نازی‌ها چگونه جوانان را به خدمت خود در آوردند؟

02/12/1400 03:31:00 ب.ظ

«این پسران و دختران در ده سالگی وارد سازمان‌های ما می‌شوند. آن‌ها پس از چهارسال حضور در سازمان «نوجوانان هیتلر» به «جوانان هیتلر» می‌پیوندند؛آن‌جا به حساب هرگونه آگاهی طبقاتی یا موقعیت اجتماعی که ممکن است باقی مانده باشد، خواهد رسید.» موزه_هولوکاست

» از دهه ۱۹۲۰ به بعد، جوانان آلمانی هدف اصلی و مخاطب ویژه پیام‌های پروپاگاندای حزب نازی بودند. این پیام‌ها بر این نکته تاکید داشتند که حزب نازی، جنبشی از جنس جوانان است: پویا، مقاوم، آینده‌نگر و امیدوار.

میلیون‌ها جوان آلمانی در کلاس‌های درس و از طریق فعالیت‌های فوق برنامه جذب ایده نازیسم شدند. جنبش «جوانان هیتلر» در ژانویه ۱۹۳۳، تقریبا ۱۰۰هزار عضو داشت. این تعداد در پایان همین سال به بیش از ۲ میلیون نفر افزایش یافت. شمار اعضای سازمان جوانان هیتلر در سال ۱۹۳۷ به ۵.۴ میلیون نفر رسید تا اینکه در سال ۱۹۳۹، عضویت در این گروه اجباری شد. پس از آن، مقامات آلمانی جنبش‌ها و سازمان‌های رقیب را منحل کردند.

آموزش در دولت نازی نهاد آموزش و پرورش در رایش سوم، جهان‌بینی ناسیونال-سوسیالیستی را به دانش‌آموزان تلقین می‌کرد. پژوهش‌گران و آموزگاران نازی، نژادهای نوردیک و دیگر نژادهای «آریایی» را ستایش می‌کردند و در عین حال نیز یهودیان و دیگر مردمان به اصطلاح نژادِ پست را به عنوان «نژادهای حرامزاده» انگلی معرفی می‌کردند و معتقد بودند که قادر به ایجاد هیچ فرهنگ یا تمدنی نیستند.

پس از سال ۱۹۳۳، رژیم نازی مدارس دولتی را از معلمانی که یهودی و یا «از نظر سیاسی غیرقابل اعتماد» می‌دانست، پاکسازی کرد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

امیرعبداللهیان: می‌توانیم در کمتر از چند ساعت در وین به توافق برسیم اگر ...امیرعبداللهیان: *ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم *هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند *اگر طرف غربی امروز واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم

وزیر خارجه سعودی در مونیخ: ایران باید در اولویت‌های خود در منطقه بازنگری کندشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با تاکید بر این‌که «تهران در ابتدا باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کند»، ابراز امیدواری کرد که

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتندلحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتند بیشتر بخوانید🔽 نظر به تجربه از دیدگاه ذهنی و عملی طرف امپریالیسم را گرفتن به نفع هیچ یکی از کشور های اروپایی نبوده و نخواهد بود.. تجربه نشان داده است.

بازداشت امین انصاری‌فر در پی شهادت در دادگاه مردمی آبان ۹۸

کشف ۷۰۰ هزار قرص «مخدر جهادی» در محموله صادراتی از لبنان به عربستانپلیس لبنان از کشف ۷۰۰ هزار قرص کپتاگون که به «ماده مخدر جهادی» مشهور است، در یک محموله صادراتی از لبنان به عربستان خبر داده است. در طول دو ماه گذشته، این چهارمین بار است که... لعنت به حزب الشیطان لبنان.🤭 اخوند و عسلام رو به فاضلاب نفرستیم، روی خوش نخواهیم دید.عسلام و تازینامه تمام حرفش اینه که ، حاکمی که عسلام رو قبول داره واسه حکمرانی و گسترش خود، حاکم و نوکراش حتی به مادرو خواهرشونم میتونن سکس داشته باشن یا هر کثافتی بخورن..فقط خلافت رو گیترش بدید.. شیعه با همین چیزا زنده‌ست.

وزیر خارجه سعودی در مونیخ: ایران باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کندشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با تاکید بر این‌که «تهران در ابتدا باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کند»، ابراز امیدواری کرد که عربستان آخوندهای تروریست ایران بایددخالتهایشان رادرمنطقه متوقف،‌دست وپای منحوس وکثیف خودراازمنطقه جمع ودر بیت خامنه ای بتمرگندونه اینکه آقای فرحان گفت تعدیل کنند.. بدون این وبدون تعطیل شدن پروژه جنایتکارانه موشکهای_بالستیک (۲۲۳۱ )،هرتوافقی باآخوندهاتوسط جهان پاره خواهدشد .