دره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکست

30/05/1399 06:55:00 ب.ظ

دره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکست یکی از گرم ترین دمای هوا در کره زمین در حد اقل یک قرن گذشته بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ مرداد در منطقه موسوم به «دره مرگ» در بیابان «موهاوی» کالیفرنیا ثبت شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا - یکی از گرم ترین دمای هوا در کره زمین در حد اقل یک قرن گذشته بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ مرداد در منطقه موسوم به «دره مرگ» در بیابان «موهاوی» کالیفرنیا ثبت شد.

سرویس هواشناسی ملی ایالات متحده در ساعت ۳:۴۱ دقیقه بعد از ظهر یکشنبه با استفاده از یک سیستم مشاهده خودکار، دمای هوای «فرنس کریک»، که یک منطقه مسکونی با جمعیت پراکنده است، را ۵۴.۴ درجه سانتیگراد گزارش داد.

ثبت دمای بسیار بالا در اقصی نقاط کره زمین و حتی در مناطقی که در تاریخ بی سابقه بوده، به خاطر تغییرات اقلیمی، به یک رویداد تکراری تبدیل شده است. گرمای روز یکشنبه در این منطقه، با تنها ۷ درصد رطوبت هوا، گرمای خشکی بود؛ ولی دنیل برک، که در دفتر لاس وگاس سرویس هواشناسی ملی ایالات متحده کار می‌کند، گفت با این حال احساس داغی می‌کرد.

او روز دوشنبه گفت، پیش بینی می شود که یک موج گرما، بیشتر مناطق غربی آمریکا را در تمام هفته فرا گیرد. آقای برک در یک مصاحبه تلفنی گفت: «دقیقا مثل این می‌ماند که داخل یک کوره باشید. امروز هم از آن روزها است که شاید بار دیگر هوا به ۱۳۰ درجه فارنهایت (۵۴.۴ درجه سانتیگراد) برسد.» headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

انتشار دفترچه سئوالات کنکور در فضای مجازی کذب است/داوطلبان گول کلاهبرداران را نخورندرئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه انتشار دفترجه سئوالات کنکور 99 خین برگزاری آزمون و قبل از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، کذب و کلاهبرداری است گفت: کلاهبرداران دفترچه سئوالات کنکور سال 98 را با عنوان دفترچه سئوالات کنکور امسال در فضای مجازی منتشر کردند. بنابراین داوطلبان گول این کلاهبرداریها را نخورند.

مشکلات جمهوری اسلامی در تامین حقوق شبه‌نظامیان ایران در سوریه به نفع روسیه است؟

جان هزاران بیمار در غزه به علت قطعی برق در خطر استوزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به علت محاصره اسرائیل و قطعی برق، جان تعداد زیادی بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و جراحی در خطر است. - خبرگزاری آناتولی

در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده استدر پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.

'گازهای موذی' چگونه جان کارگران نفت و گاز را می‌گیرند؟/ نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته الزامی استیک مدرس مرکز آموزش HSE جنوب کشور با اشاره به افزایش موارد نشت گاز در محیط‌های کارگاهی (پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، معادن زغال سنگ و... )، گفت: نشت گاز و سوانح فاجعه‌بار آن برای کارگران به راحتی با نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته، قابل پیشگیری است؛ مشروط به اینکه اصول تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون آنها رعایت شود. همچنین باید روش کار با گازسنج به دقت آموزش داده شود.

نمکی: کادر درمانی زیر فشار است، علتش را بعداَ می‌گویم | DW | 20.08.2020به گفته وزیر بهداشت ایران، کادر درمانی ایران زیر فشار مداوای بیماران کرونایی خسته است و فرصت نفس‌کشیدن ندارد. معاون وزارت بهداشت و معاون رییس‌جمهور آمار متفاوتی از قربانیان کرونا در میان کادر درمانی ارائه کرده‌اند.