هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست بین‌الافغانی وارد قطر شد

21/06/1399 11:00 ب.ظ

هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد. - خبرگزاری آناتولی

هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد. - خبرگزاری آناتولی 11.09.

2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیئت مذاکره کننده دولت این کشور به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه ملی برای حضور در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شده‌اند.

هیئت دولت افغانستان در فرودگاه بین المللی حمد دوحه از سوی سلطان بن سعد المریخی وزیر دولت در امور خارجه قطر مورد استقبال قرار گرفت. عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، سید منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه و عبدالسلام رحیمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور صلح به نمایندگی از دولت افغانستان در مراسم افتتاح مذاکرات بین‌الافغانی حضور خواهند یافت.

در همین حال گروه طالبان نیز در اطلاعیه‌ای از اعزام 6 تن از زندانیان این گروه به دوحه که کشورهای فرانسه و استرالیا با آزادی آنها مخالف بودند، خبر داده و اعلام کرد که"بر اساس توافق‌نامه امضاء شده میان طالبان و ایالات متحده آمریکا، این گروه برای حضور در جلسه افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی روز شنبه 12 سپتامبر آماده است". headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی عازم قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی امروز برای حضور در مذاکرات بین‌افغانی به دوحه پایتخت قطر رفت. - خبرگزاری آناتولی

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدندمذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان که از سوی مایک پمپئو «تاریخی» توصیف شده است قرار بود ماه مارس آغاز شود اما به دلیل اختلاف دو طرف بر سر مبادله زندانیان به تعویق افتاد.

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

آتش‌سوزی اردوگاه موریا؛ تقلای دولت یونان برای اسکان ۱۳ هزار پناهجو - BBC News فارسیدولت یونان در حال تقلا است تا برای هزاران پناهجویی که به سبب آتش‌سوزی از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس آواره شدند، سرپناه تازه‌ پیدا کند. موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویی یونان بود که روز گذشته در آتش سوخت و تقریبا به طور کامل از بین رفت. مقام‌های رسمی یونان گفته‌اند که اکثر ۱۳ هزار پناهجویی که در این کمپ مستقر بودند، موقتا در چادر یا کشتی‌های نزدیک یک بندر‌ اسکان داده می‌شوند.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد.

11.09.2020

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیئت مذاکره کننده دولت این کشور به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه ملی برای حضور در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شده‌اند.

هیئت دولت افغانستان در فرودگاه بین المللی حمد دوحه از سوی سلطان بن سعد المریخی وزیر دولت در امور خارجه قطر مورد استقبال قرار گرفت.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، سید منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه و عبدالسلام رحیمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور صلح به نمایندگی از دولت افغانستان در مراسم افتتاح مذاکرات بین‌الافغانی حضور خواهند یافت.

در همین حال گروه طالبان نیز در اطلاعیه‌ای از اعزام 6 تن از زندانیان این گروه به دوحه که کشورهای فرانسه و استرالیا با آزادی آنها مخالف بودند، خبر داده و اعلام کرد که"بر اساس توافق‌نامه امضاء شده میان طالبان و ایالات متحده آمریکا، این گروه برای حضور در جلسه افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی روز شنبه 12 سپتامبر آماده است".

در اطلاعیه طالبان آمده است که این گروه تصمیم دارد مذاکرات بین‌الا‌فغانی را در"چارچوب ارزش‌های اسلامی و به میان آوردن یک نظام اسلامی واقعی" به پیش ببرد.

پیش از این وزارت امور خارجه قطر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دوحه از روز شنبه 12 سپتامبر میزبان دور جدید مذاکرات صلح افغانستان خواهد بود. این مذاکرات مستقیم بین طیف‌های مختلف مردم افغانستان گامی جدی و مهم در راستای برقراری صلح پایدار در این کشور است.

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده به منظور تلاش برای آغاز مذاکرات صلح افغانستان هم از روز 5 سپتامبر در دوحه، پایتخت قطر حضور دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز ضمن تایید این خبر اعلام کرد که مردم افغانستان برای پایان دادن به درگیری‌ها و دستیابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ آماده هستند و رهبران افغانستان نباید این فرصت تاریخی را برای صلح از دست بدهند. تمامی طرفین باید گام های مهمی برای رفع موانع آغاز مذاکرات بردارند.

گفتنی است زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان و ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان 29 فوریه امسال طی مراسمی در دوحه، پایتخت قطر «توافق‌نامه صلح در افغانستان» میان آمریکا و طالبان را امضا کردند که بر اساس این توافق‌نامه مقرر شد 5 هزار زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان و یک هزار گروگان و اسیر در دست طالبان آزاد و گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نیز آغاز شود.