نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است /کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیرید

06/06/1399 08:48 ب.ظ

معاون وزیر بهداشت: *خوشبختانه هیئت‌های مذهبی تاکنون به خوبی مراسمات سوگواری و عزاداری‌های محرم را مدیریت کرده‌اند *نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است *کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیرید/ (عکس آرشیوی است)

معاون وزیر بهداشت گفت: باید کرونا را طولانی مدت‌تر در نظر بگیرید و باید تمام بیمارستان های سطح استان پای کار بیایند. وی افزود: زمانی که یک بیماری اپیدمی می‌شود میزان ترس مردم بالا می رود، و خودبه‌خود حضور مردم در جامعه کم می شود. اما زمانی که میزان شیوع بیماری کم می شود، ترس به شدت کم می شود و دوباره حضور در جامعه بیشتر شده و سطح بیماری بالا می رود.

این چرخه مرتب در یک اپیدمی می تواند تکرار شود.

این مسئول تاکید کرد: زمانی که در کشور پیک داشتیم رعایت پروتکل ها در استان بوشهر خیلی بالا بود، جاده ها بسته شد و محدودیت های خوبی اعمال شد؛ بعد دیدند که استان بوشهر به عنوان یک استان سفید اعلام شد. پس از عادی‌سازی، و در اردیبهشت ماه رعایت پروتکل ها به پایین ترین میزان ممکن رسید. متعاقب آن میزان ابتلا و مرگ و میر بالا رفت بنابراین ارتباط بسیار نزدیک، مستقیم و خطی میان رعایت پروتکل ها و سطح شیوع بیماری در یک منطقه وجود دارد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۲۷۰ بیمار با علائم تنگی نفس در بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد ۱۷۵ بیمار مبتلا به کرونا هستند. همچنین از ۵۰ بیمار بستری در آی‌سی‌یو، ۱۷ بیمار خیلی بدحال هستند و وضعیت خوبی ندارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آلبایراک: ترکیه دوره جدیدی را در بحث انرژی آغاز کرده استآلبایراک: ترکیه دوره جدیدی را در بحث انرژی آغاز کرده است

چین به بهانه مبارزه با کرونا ترک‌های اویغور را در خانه‌هایشان حبس کرد

اعتراض آمریکا به شورای امنیت در قبال ایران: طرف تروریست‌ها را گرفته‌اید - BBC News فارسیسفیر اندونزی در سازمان ملل متحد که رییس دوره‌ای شورای امنیت است، روز سه شنبه در جلسه ماهانه این شورا در مورد خاورمیانه با بازگرداندن تحریم‌های ایران مخالفت کرد. آمریکا در واکنش گفت که شورای امنیت جانب «تروریست‌ها» را گرفته است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا را نشان دادنیویورک- ایرنا- نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، هدف آمریکا را نابودی قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام دانست و گفت نشست امروز شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ را نشان داد.

کرونا در ایران؛ سفر نروید اما همه چیز برای رفتن به سفر را مهیا کردیم!

نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال ایران: استقلال در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست داد - BBC News فارسیتیم استقلال با پیروزی شش بر سه مقابل پرسپولیس به فینال جام حذفی فوتبال ایران رسید و حریف تراکتور تبریز شد. این بازی در وقت عادی با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

علیرضا رئیسی ظهر امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه فرد سالم در صورت ابتلا به کووید-۱۹ شانس بهبودی بالایی دارد، گفت: برعکس این موضوع شخصی با بیماری زمینه ای مبتلا شود شانس مرگ و میر بسیار بالا می رود.

وی افزود: زمانی که یک بیماری اپیدمی می‌شود میزان ترس مردم بالا می رود، و خودبه‌خود حضور مردم در جامعه کم می شود. اما زمانی که میزان شیوع بیماری کم می شود، ترس به شدت کم می شود و دوباره حضور در جامعه بیشتر شده و سطح بیماری بالا می رود. این چرخه مرتب در یک اپیدمی می تواند تکرار شود.

این مسئول تاکید کرد: زمانی که در کشور پیک داشتیم رعایت پروتکل ها در استان بوشهر خیلی بالا بود، جاده ها بسته شد و محدودیت های خوبی اعمال شد؛ بعد دیدند که استان بوشهر به عنوان یک استان سفید اعلام شد. پس از عادی‌سازی، و در اردیبهشت ماه رعایت پروتکل ها به پایین ترین میزان ممکن رسید. متعاقب آن میزان ابتلا و مرگ و میر بالا رفت بنابراین ارتباط بسیار نزدیک، مستقیم و خطی میان رعایت پروتکل ها و سطح شیوع بیماری در یک منطقه وجود دارد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۲۷۰ بیمار با علائم تنگی نفس در بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد ۱۷۵ بیمار مبتلا به کرونا هستند. همچنین از ۵۰ بیمار بستری در آی‌سی‌یو، ۱۷ بیمار خیلی بدحال هستند و وضعیت خوبی ندارند.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید بیماری کووید-۱۹ را طولانی مدت‌تر در نظر بگیرید، تصریح کرد: فقط تمرکز بر بیمارستان خلیج‌فارس نباشد، ضمن اینکه ما بیماری های دیگری نیز داریم و باید تمام بیمارستان های سطح استان پای کار بیایند. یکی از مسائل مهم اکسیژن‌ساز بیمارستان‌ها است که باید سریعاً حل شود. اورژانس بیمارستان دشتستان نیز که حتما نیاز به توسعه دارد.

وی افزود: توسعه بیمارستان و تخت‌های ICU در بیمارستان شهید گنجیآمادگی داریم و همچنین یک دستگاه سی‌تی‌اسکن برای این بیمارستان در نظر گرفته می شود. تامین دستگاه ونتیلاتور نیز برای نیازمندی کل استان پیگیری خواهد شد.

این مقام بهداشتی اظهار کرد: باید یک فکر اساسی برای تهویه بیمارستان‌ها و بخش‌های کرونایی شود.

معاون وزیر بهداشت عنوان کرد: خوشبختانه هیئت‌های مذهبی تاکنون به خوبی مراسمات سوگواری و عزاداری‌های محرم را مدیریت کرده‌اند، در حال حاضر مهم‌ترین نگرانی ما برای سفرهای مردم به شمال کشور است.

علیرضا رئیسی خاطرنشان کرد: برخلاف هفته‌های گذشته، روند ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر شیب نزولی پیدا کرده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: همچنین میزان بیماران بستری در آی‌سی‌یو نسبت به سایر نقاط کشور کمتر بوده و میزان مرگ‌ومیر بیمارستانی نیز زیر ۵ درصد بوده که به دلیل رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است.

انتهای پیام