وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شود جزئیات بیشتر🔽

اورزولا فن در لاین با ابراز تاسف از این که همه‌گیری کرونا دوباره جشن‌های پایان سال را مختل می‌کند اطمینان داد که اتحادیه اروپا با وجود واکسیناسیون ۶۶.۶ درصد مردم، «قدرت» و «امکانات» غلبه بر بیماری کووید-۱۹ را دارد.

در همین حال، جنی هریس، رئیس آژانس امنیت سلامت بریتانیا، روز چهارشنبه گفت که سویه اومیکرون در مقایسه با سویه‌های قبلی نرخ شیوع خیره کننده‌ای را نشان می‌دهد. او احتمال داد که سویه اومیکرون مهم‌ترین تهدید از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا باشد. افزایش هشداردهنده موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ با نزدیک شدن به فصل زمستان و ادامه شیوع سویه دلتا، بسیاری از دولت‌های اروپایی را بر آن داشته تا ابعاد اعمال سیاست‌های بهداشت عمومی را در پی افزایش مرگ و میرها در طول فصل پاییز افزایش دهند.

با این حال، دولت بریتانیا از لغو محدودیت سفر اعمال شده در خصوص ۱۱ کشور آفریقایی که با هدف مهار شیوع سویه اومیکرون وضع شده بود، خبر داد. این در حالی است که سوزان هاپکینز، مشاور ارشد بهداشت عمومی دولت بریتانیا روز چهارشنبه و همزمان با بررسی طرح تازه مهار همه‌گیری کرونا در مجلس این کشور، ضمن تاکید بر لزوم وضع محدویت‌های اجتماعی هشدار داد که موج تازه سرایت سویه اومیکرون در بریتانیا می‌تواند تا پایان دسامبر به یک میلیون نفر در روز برسد.در پی شیوع شتابان سویه اومیکرون در اروپا، خانم فن در لاین خواستار مبارزه با بدبینی‌ها نسبت به واکسن، به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا که نرخ واکسیناسیون کمتری دارند، شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحقیقات در آمریکا: واکسن‌های کرونا احتمالا بدون دُز سوم در مقابل سویه «اومیکرون» بی‌اثر می‌شونددانشمندان دریافته‌اند که سویه «اومیکرون» در مقایسه با سویه‌های قبلی، قدرت عفونت بیشتری دارد و دیگر اینکه قدرت انتقال آن نیز تقریباً دو برابر بیشتر از نوع غالب فعلی یعنی «دلتا» است و به همین دلیل احتمال دارد به زودی سویه «اومیکرون» در جهان شیوع بیشتری یابد. دقیقا میخوان این واکسنشون رو کنن تو پاچه ملت :) وقتی کار نمی کنه چرا الکی مردم رو سر کار میزارید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برای اولین بار در اتحادیه اروپا؛ پرورش و مصرف شخصی ماری‌جوانا در مالت قانونی شدبراساس مصوبه نمایندگان پارلمان مالت افراد بزرگسال در این کشور می‌توانند مقدار محدودی ماری‌جوانا در اختیار داشته باشند یا آن را پرورش دهند. جزئیات بیشتر🔽 هر چقدر كه بتونن تحت عنوان آزادي مردم بیچاره بيشتر‌ گیج و بیحال نگه دارند هر‌چقدر امپریالیسم خبیث ميتواند زودتر به اهدافهاي‌ پست و شوم خودش برسد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستگیری یازده نفر در ارتباط با حمله به مسجدی در آلماننیروهای امنیتی آلمان یازده نفر را در ارتباط با حمله به مسجد «ایوب سلطان» در شهر لایپزیگ دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محکومیت یک شرکت دانمارکی در دادگاه به دلیل فروش محموله‌های سوخت به مقصد سوریهاین شرکت، مدیرعامل آن همچنین یکی از شرکتهای تابعه، از سوی دادگاه متهم شده بودند که در مجموع ۱۷۲ هزار تن سوخت هواپیمای جت به ارزش حدود ۶۴۷ میلیون کرون دانمارک را بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی و طی ۳۳ معامله به شرکت‌های روسی فروخته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »