مجازات خانوادگی؛ از آلمان نازی تا جمهوری اسلامی ایران - BBC News فارسی

01/06/1399 05:38 ب.ظ

مجازات خانوادگی؛ از آلمان نازی تا جمهوری اسلامی ایران

در ۲۶ ژوئیۀ ۱۹۴۴، هاینریش هیملر، فرمانده اس‌اس، در سخنرانی‌ای در توجیه مجازات فرزندان مخالفان حکومت نازی گفت: 'عهدشکنان و خائنان [به آلمان نازی] همواره فرزندانشان را می‌بلعند.' برای مثال، در سال ۱۹۳۸، ستاد فرماندهی کل ارتش آلمان به دادگاه‌های نظامی اجازه داد تا علاوه بر مجازات سربازان متهم به خیانت، اموال خانواده آنها را نیز مصادره کنند. در موارد حادتر، بستگان مخالفان هیتلر حتی بدون محاکمه به قتل می‌رسیدند.

لوفل به قتل همسر ژنرال کورت فون شلایشر، صدراعظم پیشین آلمان، در جریان پاکسازیِ سیاسیِ مرگبار موسوم به "شب دشنه‌های بلند" در سال ۱۹۳۴، و همچنین کشتار خانواده‌های فرماندهان عالی‌رتبه‌ای اشاره می‌کند که در سؤقصد به جان هیتلر در ۲۰ ژوئیۀ ۱۹۴۴ دست داشتند.

توضیح تصویر، اما دامنه توسل به اصل "مسئولیت خانوادگی" بسیار فراتر از حوزه نظامیان بود و علیه همه دگراندیشان و ناهمنوایان با ایدئولوژی نازی به کار می‌رفت. برای مثال، لوفل با استناد به خاطرات ویکتور کِلِمپِرِر، حقوق‌دان یهودی و استاد نامدار زبان آلمانی، نشان می‌دهد که خدمتکار آلمانیِ کلمپرر به این علت مجبور به "استعفا" از شغل خود شد که مسئولان امنیتی با احضار و ارعاب وی هشدار دادند که ادامۀ کار در خانۀ یک "یهودی" نه تنها برای خود این خدمتکار بلکه برای دختر و پسرش نیز عواقب سنگینی خواهد داشت! به عبارت دیگر، خویشاوندان هر شهروند آلمانی‌ای که از همنوایی با گفتار و کردار از پیش تعیین‌شده توسط ایدئولوژی نازی خودداری می‌کرد، مستحق مجازات شمرده می‌شدند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آلمان و اسرائیل نخستین رزمایش مشترک خود را در حریم هوایی آلمان انجام دادند🔺آلمان و اسرائیل نخستین رزمایش مشترک خود را در حریم هوایی آلمان انجام دادند ⚡️مقام های دو کشور این تمرین نظامی مشترک را هیجان انگیز و بسیار ویژه توصیف کردند. نیروی هوایی آلمان این همکاری را یک «لحظه تاریخی» خواند.

برگزاری 'کنسرت کرونا' در لایپزیگ آلمان - BBC News فارسیگردهمایی‌هایی با حضور هزاران نفر در استادیوم‌های سرپوشیده چیزی نیست که بتوان این روزها در آلمان شاهد آن بود، اما قرار است امروز برای یک تحقیق علمی گسترده چنین اتفاقی بیفتد.

در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده استدر پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.

دره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکستدره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکست یکی از گرم ترین دمای هوا در کره زمین در حد اقل یک قرن گذشته بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ مرداد در منطقه موسوم به «دره مرگ» در بیابان «موهاوی» کالیفرنیا ثبت شد.

از سرگیری روند سیاسی در لیبی؛ محور دیدارهای خالد المشری در ژنومعاون دبیرکل ماموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد در لیبی و رئیس شورای عالی دولت لیبی در ژنو دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی

ناوالنی، منتقد پوتین در بیمارستان در حالت اغما به سر می‌برد | DW | 20.08.2020آلکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین به دلیل وضعیت بحرانی شدید جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان در حالت اغما به سر می‌برد. گفته می‌شود که وضعیت ناوالنی به دلیل 'مسمومیت احتمالی' بحرانی شده است.