لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتند بیشتر بخوانید🔽

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رویارویی بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین در روز شنبه را دنبال کنید.وزارت خارجه فرانسه روز شنبه به اتباع این کشور توصیه کرد که از اوکراین خارج شوند.ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است روز شنبه گفت کشورش «سپر اروپا» در برابر روسیه است.ولودیمیر زلنسکی همچنین خواستار تعیین جدول زمانی «واضح» برای پیوستن کشورش به ناتو شد.

این تصمیم به دنبال افزایش تنش‌ها در شرق اوکراین و نگرانی‌ها از احتمال رویارویی نظامی بین روسیه و اوکراین اتخاذ شد. وزارت خارجه آلمان روز شنبه از اتباع این کشور خواست تا خاک اوکراین را ترک کنند.آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز شنبه در سخنانی متفاوت از مقامات آمریکایی خواستار پرهیز از گمانه‌زنی درباره تصمیم مقامات روسیه برای حمله به اوکراین شد.وی افزود که اکنون «در نظر گرفتن وضعیت میدانی» مهمتر از اقداماتی مانند گمانه‌زنی درباره نیت طرف مقابل است.

وزیر خارجه چین اظهار داشت: «همه طرف‌ها حق دارند نگرانی‌هایشان را ابراز کنند و نگرانی‌های منطقی روسیه باید محترم شمرده شده و در نظر گرفته شود.»کامالا هریسکامالا هریس: واکنش ما در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نمی‌شودکامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که واکنش آمریکا در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نخواهد شد.

وزیر دفاع ایالات متحده که از فرماندهان سابق ارتش آمریکا است در طرح‌ریزی برای حمله کشورش به عراق در سال ۲۰۰۳ نقش داشت.AP/Russian Defense Ministry Press Service دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت اظهار داشت: «مسکو تلاش می‌کند تا تاریخ را به عقب برگرداند و منطقه نفوذ خودش را ایجاد کند.»

اورزولا فن درلاین، رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که هزینه حمله به اوکراین برای روسیه می‌تواند از دست دادن «آینده‌ای مرفه» باشد. این خبر تنها ساعاتی پس از اتخاذ تصمیم مشابه از سوی رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک منتشر می‌شود. دور جدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی‌ها از احتمال حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نظر به تجربه از دیدگاه ذهنی و عملی طرف امپریالیسم را گرفتن به نفع هیچ یکی از کشور های اروپایی نبوده و نخواهد بود.. تجربه نشان داده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ بایدن: متقاعد شده‌ام که پوتین تصمیم به حمله داردرئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد. ایجاد بهونه (درست یا غلط) برای جنگ! لعنت به منتفعین جنگ لعنت به منتفعین لت و پار شدن افراد نه_به_جنگ
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جو بایدن: روسیه تصمیم گرفته است به اوکراین حمله کند؛ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نمی‌کنیم🔺جو بایدن: روسیه تصمیم گرفته است به اوکراین حمله کند؛ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نمی‌کنیم ▪رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «با اطمینان می‌‌گویم اگر روسیه این برنامه را دنبال کند، مسئول جنگی فاجعه‌بار، عمدی و غیرضروری است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: پوتین اگر میخواست حمله کند یکساعته اوکراین را میگرفت اون با این کار اول هزینه زیادی راتون تراشید دوم جنگ افزارهاتون را رصد کرد سوم خواب برای همه شما را حرام کرده خوب رودست خوردید . شما جنگ درست میکنید آقای بایدن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تکرار سناریوی گرجستان با صدور صدها هزار پاسپورت روسی به ساکنان مناطق جدایی‌طلب اوکراینحدود ۷۲۰ هزار نفر از ساکنان مناطق شرقی اوکراین که تحت کنترل جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه قرار دارند، از سال ۲۰۱۹ تاکنون گذرنامه‌های روسی دریافت کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ در لوهانسک صدای بمباران شنیده شدسخنگوی دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که رهبران گروه هفت روز پنجشنبه آینده در نشستی مجازی «شرایط در مرز روسیه و اوکراین» را بررسی خواهند کرد. پس اوضاع خیلی خطرناک شده، امیدوارم جنگ نشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ اصابت خمپاره به داخل خاک روسیه و کشته شدن سرباز اوکراینیآغاز رزمایش روسیه با پرتاب موشک بالستیک در حضور پوتین؛ وزیر دفاع آمریکا: مسکو برای حمله به اوکراین آماده می‌شود بیشتر بخوانید🔽 روسیه دنبال بهانه ای است تا به اکراین حمله کنه و این کشور را اشغال کند. دیر یا زود اینکار را خواهد کرد. ببندین دیگه باباعه تو پرچمای رسمی‌‌شون هم ندیدم چیزی شبیهش ...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامه 200 عضو جمهوری‌خواه به بایدن: هرگونه توافق با ایران باید به تایید کنگره برسدحدود 200 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند که هر گونه توافق اتمی جدید با ایران بدون تایید نمایندگان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »