مقام امنیتی آمریکا: خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم

10/09/2020 11:11:00 ق.ظ

مقام امنیتی آمریکا: خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم جزئیات بیشتر🔽

آمریکا, انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

مقام امنیتی آمریکا : خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم جزئیات بیشتر🔽

رئیس آقای مورفی از وی خواسته به‌جای بررسی مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش‌هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در این رابطه پررنگ می‌کنند.

یک کارمند امنیتی سابق ایالات متحده با طرح شکایتی اعلام کرد که مقام‌های ارشدش پیوسته از وی خواسته‌‌اند تا گزارش‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی را به‌گونه‌ای دستکاری و ارائه کند که مشکلی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیش نیاید.برایان مورفی، کارمند ارشد پیشین وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرد بخشی از این اطلاعات به مداخلهٔ روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و نیز خطر روز افزون سفیدپوستان نژادپرست در این کشور مربوط بوده است.

آقای مورفی همچنین گفته است که رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به‌واسطهٔ رئیس آقای مورفی از وی خواسته تا به‌جای بررسی مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش‌هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در همین رابطه پررنگ می‌کنند. آنها همچنین از وی خواسته‌اند تا آن دسته از گزارش‌های اطلاعاتی را برجسته کند که نشان می‌دهند بی‌نظمی‌های داخلی این کشور، حاصل مداخلهٔ گروه‌های سیاسی چپ‌گراست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد

تنش مرزی در هیمالایا؛ چین و هند یکدیگر را به تیراندازی متهم کردندچین و هند، دو کشوری که از دیرباز درگیر مناقشه مرزی هستند روز سه شنبه به صورت متقابل یکدیگر را به شلیک و تیراندازی در نوار مرزی متهم کردند جزئیات بیشتر🔽

زهر زنبور عسل نوع تهاجمی سرطان پستان را در ۶۰ دقیقه از بین می‌بردمحققان برای نخستین بار دریافته‌اند که زهر زنبور عسل می‌تواند به عنوان درمانی برای دو نوع تهاجمی سرطان پستان به کار رود.

انتقاد از حزب‌الله در لبنان: نقش سرنیزه را برای ایران بازی نکنید!

هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیمرئیس‌جمهور با اشاره به بازگشایی مراکز آموزشی تاکید کرد که جان دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد و ما هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیم.

آخرین آمار کرونا در ایران و کشورهایی که بیشترین شمار مبتلایان را دارندتا یک ماه پیش آمار مبتلایان کرونا در روسیه و برزیل هم از نظر حقیقی و هم از نظر نسبی، بسیار کمتر از امروز بود، اما ناگهان سیر صعودی گرفت.

Aa یک کارمند امنیتی سابق ایالات متحده با طرح شکایتی اعلام کرد که مقام‌های ارشدش پیوسته از وی خواسته‌‌اند تا گزارش‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی را به‌گونه‌ای دستکاری و ارائه کند که مشکلی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیش نیاید.محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد.Aa چین و هند، دو کشوری که از دیرباز درگیر مناقشه مرزی هستند روز سه شنبه به صورت متقابل یکدیگر را به شلیک و تیراندازی در نوار مرزی متهم کردند.دانشمندان می‌گویند که ماده «ملیتین»، که تشکیل دهنده اصلی زهر زنبور عسل به شمار می‌رود، بر توده‌های سرطان پستان کارساز بوده است.

برایان مورفی، کارمند ارشد پیشین وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرد بخشی از این اطلاعات به مداخلهٔ روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و نیز خطر روز افزون سفیدپوستان نژادپرست در این کشور مربوط بوده است. آقای مورفی همچنین گفته است که رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به‌واسطهٔ رئیس آقای مورفی از وی خواسته تا به‌جای بررسی مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش‌هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در همین رابطه پررنگ می‌کنند.» او افزود نخستین «اتفاق منفی» در دوره خاتمی و با اقدام محسن مهرعلیزاده، رییس سابق سازمان تربیت بدنی،‌ مبنی بر ادغام انجمن‌های ورزش زنان در فدراسیون‌ها صورت گرفت. آنها همچنین از وی خواسته‌اند تا آن دسته از گزارش‌های اطلاعاتی را برجسته کند که نشان می‌دهند بی‌نظمی‌های داخلی این کشور، حاصل مداخلهٔ گروه‌های سیاسی چپ‌گراست. نظامیان چین و هند در ارتفاعات ۴۰۰۰ هزار متری و در منطقه لداخ واقع در شمال هند به تبال آتش پرداختند که در جریان این درگیری حدود بیست سرباز هندی و تعداد نامعلومی از نظامیان چینی جان خود را از دست دادند. تحلیل‌گر ارشد وزارت امنیت ملی آمریکا همچنین گفته است که رؤسای سابقش به وی دستور داده‌ بودند که ارزیابی اطلاعاتی را طوری تنظیم کند که با ادعای دولت فعلی، مبنی بر اینکه «تروریست‌های زیادی از مکزیک به آمریکا می‌آیند» جور باشد.» نایب‌رییس سابق کمیته ملی المپیک «ابتر» شدن این حوزه را مرتبط با دوره خاتمی دانست و ضمن اشاره به بستن فدراسیون ورزش اسلامی زنان در سال ۱۳۸۹ و و قطع بودجه آن گفت: «آقای احمدی‌نژاد تیر آخر را به ورزش زنان زد. اما وی در این موارد به مقامات بالادست خود گفته است که چنین کاری «استفادهٔ نادرست یک برنامهٔ اطلاعاتی» است و «جرم» به‌شمار می‌رود و با گفتن این که چنین اقداماتی به سانسور اطلاعاتی می‌انجامد از انجام آنها سر باز زده است. تکنیکی جدید در مطالعه زنبورعسل؛ برچسب زدن و ردیابی مکان های مورد علاقه زنبورها دکتر سیارا دافی که هدایت این تحقیق را برعهده داشته است می‌گوید: «زهر شدیدا قابلیت کارآیی دارد.

کاخ سفید این اتهامات را رد کرده است.» او در زمینه به کارگیری زنان در حوزه مدیریت ورزشی دولت حسن روحانی گفت: «آقای سلطانی‌فر [وزیر ورزش و جوانان] باید آمار بدهد که چند مدیرکل،‌ چند رییس فدراسیون،‌ چند عضو هیات رییسه یا هیات مدیره از زنان هستند. در بیانیه وزارت دفاع چین همچنین آمده است که نیروهای دفاعی این کشور پس از مواجه شدن با این تحرکات برای تثبیت اوضاع دست به اقدامات متقابل زده‌اند. سارا متیوز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: «آقای اوبرایان هرگز به‌دنبال این نبوده که نقطهٔ تمرکز جامعهٔ اطلاعاتی کشور را از خطراتی که در کمین انسجام انتخاباتی ماست منحرف کند.» و افزود:«‌هر ادعای مخالف این، ازسوی یک کارمند پیشین ناراضی، غلط و افتراست.» جا افتادن چیزهای نو در جمهوری اسلامی ۱۰ برابر زمان می‌برد فائزه هاشمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن اشاره به محدودیت‌های حکومت برای ورزش زنان گفت: «هر قدر هم خواستند مانع شوند، نتوانستند.» آقای مورفی که پیش از فعالیت در وزارت امنیت ملی آمریکا، عضو تفنگداران دریایی و پلیس فدرال بوده، ماه اوت، و در پی شکایتش از مقامات ارشد خود، از سِمتش در دفتر ویژهٔ تحلیل اطلاعات وزارت امنیت ملی کنار گذاشته شد.». .» او افزود: «فدراسیون‌های جهانی و کمیته بین‌المللی المپیک با توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی که دارند این‌ها را مجبور می‌کنند نسبت به رشد ورزش زنان جدی‌تر باشند. نتایج تحقیقات دانشمندان در نشریه علمی مطالعات سرطان‌شناسی نیچر منتشر شده است .