منیرو روانی‌پور در گفت‌وگو با صدای آمریکا: باید به نسل‌های بعد بگویم در کشورم چه خبر بود

26/09/1400 07:03:00 ق.ظ

🔺 «به کی‌یف که رسیدم، زنگ می‌زنم» عنوان کتابی است که منیرو_روانی‌پور به‌تازگی به قول خودش آن را به یاد «گل‌نثاران پرواز پی‌اس‌۷۵۲ » نوشته است. داستان آن چه در کارگاه خاطره‌نویسی گذشت. داستان «گریه‌ها، حسرت‌ها، خنده‌ها، و شادی‌ها.» ⬇ بیشتر بخوانید:

«به کی‌یف که رسیدم، زنگ می‌زنم» عنوان کتابی است که منیرو روانی‌پور به‌تازگی به قول خودش آن را به یاد «گل‌نثاران پرواز پی‌اس‌۷۵۲» نوشته است؛ داستان آن چه در کارگاه خاطره‌نویسی گذشت، داستان «گریه‌ها، حسرت‌ها، خنده‌ها و شادی‌ها.» ده ماه پس از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران، منیرو روانی‌پور، نویسنده...

ده ماه پس از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران، منیرو روانی‌پور، نویسنده نامدار و استاد نویسندگی، برای جمعی از خانواده‌های کشته‌شدگان این هواپیما یک کارگاه خاطره‌نویسی برگزار کرد.

تبدیل یک عزادار به مبارز کار ساده‌ای نیست. نیاز به تجربه و خلاقیت برآمده از زیست متفاوت دارد خانم روانی‌پور در شرح چگونگی برگزاری این کارگاه در کتاب «به کی‌یف که رسیدم، زنگ می‌زنم» می‌نویسد: «چطور می‌توانم این انسان‌های در آتش نشسته را رها کنم؟ چطور می‌توانم این همه انسان سوخته را نبینم؟ ... کار شاقی بود، اما به یاد برادری که در شانزده سالگی‌اش انقلاب شد و در نوزده سالگی اعدام، باید این کار را می‌کردم. به یاد تمام مادران به سوگ نشسته.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سرتابه قدم تیردعاییم وتوغافل هان واقف دم باش رسیدیم رسیدیم

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودهمزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش چشمگیر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آستانه تعطیلات سال نو میلادی در اروپا، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود سویه اومیکرون تا اواسط ژانویه به نوع غالب ویروس کرونا در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تبدیل شود.

نکاتی مفید که در سفر به پایتخت بلغارستان باید بدانیدمرکز صوفیه پر از بناهای باستانی و خیابان‌های زیباست. شاید بخواهید در بلوار سنگفرش ویتوشا قدم بزنید و از جایی نظیر کاخ ملّی فرهنگ بازدید کنید. فقط، وارنا!

متون مذاکرات مبتنی بر برجام است و هیچ چیز فرابرجامی در آن نیستوزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پستی اینستاگرامی برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص وجود خواسته های فرابرجامی در متون پیشنهاد شده از سوی تیم مذاکره کننده کشورمان را کذب محض خواند و تاکید کرد: این متون کاملا مبتنی بر برجام است و هیچ چیز فرابرجامی در آنها نیست. امروز دیدم دوستم صفحه ازدواج شناسنامه اش رو چسب زده ازش دلیلش رو پرسیدم گفت وقتی میبینن طلاق گرفتم دید بدی بهم دارن. دلم به درد اومد به نظر من واقعه طلاق یا مرگ شوهر باید یه جایی مثله ثبت احوال ثبت بشه نه شناسنامه حذف_نام_شوهر_بعدطلاق

وضعیت ناگوار پناهجویانی که از کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانندنتایج یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اوضاع برای پناهجویانی که با عبور از کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند همچنان بسیار بد است و وعده‌های مقام‌های بریتانیایی برای بهود این اوضاع تغییری در این شرایط ایجاد نکرده است.

در سفر به افغانستان سه بار شهادتین خواندم/ در منطقه زندگی من در کرمان جز ۴ خانواده ایرانی مابقی افغانستانی هستند/ مسئولان قوه قضاییه برای زهرا طبری تصمیم‌گیری می‌کنندکارگردان مستند «گیسلو» در گفت‌وگو با ایلنا: در سفر به افغانستان سه بار شهادتین خواندم/ در منطقه زندگی من در کرمان جز ۴ خانواده ایرانی مابقی افغانستانی هستند/ مسئولان قوه قضاییه برای زهرا طبری تصمیم‌گیری می‌کنند

پرطرفدارترین عطرهای مردانه در جهان به روایت تصویر | DW | 15.12.2021گالری تصویری: پرطرفدارترین عطرهای مردانه در جهان گرچه عطرسازی از دوران باستان در میان اقوام گوناگون رواج داشته، اما عطرسازی مدرن با پیشرفت صنایع شیمیایی شکل گرفت. با شش تفاوت در ساخت عطر و پرطرفدارترین عطرهای مردانه در این گزارش تصویری آشنا شوید.