نماینده ویژه آمریکا حمله به کاروان حامل معاون رئیس جمهوری افغانستان را «خرابکاری» مخالفان صلح دانست

20/06/1399 02:06:00 ق.ظ

🔺نماینده ویژه آمریکا حمله به کاروان حامل معاون رئیس جمهوری افغانستان را «خرابکاری» مخالفان صلح دانست ⚡️نماینده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان حمله به کاروان حامل امرالله صالح را محکوم کرد و آن را «خرابکاری» مخالفان توافق صلح در آن کشور دانست.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. نماینده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان روز چهارشنبه ۱۹ شهریور حمله به کاروان حامل امرالله صالح معاون رئیس جمهوری افغانستان را محکوم کرد و آن را «خرابکاری» مخالفان توافق صلح در آن کشور دانست.

زلمی خلیلزاد در رشته توئیتی نوشت: «با نزدیک شدن گفت‌وگوهای صلح، تخریبکاران در تلاش‌شان برای اخلال این فرصت تاریخی بیشتر مایوس می‌شوند. حمله امروز بر کاروان امرالله صالح تازه‌ترین نمونه آن است.»

وی اضافه کرد: «تاریخ گواه است زمانی که فرصت برای صلح نزدیک می‌شود، تخریبکاران از هیچ نوع تلاش برای توقف آن نمی‌ایستند. افغان‌ها در دام آنها نخواهند افتاد.» آقای خلیلزاد خاطر نشان کرد: «افغان‌ها می‌‌دانند که روند موفق صلح، یگانه راه پایان بخشیدن به جنگ طولانی در کشور است. تحقق آرمان‌های گسترده آنها برای صلح، به دو گروه مذاکره کننده و رهبران آنان برمی‌گردد.»

به گزارش بخش دری صدای آمریکا امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری افغانستان صبح چهارشنبه از یک انفجار جان سالم به در برد و به طور سطحی مجروح شد. اما به گفته سخنگوی وزارت داخله افغانستان در این انفجار بیش از ۱۰ نفر کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شده اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

آیا تحریم‌های آمریکا ایران را به زانو درآورده است؟یک روزنامه پرتیراژ در سرزمین‌های اشغالی اعتراف کرد، هرچند تل‌آویو پیش‌بینی می‌کرد خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران را به زانو درخواهد آورد، اما ایران بعد از گذشت 2 سال همچنان روی پای خود ایستاده و این ترامپ است که در آستانه شکست قرار دارد.

توییت علی خامنه‌ای: آمریکا مقصر کشتار ۱۷ شهریور ۵۷ است

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽

۷۵۰ نازل سوخت خراب است/ کمبود قطعه جایگاه‌ها را به تعطیلی می‌کشاندایلنا:رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه ‌داران سوخت کشور با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ نازل در کشور دچار خرابی و تعطیل شده‌اند، گفت: جایگاه‌ها بعلت ناقص بودن تاسیسات و یا قطعاتی که برای تعویض و یا تعمیر داده می‌شود، دچار مشکل هستند.

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسیایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند.

آمریکا تعداد نیروهای نظامی خود در عراق را به ۳ هزار نفر کاهش می‌دهد🔺آمریکا تعداد نیروهای نظامی خود در عراق را به ۳ هزار نفر کاهش می‌دهد ⚡️ژنرال فرنک مکنزی، فرمانده «فرماندهی مرکزی ایالات متحده»، روز چهارشنبه در جریان سفری به عراق گفت که شمار نیروهای آمریکایی در آن کشور از ۵۲۰۰ نفر به ۳ هزار نفر کاهش خواهد یافت.