اردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریم

17/07/2020 05:22:00 ب.ظ

رجب طیب اردوغان با حمایت از جمهوری آذربایجان، ارمنستان را یک 'متجاوز' خواند.

اردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریم رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز جمعه در یک کنفرانس خبری در استانبول بیان کرد: ارمنستان به طور مدام مناطق غیرنظامی آذربایجان را هدف قرار می‌دهد. ما قطعا جمهوری آذربایجان را تنها نخواهیم گذاشت

رجب طیب اردوغان با حمایت از جمهوری آذربایجان، ارمنستان را یک 'متجاوز' خواند.

آذربایجان تایید کرده 12 سرباز و یک شهروند غیرنظامی‌اش از روز یکشنبه گذشته در جدی‌ترین درگیری دو طرف از جنگ سال 2016 با ارمنستان، کشته شده‌اند. ارمنستان هم از کشته شدن چهار تن از پرسنل نظامی‌اش خبر داده است. صبح امروز و پیش از سخنان اردوغان، اسماعیل دمیر، رئیس صنایع نظامی ترکیه گفته بود کشورش به به‌روز کردن تجهیزات نظامی آذربایجان ادامه می‌دهد و سیستم‌های جدیدی در اختیار آن می‌گذارد. او گفته بود که ترکیه آماده است تا پهپاد، موشک و تجهیزات جنگ الکترونیک در اختیار آذربایجان بگذارد.

ترکیه از زمان فروپاشی شوروی در سه دهه گذشته و نزاع بر سر منطقه"ناگورنو قره‌باغ" (قره‌باغ علیا) با ارمنستان، تجهیزات نظامی در اختیار آذربایجان گذاشته است. قره باغ علیا که اکثر جمعیت آن ارمنی هستند در اختیار ارمنستان است، اگرچه از نظر بین‌المللی هنوز بخشی از آذربایجان محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

نزاع مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان؛ علی‌اف وزیر خارجه را برکنار کردعلاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

رییس حزب جمهوری خلق ترکیه : ما شهدای 15جولای را هرگز فراموش نخواهیم کردرییس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت کشورمان هرگز 251 شهید کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش نخواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است🔺مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است ⚡️رابرت دسترو در واکنش به تایید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان ماه گذشته در ایران، عدالت در نظام جمهوری_اسلامی را یک «لطیفه ظالمانه» خواند.

فرمانده سنتکام به صدای آمریکا: رژیم جمهوری اسلامی منافع مردم ایران را فدای حفظ «قدرت نظامی» خود کرده‌ استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اردوغان: برادرمان در آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشتاردوغان: (در مقابل حمله ارمنستان به آذربایجان) برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت اردوغان: تمام مسئولیت‌هایی که در لیبی عهده‌دار شده‌ایم، از این پس نیز تداوم خواهد یافت.

اردوغان: برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشترئیس‌جمهور ترکیه در خصوص حمله ارمنستان به آذربایجان گفت برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایسنا، به نقل از بلومبرگ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز جمعه در یک کنفرانس خبری در استانبول بیان کرد: ارمنستان به طور مدام مناطق غیرنظامی آذربایجان را هدف قرار می‌دهد.Aa دومین حکم فدرال اعدام طی ۱۷ سال گذشته در آمریکا روز پنجشنبه اجرا شد.رییس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت کشورمان هرگز 251 شهید کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش نخواهد کرد.رابرت دسترو مدیر امور دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تایید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان ماه گذشته در ایران، عدالت در نظام جمهوری اسلامی را یک «لطیفه ظالمانه» خواند.

ما قطعا جمهوری آذربایجان را تنها نخواهیم گذاشت. آذربایجان تایید کرده 12 سرباز و یک شهروند غیرنظامی‌اش از روز یکشنبه گذشته در جدی‌ترین درگیری دو طرف از جنگ سال 2016 با ارمنستان، کشته شده‌اند. وکلای مدافع او بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند. ارمنستان هم از کشته شدن چهار تن از پرسنل نظامی‌اش خبر داده است.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی کمال قلیچداراوغلو، رییس حزب جمهوری خلق ترکیه با انتشار مطلبی در توئیتر به مناسبت روز دموکراسی و همبستگی ملی تصریح کرد که ترکیه هرگز 251 شهید کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش نخواهد کرد.  صبح امروز و پیش از سخنان اردوغان، اسماعیل دمیر، رئیس صنایع نظامی ترکیه گفته بود کشورش به به‌روز کردن تجهیزات نظامی آذربایجان ادامه می‌دهد و سیستم‌های جدیدی در اختیار آن می‌گذارد. این مرد ۶۸ ساله پس از محاکمه به اتهام قتل یک دختر نوجوان ۱۶ ساله و تجاوز جنسی به او، در سال ۲۰۰۳ مجرم شناخته شده بود. او گفته بود که ترکیه آماده است تا پهپاد، موشک و تجهیزات جنگ الکترونیک در اختیار آذربایجان بگذارد. پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه به فارسی در حساب توئیتر خود نوشت: سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند.

ترکیه از زمان فروپاشی شوروی در سه دهه گذشته و نزاع بر سر منطقه"ناگورنو قره‌باغ" (قره‌باغ علیا) با ارمنستان، تجهیزات نظامی در اختیار آذربایجان گذاشته است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دانیل لویس لی، ۴۷ ساله روز سه شنبه اولین فردی بود که پس از ۱۷ سال به دلیل ارتکاب جرائم فدرال در ایالات متحده آمریکا اعدام شد.. قره باغ علیا که اکثر جمعیت آن ارمنی هستند در اختیار ارمنستان است، اگرچه از نظر بین‌المللی هنوز بخشی از آذربایجان محسوب می‌شود. انتهای پیام . قرار است حکم اعدام یک زندانی فدرال دیگر نیز روز جمعه این هفته اجرا شود.