محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کرد - BBC News فارسی

08/06/1399 01:52 ب.ظ

محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کرد

محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیهش مطرح شده بود 'شایعه' خوانده و گفته این اتهام‌ها را 'قویا' رد می‌کند. آقای نامجو در ویدئویش گفته اتهام‌ها بر اعتبار او اثر می‌گذارد و او کاری از دستش برنمی‌آید محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیه‌اش مطرح شده بود "شایعه" خوانده و گفته این اتهام‌ها را...

آقای نامجو در ویدئویش گفته اتهام‌ها بر اعتبار او اثر می‌گذارد و او کاری از دستش برنمی‌آید محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیه‌اش مطرح شده بود "شایعه" خوانده و گفته این اتهام‌ها را "قویا" رد می‌کند.

او با انتشار ویدئویی به ادعاها پاسخ داده و گفته اتهام‌ها مربوط به حدود هفت سال پیش است و همان موقع هم آنها را رد کرده بود. در طول چند هفته گذشته، زنان ایرانی بسیاری، بیشتر با نام مستعار، بعضی چهره‌های شناخته شده را به آزار و تجاوز جنسی متهم کرده‌اند. نام محسن نامجو هم در این میان مطرح شده است. آقای نامجو که به اقدام به تجاوز متهم شده، این ادعاها را "تسویه حساب شخصی" می‌داند. او گفته اگر لازم شود از افرادی که این اتهام‌ها را مطرح کرده‌اند، شکایت خواهد کرد.آیا اعتراض زنان ایران به تجاوز و تعرض به نتیجه می‌رسد

محسن نامجو گفته "بسیار غمگین" است که این ماجرا بر چهره هنری او اثر گذاشته و "حتما بعضی از دوستان یا حتی افراد خانواده" یا علاقه‌مندان آثارش، دیگر او را مثل گذشته نمی‌بینند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

چاووش‌اوغلو: تنها با اتحاد می‌توانیم اسلام‌هراسی را شکست دهیم

گارد ساحلی یونان مهاجران را از قایق تفریحی که غرق می‌شد نجات دادندگارد ساحلی یونان می گوید در یکی از بزرگترین عملیات های نجات و جستجو بیش از نود مهاجر مسافر دریک کشتی کوچک را نجات داده است. عملیات برای یافتن بقیه مسافران کشتی ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش ۱۰ اصل آغاز سال تحصیلی را اعلام کردتهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، ۱۰ اصل شروع به کار مدارس را اعلام کرد.

بانک مرکزی آمریکا بازارهای مالی را شوکه کرد؛ سقوط طلا و صعود سهامتصمیم روز پنجشنبه بانک مرکزی آمریکا مبنی بر افزایش نرخ تورم و ثبات نرخ بهره ضمن دامن زند به سقوط قیمت جهانی طلا و کاهش شاخص سهام در بازارهای اروپا و ژاپن موجب تقویت دلار و صعود قیمت‌ها در بورس نیویورک شد.

وضعیت کادر درمان مناسب نیست/سفرها بیماری را افزایش می دهدرئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت کادر درمان مناسب نیست، گفت: سفرها بیماری را افزایش خواهد داد.

نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است /کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیریدمعاون وزیر بهداشت: *خوشبختانه هیئت‌های مذهبی تاکنون به خوبی مراسمات سوگواری و عزاداری‌های محرم را مدیریت کرده‌اند *نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است *کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیرید/ (عکس آرشیوی است)

محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کردتوضیح تصویر،

آقای نامجو در ویدئویش گفته اتهام‌ها بر اعتبار او اثر می‌گذارد و او کاری از دستش برنمی‌آید

محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیه‌اش مطرح شده بود "شایعه" خوانده و گفته این اتهام‌ها را "قویا" رد می‌کند.

او با انتشار ویدئویی به ادعاها پاسخ داده و گفته اتهام‌ها مربوط به حدود هفت سال پیش است و همان موقع هم آنها را رد کرده بود.

در طول چند هفته گذشته، زنان ایرانی بسیاری، بیشتر با نام مستعار، بعضی چهره‌های شناخته شده را به آزار و تجاوز جنسی متهم کرده‌اند. نام محسن نامجو هم در این میان مطرح شده است. آقای نامجو که به اقدام به تجاوز متهم شده، این ادعاها را "تسویه حساب شخصی" می‌داند. او گفته اگر لازم شود از افرادی که این اتهام‌ها را مطرح کرده‌اند، شکایت خواهد کرد.آیا اعتراض زنان ایران به تجاوز و تعرض به نتیجه می‌رسد

محسن نامجو گفته "بسیار غمگین" است که این ماجرا بر چهره هنری او اثر گذاشته و "حتما بعضی از دوستان یا حتی افراد خانواده" یا علاقه‌مندان آثارش، دیگر او را مثل گذشته نمی‌بینند. او گفته می‌داند که چنین موضوعی را با بیانیه نمی‌تواند پاک کند و امیدوار است که گذر زمان، رفتار، آثار و نوشته‌هایش او را از این ماجرا "مبرا" کند و حقیقت هرچه هست سریع‌تر آشکار شود.محسن نامجو می‌گوید "به عنوان یک مرد ایرانی به خاطر تمام تبعیض‌ها و ظلم‌هایی که به زنان ایرانی شده" عذر می‌خواهد و حاضر است هر کمکی لازم باشد برای آموزش در این زمینه، مخصوصا آموزش مردان انجام دهد تا همه در دنیای بهتری زندگی کنند.

اخیرا آیدین آغداشلو، نقاش مشهور ایرانی هم اتهام تعرض جنسی را که علیه او مطرح شده بود، تکذیب کرد و گفت حق اعتراض حقوقی را برای خود محفوظ می‌داند.

سارا امتعلی، کارشناس آموزش که سال‌ها در ایران خبرنگار بوده، در توییتر نوشت ۱۴ سال پیش آقای آغداشلو در دفترش او را آزار داده است.آیدین آغداشلو: اتهام آزار جنسی را قبول ندارم

وسعت و دربرگیری روایت زنان ایرانی از آزار و تجاوز جنسی بسیاری را شگفت‌زده کرده است. صدها نفر بدون نام و گاهی با نام واقعی مردان زیادی را از معلم و استاد دانشگاه گرفته تا مدیران شرکت‌ها و حتی بعضی هنرمندان شناخته شده به تعرض و تجاوز جنسی متهم کرده‌اند که تقریبا اکثر این اتهام‌ها در هیچ دادگاهی ثابت نشده است.

این اولین بار است که چنین روایت‌هایی به این گسترگی در عرصه عمومی بازگو می‌شود.