آمریکا, انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا, دونالد ترامپ

آمریکا, انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

مقام امنیتی آمریکا: خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم

مقام امنیتی آمریکا: خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم جزئیات بیشتر🔽

10/09/2020 11:11:00 ق.ظ

مقام امنیتی آمریکا : خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم جزئیات بیشتر🔽

رئیس آقای مورفی از وی خواسته به‌جای بررسی مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش‌هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در این رابطه پررنگ می‌کنند.

یک کارمند امنیتی سابق ایالات متحده با طرح شکایتی اعلام کرد که مقام‌های ارشدش پیوسته از وی خواسته‌‌اند تا گزارش‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی را به‌گونه‌ای دستکاری و ارائه کند که مشکلی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیش نیاید.برایان مورفی، کارمند ارشد پیشین وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرد بخشی از این اطلاعات به مداخلهٔ روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و نیز خطر روز افزون سفیدپوستان نژادپرست در این کشور مربوط بوده است.

هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود

آقای مورفی همچنین گفته است که رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به‌واسطهٔ رئیس آقای مورفی از وی خواسته تا به‌جای بررسی مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش‌هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در همین رابطه پررنگ می‌کنند. آنها همچنین از وی خواسته‌اند تا آن دسته از گزارش‌های اطلاعاتی را برجسته کند که نشان می‌دهند بی‌نظمی‌های داخلی این کشور، حاصل مداخلهٔ گروه‌های سیاسی چپ‌گراست.

تحلیل‌گر ارشد وزارت امنیت ملی آمریکا همچنین گفته است که رؤسای سابقش به وی دستور داده‌ بودند که ارزیابی اطلاعاتی را طوری تنظیم کند که با ادعای دولت فعلی، مبنی بر اینکه «تروریست‌های زیادی از مکزیک به آمریکا می‌آیند» جور باشد. اما وی در این موارد به مقامات بالادست خود گفته است که چنین کاری «استفادهٔ نادرست یک برنامهٔ اطلاعاتی» است و «جرم» به‌شمار می‌رود و با گفتن این که چنین اقداماتی به سانسور اطلاعاتی می‌انجامد از انجام آنها سر باز زده است. headtopics.com

کاخ سفید این اتهامات را رد کرده است. سارا متیوز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: «آقای اوبرایان هرگز به‌دنبال این نبوده که نقطهٔ تمرکز جامعهٔ اطلاعاتی کشور را از خطراتی که در کمین انسجام انتخاباتی ماست منحرف کند.» و افزود:«‌هر ادعای مخالف این، ازسوی یک کارمند پیشین ناراضی، غلط و افتراست.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد

تنش مرزی در هیمالایا؛ چین و هند یکدیگر را به تیراندازی متهم کردندچین و هند، دو کشوری که از دیرباز درگیر مناقشه مرزی هستند روز سه شنبه به صورت متقابل یکدیگر را به شلیک و تیراندازی در نوار مرزی متهم کردند جزئیات بیشتر🔽

زهر زنبور عسل نوع تهاجمی سرطان پستان را در ۶۰ دقیقه از بین می‌بردمحققان برای نخستین بار دریافته‌اند که زهر زنبور عسل می‌تواند به عنوان درمانی برای دو نوع تهاجمی سرطان پستان به کار رود.

انتقاد از حزب‌الله در لبنان: نقش سرنیزه را برای ایران بازی نکنید!

هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیمرئیس‌جمهور با اشاره به بازگشایی مراکز آموزشی تاکید کرد که جان دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد و ما هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیم.

آخرین آمار کرونا در ایران و کشورهایی که بیشترین شمار مبتلایان را دارندتا یک ماه پیش آمار مبتلایان کرونا در روسیه و برزیل هم از نظر حقیقی و هم از نظر نسبی، بسیار کمتر از امروز بود، اما ناگهان سیر صعودی گرفت.