مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

21/06/1399 04:25:00 ب.ظ

11.09.2020 کابل/ سید خدابردی سادات/ خبرگزاری آناتولی دولت افغانستان پس از سال‌ها برای نخستین بار با هدف پایان دادن به جنگ طولانی‌مدت در این کشور بر سر میز مذاکرات رسمی با طالبان خواهد نشست.

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که مذاکرات طالبان با گروه‌های افغان فردا در دوحه، پایتخت قطر آغاز خواهد شد.

مسئولیت رهبری هیئت دولت افغانستان در این مذاکرات بر عهده معصوم استانکزی، رئیس سابق امنیت ملی این کشور خواهد بود. این هیئت 21 نفره متشکل از نمایندگان احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی بوده و امروز به‌منظور حضور در مذاکرات صلح با طالبان عازم قطر شد.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، حنیف اتمر معاون وزیر امور خارجه، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عبدالسلام رحیمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور افغانستان در امور صلح فردا در مراسم افتتاحیه این مذاکرات حضور خواهند یافت. headtopics.com

براساس اطلاعات دریافتی از منابع مختلف، طرفین در نخستین روز این مذاکرات موضوعات مورد بحث اجلاس بعدی و اصول مذاکره را تعیین کرده و یک دبیرخانه مشترک تشکیل خواهند داد. انتظار می‌رود مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در مراسم افتتاحیه این مذاکرات شرکت کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

تاجیکستان: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند🔺وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند ⚡️مایک پمپئو آغاز این مذاکرات را یک فرصت تاریخی برای افغانستان برای پایان دادن به چهار دهه جنگ و خونریزی در آن کشور خواند.

هیات افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله برای مذاکرات صلح عازم دوحه شد - BBC News فارسیعبدالله عبدالله و هیأت عالی‌رتبهٔ همراه او کابل را به مقصد دوحه، پایتخت قطر، ترک کردند. در خبرنامه شورای عالی مصالحه آمده که آقای عبدالله فردا در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان سخنرانی می‌کند.

معاون رئيس جمهور افغانستان: تمام موانع بر سر راه روند صلح رفع شده استمعاون رئيس جمهور افغانستان تاکید کرد که دولت تمام موانع بر سر راه روند صلح را رفع کرده و از طالبان خواست تا هرچه زودتر بر سر میز مذاکرات حاضر شوند‍. - خبرگزاری آناتولی

نماینده ویژه آمریکا حمله به کاروان حامل معاون رئیس جمهوری افغانستان را «خرابکاری» مخالفان صلح دانست🔺نماینده ویژه آمریکا حمله به کاروان حامل معاون رئیس جمهوری افغانستان را «خرابکاری» مخالفان صلح دانست ⚡️نماینده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان حمله به کاروان حامل امرالله صالح را محکوم کرد و آن را «خرابکاری» مخالفان توافق صلح در آن کشور دانست.