قتل تاجر قبرسی چه ارتباطی با 'دولت پنهان' ترکیه دارد؟ - BBC News فارسی

23/11/1400 11:22 ق.ظ

قتل تاجری به نام خلیل فلیالی در قبرس شمالی باعث مطرح شدن ادعاهایی درباره رابطه او با 'دولت پنهان' ترکیه شده. رسانه‌های اپوزیسیون این قتل را با ماجرای یک تصادف در سال ۱۹۹۶ مقایسه کرده‌اند که باعث افشای روابط میان سیاستمداران و باندهای جرایم سازمان‌یافته شد

قتل تاجری به نام خلیل فلیالی در قبرس شمالی باعث مطرح شدن ادعاهایی درباره رابطه او با 'دولت پنهان' ترکیه شده است. گفته شده سه نفر از جمله یک مامور سابق پلیس بازداشت شده‌اند. رسانه‌های اپوزیسیون این قتل را با ماجرای یک تصادف در سال ۱۹۹۶ در ترکیه مقایسه کرده‌اند که باعث افشای روابط میان سیاستمداران و باندهای جرایم سازمان‌یافته شد. کرار نوشت: "سوال‌هایی درباره روابطی مطرح شده که از جزیره [قبرس شمالی] تا ترکیه کشیده شده و یادآور دوره سوسورلوک است. ارتباط‌ میان تجارت-سیاست-مافیا بار دیگر در صدر خبرها آمده است.

" این روزنامه همچنین ادعا کرده که قبلا نام خلیل فلیالی در گزارش‌هایی مربوط به "شرط‌بندی غیرقانونی و ویدئوهای اخاذی" آورده شده است.

احمد شک، نماینده اپوزیسیون 'حزب کارگران ترکیه' در توییترش نوشت: "وبسایت‌های غیرقانونی شرط‌بندی بخشی است که بوروکراسی امنیتی و قضایی و حتی کارکنان رسانه‌ها در آن دخیل هستند؛ جایی که در آن رشوه‌های چندمیلیون دلاری تقاضا می‌شود."

او که قبلا خبرنگار تحقیقی بوده، پیش‌بینی کرده که "جنگ باندها" افزایش خواهد یافت و همین‌طور "بحران اجتماعی، اقتصادی و سیاسی؛ درست مانند دوره سورسولوک." تیمور سویکان، نویسنده و ستون‌نویس روزنامه بیرگون هم نوشته است: "قتل خلیل فلیالی تنها یک زلزله عظیم زیر دریا نیست، بلکه شرکای او در روی زمین هم خواهند لرزید. کارت‌ها دارند بُر می‌خورند [و بازی عوض می‌شود]." headtopics.com

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جزییات آخرین عملیات آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه؛ همکاری با درجه‌دارانواسه اعترافگيريهاي نمايشي تلوزيونشون سوژه تموم كردن باز افتادن به آدم دزدي.

دیدار با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداددو منبع فرانسوی به رویترز گفته‌اند که امانوئل ماکرون دو گزینه داشته: یا تن به آزمایش پی‌سی‌آر کرملین بدهد و در عوض امکان نزدیک شدن فیزیکی به پوتین را داشته باشد یا آزمایش ندهد و فاصله بیشتری را در دیدار با همتای روس خود رعایت کند. یدونه تار موی مکرون هم کافیه اطلاعات ژنتیکیش معلوم بشه بالخره غذا که اونجا میخوره لیوانی قاشقی چنگالی بزاقش جاش میمونه 🙄 چرا انقد پوتین هراسی میکنین شماها آخه با اسکل که طرف نیستین

وزیر دفاع بریتانیا در مسکو با همتای روس خود دیدار کردبن والاس، وزیر دفاع بریتانیا روز جمعه ۲۲ بهمن با هدف کاهش تنش در مورد اوکراین با سرگئی شویگو، همتای روس خود در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

بحران اوکراین؛ بایدن با متحدان آمریکا در دو سوی اقیانوس اطلس گفت‌وگو کرد🔺بحران اوکراین؛ بایدن با متحدان آمریکا در دو سوی اقیانوس اطلس گفت‌وگو کرد ▪️رهبران شرکت کننده در این گفت وگوی مجازی بر حمایت از تمامیت ارضی اوکراین تاکید کردند و از علاقه خود برای یافتن راه حل دیپلماتیک به منظور حل بحران سخن گفتند. ⬇️ بیشتر بخوانید: یعنی الان اوکراین هم یه هواپیمای مسافربری آسمان رو تو پایتختش بزنه که جنگ نشه؟

توان نظامی ایران در مقایسه با سال ۵۷؛ ایران می‌توانست قدرت نظامی اول منطقه شود🔺توان نظامی ایران در مقایسه با سال ۵۷؛ ایران می‌توانست قدرت نظامی اول منطقه شود ▪️در دهه ۵۰ خورشیدی تبدیل ایران به قدرت نظامی اول منطقه در دستور کار قرار گرفت. در سال ۴۸ ایران ۱۶۱ هزار نیروی نظامی داشت که در سال ۵۷ به ۴۱۵ هزار نفر رسید ⬇️ بیشتر بخوانید البته به عنوان ژاندارم منطقه و حافظ منافع آمریکا و در جهت سرکوب نهضت های آزادیبخش در خاورمیانه عمل می کرد. حمله نظامی پوتین به اوکراین میتواند سرمشق خوب یا بدی برای اسرائیل_عربستان_امارات باشد برای حمله نظامی به جمهوری ملایان ریقو و ضعیف که فقط ادعای قدرتمند بودن دارند و لات_بازی درمی آورند.وقتیکه یک نقطه نزدیک به خاورمیانه وارد جنگ شد الباقی نقاط مستعد به آن می پیوندند KINGVALA مورگان اورتگس : اگر من از همسایه ام بپرسم که حاضری فرزندنت را برای جنگ با ملایان بفرستی تا رژیم آخوندها سرنگون شود - میگوید خیر . نظر شاه_والا : اگر به همان همسایه ات بگوئی اگر رژیم ملایان سقوط کند دیگر هیچیک از سربازان_امریکائی صدمه نمی بینند - خواهد گفت : صدالبته ادامه

انفجار آمیا؛ ابعاد تازه دعوای آرژانتین با دو متهم بلندپایه در دولت رئیسی