخانه مشترک تشکیل خواهند داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ثبت نخستین مورد تب خوکی آفریقایی در آلماناین ویروس که در اغلب موارد حیوانات آلوده را به خونریزی‌های کشنده و مرگبار مبتلا می‌کند پیش‌تر تا نزدیکی‌های مرز آلمان آمده و بارها در لهستان در لاشه گرازهای جان باخته شناسایی شده بود.

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست بین‌الافغانی وارد قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد. - خبرگزاری آناتولی

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

چرا قطر میزبان مذاکرات صلح افغانستان شد؟ - BBC News فارسیبرگزاری مذاکرات صلح افغانستان در دوحه قطر، خلاف میل دولت افغانستان، چرا اتفاق افتاد؟ این کشور از چه ویژگی‌هایی برخوردار است که توانسته به محور دیپلماسی صلح افغانستان تبدیل شود؟

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی عازم قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی امروز برای حضور در مذاکرات بین‌افغانی به دوحه پایتخت قطر رفت. - خبرگزاری آناتولی