تاجیکستان: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم

21/06/1399 02:06 ب.ظ

📌تاجیکستان: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم

11.09.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امروز جمعه با سایمومین یاتیموف، رئيس كميته دولتى امنیت ملی تاجيکستان در کابل گفت‌وگوکرد.

رئیس کمیته امنیت دولتی تاجیکستان در این دیدار،گفت که کشورش از رهبری صلح به مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند و تامین امنیت و برقراری ثبات در این کشور را به نفع همه کشورهای منطقه می‌داند.

عبدالله ‌نیز ضمن استقبال از حضور یاتیموف به کابل خاطر نشان کرد:"افغانستان، امنیت تاجیکستان را امنیت خود دانسته و موفقیت روند صلح افغانستان ضامن امنیت ‌‌و صلح در منطقه است".

ادامه مطلب:
aa_persian »

همسر نازنین زاغری از دولت بریتانیا خواست در برابر اتهام‌های تازه از او حمایت کندریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف از دولت بریتانیا خواست تا از این شهروند ایرانی بریتانیایی در برابر اتهامات تازه در ایران حمایت کند جزئیات بیشتر🔽

اسپانیا از درخواست کویت برای معافیت از روادید شنگن حمایت می‌کندکویت بیش از چهار سال است که به هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است.

روحانی بعد از خروج از پاستور در درون نظام خواهد ماندسید افضل موسوی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:روحانی بعد از خروج از پاستور در درون نظام خواهد ماند/روحانی و همفکرانش پس از پایان کار دولت، سیاست‌ورزیشان را ادامه خواهند داد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

تصاویر هوایی از بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان یونان یک روز پس از نابودیآتش‌سوزی چهارشنبه شب موریا تلفات جانی نداشت، اما ساکنان آن سکونت‌گاه موقت خود را هم از دست دادند و این یعنی آوارگی در آوارگی.

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

رضا معینی: خون روزنامه‌نگاران سرخ‌تر از دیگران نیست