در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده است

30/05/1399 05:43 ب.ظ

در پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پیش از این وکیل نسرین ستوده اعلام کرده بود که موکلش در اعتراض به رعایت نشدن اصول دادرسی عادلانه در فرایند محاکمه و رعایت نشدن حقوق زندانیان سیاسی در زمان گذراندن محکومیت‌شان دست به اعتصاب غذا زده است.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال مدنی زندانی، روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد ماه با انتشار نامه‌ای که یک نسخه از آن توسط رضا خندان، همسر خانم ستوده، به صدای آمریکا ارسال شده، اعلام کرد که در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و «شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری اسلامی، دست به اعتصاب غذا زده است.

وکیل نسرین ستوده می‌گوید که خواسته‌های موکلش کاملا «مشروع و قانونی» است و حکومت باید آنها را برآورده کند وکیل نسرین ستوده با اعلام این مطلب که موکلش به رعایت نشدن اصول دادرسی عادلانه در فرایند محاکمه و رعایت نشدن حقوق زندانیان سیاسی در زمان گذراندن محکومیت‌شان دست به اعتصاب غذا زده است، این خواسته‌ها را «مشروع و قانونی» دانست و گفت که مقامات باید پاسخگوی آنها باشند.

این اولین بار نیست که خانم ستوده اعتصاب غذا می‌کند. او روز دوشنبه ۲۶ اسفند از جمله زندانیان سیاسی بود که با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به جلوگیری از آزادی زندانیان سیاسی در شرایط شیوع ویروس کرونا دست به اعتصاب غذا زده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتصاب غذای جعفر عظیم‌زاده در پی انتقال غیرمنتظره به زندان رجایی‌شهر

مشکلات جمهوری اسلامی در تامین حقوق شبه‌نظامیان ایران در سوریه به نفع روسیه است؟

جان هزاران بیمار در غزه به علت قطعی برق در خطر استوزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به علت محاصره اسرائیل و قطعی برق، جان تعداد زیادی بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و جراحی در خطر است. - خبرگزاری آناتولی

اگر دولت قوی باشد، یعنی نظام قوی است و اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته استرئیس جمهور تلاش تازه آمریکا برای بهره گیری از یک سازوکار قطعنامه 2231 جهت ضربه زدن به برجام را از پیش شکست خورده دانست و تاکید کرد: آمریکا اکنون عضو برجام نیست که بخواهد از این سازوکار استفاده کند و همه طرفها نیز پیشاپیش این تلاش آمریکا را محکوم کرده اند.

افزایش خشونت خانگی در ترکیه؛ کرونا هم مقصر است - BBC News فارسییکی از پیامدهای اعمال محدودیتهای ناشی از کرونا در سراسر جهان، افزایش خشونتهای خانگی بوده است.

چلیک: اظهارات بایدن نشان‌دهنده بحران اعتبار در سیستم سیاسی ایالات متحده استچلیک: اظهارات بایدن نشان‌دهنده بحران اعتبار در سیستم سیاسی ایالات_متحده است