مجلس داوطلبانه طرح شفافیت را از خود آغاز کند/ عده‌ای نمی‌خواهند این طرح اجرایی شود

02/04/1401 08:45 ق.ظ

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا: مجلس داوطلبانه طرح شفافیت را از خود آغاز کند/ عده‌ای نمی‌خواهند این طرح اجرایی شود

نماینده ادوار مجلس گفت: حالا که طرح شفافیت قوای سه گانه توسط شورای نگهبان رد شده مجلس به طور داوطلبانه درباره طرح هایی که مربوط به مسائل جامعه است شفافیت را آغاز کند سپس مطالبه عمومی از سایر نهادها آغاز شده و آن‌ها نیز شفافیت خود را آغاز خواهند کرد . وی افزود:‌ تقاضای من این است که فرض کنیم، قانون نباشد و هر نهادی سعی کند در جهت مبرا ساختن، راستی‌آزمایی و اقناع خودش اتاق شیشه‌ای را تشکیل دهد. حتما نباید همه چیز در چارچوب قانون باشد. این اخلاق و فرهنگ حرفه‌ای و فرهنگ سازمانی محسوب می‌شود.

ما مردم را جریان امور و تصمیمات خود قرار می‌دهیم در آن صورت است که می‌توانند از تصمیم خود دفاع کنند یا نکنند.

ایمن‌آبادی تصریح کرد: به غیر از شورای عالی امنیت ملی، مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و حتی شورای نگهبان، قوه قضاییه و نهادهای دیگر که به آبروی مردم بستگی دارد می‌توانند این کار را انجام دهند. بنابراین اگر این نهادها دوست دارند میزان مشروعیت، مقبولیت و محبوبیت خود را در نزد مردم افزایش دهند باید به سمت شفافیت بروند.

وی درباره آنکه رئیس مجلس هم گفتند این طرح تا پایان ماه رمضان تصویب می‌شود و اجرایی می‌شود اما در نهایت به مرحله اجرا در نیامد، گفت: وقتی شما برای خود شریک انتخاب می‌کنید، شریک هیچ وقت اجباری نمی‌شود. ای کاش مجلس در ابتدا این شفافیت را از خود آغاز می‌کرد. بعد از مدتی این کار در کشور به یک روال عادی جا می‌افتاد و سپس مطالبه عمومی از مجلس خبرگان، مجمع تشخیص و شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی آغاز می‌شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

موافقت مجلس با درخواست بررسی خارج از نوبت طرح ساماندهی کارکنان دولتنمایندگان مجلس شورای اسلامی بآ بررسی خارج از نوبت طرح به کارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه های اجرایی در صحن مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

صدراعظم آلمان: اوکراین برای بازسازی به یک «طرح مارشال» نیاز داردمتحدان اوکراین در اتحادیه اروپا، گروه هفت و ناتو قرار است طی نشست سران کشورهای عضو موضوع کمک مالی به کی‌یف را محور‌ اصلی گفتگوهای خود قرار دهند. اوکراین برای تباهی بیشتر به یک(طرح مارشال)ضرورت دارد.

تصویب کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای مسکنتصویب کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای مسکن نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی موافقت کردند.

بلومبرگ: بایدن باید معنای «طرح جایگزین» را به ایران تفهیم کندوبگاه آمریکایی «بلومبرگ» در مقاله‌ای به تحلیل این موضوع پرداخته که چرا لازم است دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به حکومت ایران تفهیم کند که در صورت

ارجاع طرح استیضاح فاطمی امین به کمیسیون صنایع با 36 امضا- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimارجاع طرح استیضاح_وزیر_صمت به کمیسیون صنایع نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس: سه‌شنبه هفته آینده بررسی درخواست استیضاح با دعوت از وزیر صمت در دستورکار کمیسیون قرار دارد

آلمان با طرح اتحادیه اروپا برای ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی از سال ۲۰۳۵ مخالفت کردآلمان با طرح اتحادیه اروپا برای ممنوعیت فروش و استفاده از خودروهای بنزینی و گازوئیلی جدید از سال ۲۰۳۵ مخالفت کرد. روزگار نگون بختی در: غرب! آلمان،وبرگشت با'دنده عقب'، سیاست های' ابلهانه'، به زغال‌سنگ! 🤣😂سال...اما...سال۲۰۲۲ ؟!؟