در سفر به افغانستان سه بار شهادتین خواندم/ در منطقه زندگی من در کرمان جز ۴ خانواده ایرانی مابقی افغانستانی هستند/ مسئولان قوه قضاییه برای زهرا طبری تصمیم‌گیری می‌کنند

24/09/1400 09:07:00 ق.ظ

کارگردان مستند «گیسلو» در گفت‌وگو با ایلنا: در سفر به افغانستان سه بار شهادتین خواندم/ در منطقه زندگی من در کرمان جز ۴ خانواده ایرانی مابقی افغانستانی هستند/ مسئولان قوه قضاییه برای زهرا طبری تصمیم‌گیری می‌کنند

محمدصادق اسماعیلی گفت: برای ساخت مستند حدود ۲۸ ایست بازرسی طالبان را رد کردیم و اگر هر کدام از آن‌ها می‌فهمیدند که دو ایرانی برای فیلمبرداری آمده‌اند، معلوم نبود که در نهایت چه سرنوشتی در انتظارمان بود. جدیدترین اثر او که در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمده، روایتگر داستانی ملتهب درباره طالبان است. «گیلسو» قصه زنی ایرانی را روایت می‌کند که برای پیدا کردن همسر طالبش راهی افغانستان می‌شود.

در ابتدا بگویید که زهرا طبری (سوژه اصلی) مستند را چطور پیدا کردید؟ مستندهای پرتره بسیاری درباره افغانستانی‌ها و بحران‌های مهاجرت آن‌ها ساخته شده. در قصه زندگی زهرا چه ویژگی‌هایی وجود داشت که محمدصادق اسماعیلی تصمیم گرفت تا همان را برای ساخت مستند انتخاب کند؟

زهرا ایرانی است و در ۱۵ سالگی توسط فردی فریب داده می‌شود و اشتباه بزرگی در زندگی‌اش انجام می‌دهد. اکنون که می‌خواهد به زندگی طبیعی بازگردد و روی پای خودش بایستد، بسیاری از اتمسفر اطرافش؛ از جامعه و خانواده گرفته تا خلاهای درونی‌اش موانعی هستند که باید از آن‌ها عبور کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

برای اولین بار در اتحادیه اروپا؛ پرورش و مصرف شخصی ماری‌جوانا در مالت قانونی شدبراساس مصوبه نمایندگان پارلمان مالت افراد بزرگسال در این کشور می‌توانند مقدار محدودی ماری‌جوانا در اختیار داشته باشند یا آن را پرورش دهند. جزئیات بیشتر🔽 هر چقدر كه بتونن تحت عنوان آزادي مردم بیچاره بيشتر‌ گیج و بیحال نگه دارند هر‌چقدر امپریالیسم خبیث ميتواند زودتر به اهدافهاي‌ پست و شوم خودش برسد

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽

واکنش شهروندان ایرانی درباره «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک»بسیاری از شهروندان ایرانی نسبت به مطرح شدن طرح «صیانت از حقوق عامه مردم در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» از سوی نمایندگان مجلس این کشور مخالف هستند. - خبرگزاری آناتولی Is it possible send dogs and cats out from iran? Why don't some association help them to leave Iran ? Some associations save dogs from Yulin China festival. Then, why not from Iran ? Why does never anyone speak about this solution?

انفجار یک بمب در یک مدرسه ارتدوکس در روسیه چندین زخمی برجای گذاشتعامل حمله یک نوجوان ۱۸ ساله و از دانش‌ آموزان همان مدرسه بود. به‌گفته پلیس روسیه وی خودش را منفجر کرده اما کشته نشده است.