واکنش شهروندان ایرانی درباره «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک»

22/09/1400 11:59 ق.ظ

بسیاری از شهروندان ایرانی نسبت به مطرح شدن طرح «صیانت از حقوق عامه مردم در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» از سوی نمایندگان مجلس این کشور مخالف هستند. - خبرگزاری آناتولی

بسیاری از شهروندان ایرانی نسبت به مطرح شدن طرح «صیانت از حقوق عامه مردم در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» از سوی نمایندگان مجلس این کشور مخالف هستند. - خبرگزاری آناتولی پلیس تهران پایتخت ایران ژانویه سال 2019 (بهمن 1397) با اعلام اینکه «با هرگونه سگ گردانی داخل شهر تهران، معابر و پارک ها برخورد می‌شود» از تلاش مقامات این کشور برای برخورد با شهروندانی که در منازل خود از سگ و گربه نگهداری می‌کنند، خبر داد.

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران دلیل این ممنوعیت را «ترس و دلهره» شهروندان از وجود سگ در خیابان‌ها دانسته بود و همچنین اعلام کرد: خودروهای متخلف در این زمینه متوقف می‌شوند و با آنها برخورد خواهد شد. از سوی دیگر، تابستان گذشته، شورای شهر تهران نیز طرح جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان‌های شهر را تصویب کرد.

حجت نظری، سخنگوی وقت این شورا درباره این طرح توضیح داد: با وجود ممنوعیت حضور حیوانات در بوستان‌ها عملاً در تمام آنها حیوان‌گردی انجام می‌شود و حیوانات در کنار شهروندان حضور دارند، شاید بسیاری حضور سگ‌ها را دوست نداشته و نسبت به آنها فوبیا داشته باشند. ما باید جایی برای بازی کودکان و حضور آرامش بخش برای خانواده‌ها را فراهم کنیم و برای تأمین سلامت شهروندان این جداسازی لازم است. headtopics.com

Is it possible send dogs and cats out from iran? Why don't some association help them to leave Iran ? Some associations save dogs from Yulin China festival.

ادامه مطلب:
aa_persian »

حقوق تا ۵ میلیون تومان معاف از مالیات شدحقوق تا ۵ میلیون تومان معاف از مالیات شد حقوق کارکنان در سال آینده تا سقف پنج میلیون تومان در ماه معاف از مالیات شد. فساد حقوق دو بخشی و فرار مالیاتی :) پس خط فقر چی میگه این وسط یعنی فقرا هم مالیات بدند

حقوق شهروندی | اعتصاب غذای بیش از ۴۰ زندانی سیاسی در زندان ارومیه🔺 هرانا به نقل از نزدیکان یکی از زندانیان نوشت، رئیس زندان ارومیه اعلام کرده است که زندانیان تا دو هفته آینده به این بند تازه‌ساخت و فوق امنیتی منتقل خواهند شد و پس از آن، روزانه تنها دو ساعت زمان هواخوری خواهند داشت. ⬇ بیشتر بخوانید: Muhammad Qasim’s dreams are a warning to the Muslim ummah. As they are coming true, many across the world are talking about them, and many are claiming that he is the awaited Imam Al-Mahdi. I found this video to be a good explanation. 'We restore the original Islam of Muhammad s.a.w in all Muslim Countries, in the whole world there was one Eid and Ramadan and once again Islam was spread in the whole earth and Islam stood victorious'- Could Muhammad Qasim be the awaited Imam Al-Mahdi? به این کمپانی دادخواهی برای مهاجرین فراموش شده در اندونزیا،بپیوندید! EndTo10yearsinLimbo

شمار قربانیان گردبادهای آمریکا احتمالا بیش از ۱۰۰ نفر است | DW | 13.12.2021فرماندار ایالت کنتاکی اعلام کرد تعداد دقیق تلفات گردبادهای دو روز گذشته هنوز مشخص نیست و امید به زنده یافتن ناپدیدشدگان از زیر آوار کم‌تر می‌شود. گردباد در چند ایالت به‌ویژه کنتاکی هزاران خانه را ویران کرد.

نیویورک تایمز: گانتس و رئیس موساد دست‌خالی از آمریکا برگشتندنیویورک تایمز: *گانتس و رئیس موساد دست‌خالی از آمریکا برگشتند *اختلافات مقامات اسراییلی با آمریکا در زمینه مذاکرات وین پابرجا باقی مانده است *تماس تلفنی میان بنت و بلینکن با وجود نمایش تصوراتی بسیار متمایز درباره ارزش یک توافق احیا شده، مشاجره آمیز بود

تولید قدرت برای ما الهام یافته از یک راهبرد نیرومند استسرلشکر سلامی گفت: تولید قدرت برای ما یک عادت نیست بلکه الهام یافته از یک راهبرد نیرومند است و از یک منطق استراتژیک تبعیت می‌کند و کاملاً هدفمند و هوشمندانه این توسعه قدرت اتفاق می‌افتد.

وضعیت نگران‌کننده سلامتی ستاره بایرن‌مونیخ پس از ابتلا به کرونا | DW | 11.12.2021یوزوآ کیمیش، ملی‌پوش فوتبال آلمان و بازیکن بایرن‌مونیخ پس از گذشت نزدیک به یک ماه بعد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ همچنان درگیر مشکلات ریوی و جسمانی است. زمان بازگشت او به زمین نیز هنوز نامعلوم است.

بسیاری از شهروندان ایرانی نسبت به مطرح شدن طرح «صیانت از حقوق عامه مردم در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» از سوی نمایندگان مجلس این کشور مخالف هستند.تهران/ الهه سالاری/ خبرگزاری آناتولی

پلیس تهران پایتخت ایران ژانویه سال 2019 (بهمن 1397) با اعلام اینکه «با هرگونه سگ گردانی داخل شهر تهران، معابر و پارک ها برخورد می‌شود» از تلاش مقامات این کشور برای برخورد با شهروندانی که در منازل خود از سگ و گربه نگهداری می‌کنند، خبر داد.

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران دلیل این ممنوعیت را «ترس و دلهره» شهروندان از وجود سگ در خیابان‌ها دانسته بود و همچنین اعلام کرد: خودروهای متخلف در این زمینه متوقف می‌شوند و با آنها برخورد خواهد شد.

از سوی دیگر، تابستان گذشته، شورای شهر تهران نیز طرح جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان‌های شهر را تصویب کرد.

حجت نظری، سخنگوی وقت این شورا درباره این طرح توضیح داد: با وجود ممنوعیت حضور حیوانات در بوستان‌ها عملاً در تمام آنها حیوان‌گردی انجام می‌شود و حیوانات در کنار شهروندان حضور دارند، شاید بسیاری حضور سگ‌ها را دوست نداشته و نسبت به آنها فوبیا داشته باشند. ما باید جایی برای بازی کودکان و حضور آرامش بخش برای خانواده‌ها را فراهم کنیم و برای تأمین سلامت شهروندان این جداسازی لازم است.

همچنین ماه گذشته، یکی از نمایندگان مجلس ایران خبر از تدوین طرحی داد که براساس آن برای افرادی که از حیوانات نگهداری می‌کنند جرم تعریف می‌شود. در این طرح برای نگهداری حیوانات از تمساح تا سگ و گربه ممنوعیت نگهداری و جریمه تعیین شده است.

ناصر موسوی‌لارگانی، نماینده فلاورجان درباره طرح «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» به ایسنا گفته است: «این طرح هنوز در دستور کار مجلس قرار نگرفته است. جزییات آن دربار نگهداری حیوان در مجتمع‌های مسکونی است که باعث بیماری و رعب و وحشت می‌شود».

در جزییات این طرح که چند نماینده مجلس آن را امضا کرده‌اند آمده است: «خودروهایی که در آن حیوانات حمل شوند، برای مدت سه ماه توقیف می‌شوند. همچنین مشاورین املاک موظف خواهند شد که ممنوعیت نگهداری حیوانات را در قراردادهای اجاره خانه قید کنند».

اما با این حال بسیاری از شهروندان ایرانی با طرح‌های اعلامی از سوی نمایندگان مجلس و پلیس این کشور مخالف هستند. مدافعان حقوق حیوانات با تاکید بر اینکه هم اکنون بسیاری از کشورهای جهان درحال تصویب و اجرای قوانین مترقی مرتبط با حمایت از حقوق حیوانات هستند، نسبت به پسرفت ایران در این زمینه و جرم انگاری نگهداری و مراقبت از حیوانات خانگی هشدار می‌دهند.

سارا گرامی، یکی از شهروندان تهرانی است که به همراه سگش به یکی از بوستان‌های این شهر آمده است. او سگ خود را «لارا» معرفی کرده و درباره او گفت: من و لارا خیلی به هم وابسته هستیم. نبودنش خیلی من را اذیت می‌کند.

سارا در خصوص بحث‌ها پیرامون طرح مجلس و ممنوعیت نگهداری از حیوانات خانگی نیز گفت: «اگر این طرح بررسی و تصویب شود همه ما اذیت خواهیم شد. بسیاری از خانواده‌ها هستند که به دلیل از دست دادن فرزندشان سگ یا گربه به سرپرستی گرفته‌اند. با آن زندگی می‌کنند. افراد سالمندی هستند که سگ همدم آنهاست. زندگی بدون سگ را نمی‌توانند تصور کنند».

او با بیان اینکه در فضای عمومی سگ را حتما با قلاده می‌آورد، توضیح داد: «اجازه نمی‌دهم سگ نزدیک کودکان برود. خودش هم می‌ترسد. اگر جایی را کثیف کند تمیز می‌کنیم. واقعا فکر نمی‌کنم آزاری برای دیگران داشته باشند».

محمود، نیز یکی دیگر از شهروندان ایرانی که به همراه سگش به محیط بوستان آمده، در خصوص طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات، اظهار کرد: «این طرح‌ها زیاد مطرح شده اما هیچ موقع جامه عمل نپوشیده است. چرا که از دیرینه تنها دوست و مونس انسان سگ بوده است. حالا این آقایانی که در مجلس می‌خواهند به این مساله بپردازند، به نظر من مشکل‌شان سگ نیست. آنها تندروهایی هستند که به نوعی هر بار می‌خواهند دست بگذارند روی مسائلی که برای مردم مهم است. همین آقایان اگر در زمینه واردات غذای سگ دست داشته باشند آن زمان سگ می‌شود فرشته روی زمین. همه چیز برای منافع شخصی خودشان است».

آزیتا سگش را به عنوان عضوی از خانواده‌ش می‌داند. او در این باره گفت: «اگر این طرح اجرا شود و بخواهند سگ‌ها را جمع آوری کنند شبیه این است که عضوی از خانواده‌ات را به زور جدا کرده‌اند. می‌توانند محدودیتی بگذارند که در برخی بوستان‌ها سگ نبریم. سگ تفریح و آزادی می‌خواهد نمی‌شود در خانه حبس شود».

او درباره چرایی طراحی این مسئله از سوی مجلس گفت: «فکر می‌کنم به این دلیل است که فرهنگسازی نشده است. برخی افراد که سگ دارند رعایت نمی‌کنند. مدفوع سگ را جمع نمی‌کنند. در مکان‌های شلوغ سگ بزرگ می‌برند. برخی افراد می‌ترسند. باید این مسائل رعایت شود و همکاری دو طرفه داشته باشند».