اردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریم

رجب طیب اردوغان با حمایت از جمهوری آذربایجان، ارمنستان را یک 'متجاوز' خواند.

17/07/2020 05:22:00 ب.ظ

اردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریم رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز جمعه در یک کنفرانس خبری در استانبول بیان کرد: ارمنستان به طور مدام مناطق غیرنظامی آذربایجان را هدف قرار می‌دهد. ما قطعا جمهوری آذربایجان را تنها نخواهیم گذاشت

رجب طیب اردوغان با حمایت از جمهوری آذربایجان، ارمنستان را یک 'متجاوز' خواند.

آذربایجان تایید کرده 12 سرباز و یک شهروند غیرنظامی‌اش از روز یکشنبه گذشته در جدی‌ترین درگیری دو طرف از جنگ سال 2016 با ارمنستان، کشته شده‌اند. ارمنستان هم از کشته شدن چهار تن از پرسنل نظامی‌اش خبر داده است. صبح امروز و پیش از سخنان اردوغان، اسماعیل دمیر، رئیس صنایع نظامی ترکیه گفته بود کشورش به به‌روز کردن تجهیزات نظامی آذربایجان ادامه می‌دهد و سیستم‌های جدیدی در اختیار آن می‌گذارد. او گفته بود که ترکیه آماده است تا پهپاد، موشک و تجهیزات جنگ الکترونیک در اختیار آذربایجان بگذارد.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

ترکیه از زمان فروپاشی شوروی در سه دهه گذشته و نزاع بر سر منطقه"ناگورنو قره‌باغ" (قره‌باغ علیا) با ارمنستان، تجهیزات نظامی در اختیار آذربایجان گذاشته است. قره باغ علیا که اکثر جمعیت آن ارمنی هستند در اختیار ارمنستان است، اگرچه از نظر بین‌المللی هنوز بخشی از آذربایجان محسوب می‌شود.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

نزاع مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان؛ علی‌اف وزیر خارجه را برکنار کردعلاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

رییس حزب جمهوری خلق ترکیه : ما شهدای 15جولای را هرگز فراموش نخواهیم کردرییس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت کشورمان هرگز 251 شهید کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش نخواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است🔺مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عدالت در جمهوری اسلامی ایران یک «لطیفه ظالمانه» است ⚡️رابرت دسترو در واکنش به تایید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان ماه گذشته در ایران، عدالت در نظام جمهوری_اسلامی را یک «لطیفه ظالمانه» خواند.

فرمانده سنتکام به صدای آمریکا: رژیم جمهوری اسلامی منافع مردم ایران را فدای حفظ «قدرت نظامی» خود کرده‌ استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اردوغان: برادرمان در آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشتاردوغان: (در مقابل حمله ارمنستان به آذربایجان) برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت اردوغان: تمام مسئولیت‌هایی که در لیبی عهده‌دار شده‌ایم، از این پس نیز تداوم خواهد یافت.

اردوغان: برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشترئیس‌جمهور ترکیه در خصوص حمله ارمنستان به آذربایجان گفت برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت. - خبرگزاری آناتولی