اجلاس سران اروپا در بروکسل, اتحادیه اروپا, ویروس کرونا, کووید-۱۹, کمک به توسعه

اجلاس سران اروپا در بروکسل, اتحادیه اروپا

محل اجلاس سران اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست ضدعفونی شد

محل اجلاس سران اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست ضدعفونی شد

17/07/2020 05:42:00 ب.ظ

محل اجلاس سران اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست ضدعفونی شد

کارگران علاوه بر ضدعفونی میزها، صندلی‌ها و میکروفن‌های محل اجلاس فاصله صندلی‌ها از یکدیگر را افزایش دادند تا اصول فاصله‌گذاری اجتماعی در این نشست رعایت شود.

سران اتحادیه اروپا قرار است در این اجلاس درباره طرح احیای اقتصاد کشورهای عضو تصمیم گیری کنند. کارگران علاوه بر ضدعفونی میزها، صندلی‌ها و میکروفن‌های محل اجلاس، فاصله صندلی‌ها از یکدیگر را افزایش دادند تا اصول فاصله‌گذاری اجتماعی در این نشست رعایت شود.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید افزایش حملات هوایی ارتش افغانستان؛ بیش از 250 طالب کشته و زخمی شدند راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

مدیران ما می‌ترسند، اطلاعات خود را ارائه کنند/ قانونی برای ملزم کردن دستگاه‌ها به ارائه آمارهای واقعی تدوین می‌کنیم/ ۵۰۰ هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنندلطفی در گفت‌وگو با ایلنا: مدیران ما می‌ترسند، اطلاعات خود را ارائه کنند/ قانونی برای ملزم کردن دستگاه‌ها به ارائه آمارهای واقعی تدوین می‌کنیم/ ۵۰۰ هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند

آغاز نشست رهبران اروپایی؛ ماکرون: ساعات پیشِ رو برای اتحادیه حیاتی استنشست رهبران اروپایی در بروکسل آغاز شد. محور اصلی گفتگوها در این نشست نحوه و میزان کمک های مالی مقابله با بحران کرونا و همچنین تعیین بودجه مشترک اروپایی است.

دو کشور از فهرست مجاز سفر به اروپا حذف شد اتحادیه اروپا نام دو کشور را از فهرست کشورهایی که اتباع آنها اجازه سفر به اروپا دارند، حذف کرد.

واکنش ایران به توصیه اروپا: برای امنیت پروازها اطمینان داده‌ایمیک مقام سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید تهران به اتحادیه اروپا برای امنیت پروازهایی که از آسمان ایران می‌گذرند اطمینان خاطر داده و در این خصوص مذاکراتی هم صورت گرفته است.

هراس از بازگشت کرونا به اروپا؛ روند لغو قرنطینه کند شدآهنگ خروج از قرنطینه سه ماهه اروپا که در روزهای اول سرعت گرفته بود حالا با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا آهنگی کند گرفته و در برخی مناطق باعث بازگشت تدابیر ویژه قرنطینه شده است.

توافق انتقال داده‌های شخصی از اروپا به آمریکا باطل شددیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه با صدور حكمی توافق این اتحادیه با آمریكا در خصوص انتقال داده‌های شخصی به خارج از اروپا را به دلیل نگرانی‌های موجود در مورد عدم حفاظت لازم از آنها در ایالات متحده آمریکا باطل کرد.