بلومبرگ: بایدن باید معنای «طرح جایگزین» را به ایران تفهیم کند

01/04/1401 07:52 ق.ظ

بلومبرگ: بایدن باید معنای «طرح جایگزین» را به ایران تفهیم کند العربيه_فارسى

» در مقاله‌ای به تحلیل این موضوع پرداخته که چرا لازم است دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به حکومت ایران تفهیم کند که در صورت شکست مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015، «طرح جایگزین» آن چه هزینه‌هایی بر ایران تحمیل خواهد کرد.

به گفته «بلومبرگ»، دولت بایدن باید با اجرای بسیار قوی تحریم‌های موجود شروع کند. صادرات نفت ایران طی سه ماهه نخست امسال 30 درصد افزایش یافته است، و مقامات این کشور ادعا می‌کنند که از زمان اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا در سال 2018، امسال بیش از هر زمان دیگری نفت فروخته‌اند، که تقریباً تمامی آن به چین می‌رود.

«بلومبرگ» می‌گوید در نهایت بایدن باید بر موضع خود پافشاری کند که هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. او باید برای رژیم ایران روشن کند که هرگونه تلاشی برای غنی‌سازی اورانیوم تا درجه تسلیحاتی یا اخراج بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند محرکی برای «اقدام نظامی» باشد.

«بلومبرگ» در پایان تاکید می‌کند که دولت بایدن باید هراس از اینکه رویکرد سخت‌گیرانه‌تر در قبال رژیم ایران ممکن است مذاکرات وین را به بن‌بست کامل بکشاند، را کنار بگذارد. کاخ سفید باید آشکارا نشان بدهد که «گزینه جایگزین» توافق هسته‌ای چه هزینه‌ای بر ایران تحمیل می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نگرانی از «حمله ایران به شهروندان اسرائیلی»؛ وزیر خارجه اسرائیل به ترکیه‌ می‌رودهم‌زمان با تشدید هشدارهای دولت اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به ترکیه، وزیر خارجه این کشور روز پنج‌شنبه، دوم ماه تیر به ترکیه سفر خواهد کرد. ایران🇮🇷 اگر نیازی به کشتن گردشگران اسرائیلی داشت، خیلی راحت می توانست آنها را مدتها پیش بکشد! یادی کنیم از ترور یک فرمانده حماس که مأموران جاسوسی اسرائیل🇮🇱 در امارات🇦🇪 او را کشتند! آن مأموران در پوشش گردشگر به امارات رفته بودند و البته با گذرنامه بریتانیا!

آژیرهای خطر در دو شهر اسرائیل به صدا در آمد؛ ایران به «حمله سایبری» متهم شدباور عمومی این است که اسرائیل و ایران در ادامه نبرد خود که به تازگی آشکارتر صورت می‌گیرد، برای ضربه زدن به یکدیگر از طریق سایبری به‌شدت در تکاپو هستند. ایران و جمهوری اسلامی دو موجودیت جدای از هم هستند. همانطور که کرم آسکاریس و میزبان نگون بختش دو بیو ارگانیزم مستقل از هم هستند. جنایات جمهوری اسلامی را به نام ایران مخابره نکنید چندین ماهه که ما رو تو ایران سایبری حمله،کردن تابلوی اعلامیه قبرستون بهشت زهرا هم از کار افتاده عادی برا ما،اونها هم عادت میکنن باور عمومی اشتباه می‌کند! جنگ زرگری داداش بزرگه با داداش کوچیکه شیعی‌اش برای تامین منافع آنگلوساکسون‌ها و بر علیه صلح‌طلبان ایران و اسرائیل به راه افتاده.

خامنه‌ای: هر کس مردم را به تلاش مسئولان بدبین کند برای دشمن کار می‌کندهمزمان با افزایش انتقادها از ناکارآمدی دولت ابراهیم رئیسی و بالا گرفتن اعتراضات، رهبر جمهوری اسلامی گفت «ناامید» کردن مردم و القای «نابلدی» مسئولان کشور «کار کردن برای دشمن» است. شما که با دشمن نیستید .چرا وضع کشور اینجوری شده ... خود شما یکبار هم شده با مردم دوستی کنی و لذت دوستی ببری .. لذت در کشتار و شکنجه نیست آخوند و سپاه و بسیج = دشمن مردم! از فرزندان ایران تا 12 سال بپرسید و جواب را به خامنه ای(فرمانده( بدهید. به فرزندانپان بگویید از این ببعد باید با همه(همسایه ها-مغازه ها-در اداره بابا و مادر و مدرسه کلا باهمه) دعوا کنیم و هر کس مخالفت کرد-آنها را بزنیم و برای اینکار هر چه داریم خرج کنیم. حالا بپرسید نظرشان چیست؟

یائیر لاپید در گرماگرم ادعای تهدید ایران برای گردشگران اسرائیلی به ترکیه می‌رودمقامات بلندپایه اسرائیل از همه شهروندان خود خواستند تا فورا ترکیه را ترک کنند. به گفته کانال ۱۲ اسرائیل در حال حاضر حدود دو هزار اسرائیلی در ترکیه هستند. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 میانِ همین وحشت صهیونیستها!لازم است یادآوری گرددکه: ۲۹خرداد۱۴۰۱ ...'کانال۱۳'، تلویزیون رژیم جعلی= اسراییل،!هک شد،این درکنار بقیه اتفاقات عجیب دیگر در،سرزمینهای_اشغالی!بسیار جالب به نظر می‌رسد.👊 آقای یورونیوز ، اینقدر که شما میگی 'وسط گرماگرم' ، دقت کردید که الان در این گرما ، چرا اینها پالتو پوشیده اند ؟!

«دادخواهان سلامت» در ایران به حبس و محرومیت از فعالیت اجتماعی محکوم شدندوکیل پرونده «دادخواهان سلامت» می‌گوید کیفرخواست صادر شده «به قدری ضعیف بود و عناوین مجرمانه و امنیتی بی‌در و پیکری در آن بود که حتی نماینده دادستان، توانایی دفاع از آن را نداشت». یاد فیلمه بتمن اوفتادم که،خلافکارها شهرو تسخیر کرده بودن بعد دادگاه تشکیل داده بودن هر کسی،که باهاش مشگل داشتن دادگاهی میکردن الان هم بتمنو میخوایم که بیاد بتمن بیا،اوضاع خیطه

ادعای رویترز: آژانس اعلام کرد ایران آماده تزریق گاز UF۶ به سانتریفیوژهای IR-۶ فردو استخبرگزاری رویترز مدعی شد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرده است ایران در حال آماده‌سازی برای تزریق گاز UF۶(اورانیوم هگزافلورید) به سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات فردو است.