نخستین نشست مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در قطر آغاز شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخستین نشست مذاکرات بین الافغانی با حضور هیئتی از مقامات دولتی وجناح‌های مختلف افغانستان و هیئت گروه طالبان لحظاتی پیش در شهر دوحه قطر آغاز شد.

نخستین نشست مذاکرات صلح افغانستان صبح امروز شنبه 12 سپتامبر با سخنرانی سلطان بن سعد المریخی، وزیر دولت در امورخارجه قطر و با حضور هیئتی از مقامات دولتی وجناح‌های مختلف افغانستان و هیئت گروه طالبان در در هتل شرایتون شهر دوحه پایتخت قطر آغاز شد.

براساس اطلاعات دریافتی از منابع مختلف، طرفین در نخستین روز این مذاکرات موضوعات مورد بحث اجلاس بعدی و اصول مذاکره را تعیین کرده و یک دبیرخانه مشترک تشکیل خواهند داد. عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، حنیف اتمر معاون وزیر امور خارجه، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عبدالسلام رحیمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور افغانستان در امور صلح در مراسم افتتاحیه این مذاکرات حضور دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت نخستین مورد تب خوکی آفریقایی در آلماناین ویروس که در اغلب موارد حیوانات آلوده را به خونریزی‌های کشنده و مرگبار مبتلا می‌کند پیش‌تر تا نزدیکی‌های مرز آلمان آمده و بارها در لهستان در لاشه گرازهای جان باخته شناسایی شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست بین‌الافغانی وارد قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا قطر میزبان مذاکرات صلح افغانستان شد؟ - BBC News فارسیبرگزاری مذاکرات صلح افغانستان در دوحه قطر، خلاف میل دولت افغانستان، چرا اتفاق افتاد؟ این کشور از چه ویژگی‌هایی برخوردار است که توانسته به محور دیپلماسی صلح افغانستان تبدیل شود؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی عازم قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی امروز برای حضور در مذاکرات بین‌افغانی به دوحه پایتخت قطر رفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »