وزیر دفاع بریتانیا در مسکو با همتای روس خود دیدار کرد

22/11/1400 11:56:00 ب.ظ

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا روز جمعه ۲۲ بهمن با هدف کاهش تنش در مورد اوکراین با سرگئی شویگو، همتای روس خود در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا روز جمعه ۲۲ بهمن با هدف کاهش تنش در مورد اوکراین با سرگئی شویگو، همتای روس خود در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه قبل از شروع مذاکرات با همتای بریتانیایی خود گفت: «وضعیت سیاسی و نظامی...

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه قبل از شروع مذاکرات با همتای بریتانیایی خود گفت: «وضعیت سیاسی و نظامی اروپا بسیار متشنج شده و این تقصیر ما نیست.» او افزود، ارسال اسلحه و تجهیزات نظامی از سوی آمریکا، بریتانیا و سایر اعضای ناتو برای اوکراین یکی ازعوامل اصلی تشدید تنش است.

این مقام روسی در بخش دیگری ازسخنانش به اعزام تعدادی از نظامیان بریتانیایی به اوکراین اشاره کرد و پرسید دلیل اعزام این نیروها چیست و چه مدتی در اوکراین خواهند بود. بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا پس از پایان ملاقات با همتای روس خود به خبرنگاران گفت سلاح‌های ضد تانکی که بریتانیا به اوکراین داده تسلیحات دفاعی است و هیچ خطری برای کشورهای همسایه ایجاد نخواهد کرد مگر آنکه آنها به اوکراین حمله کنند.

او خاطرنشان کرد که نظامیان بریتانیایی به منظور آموزش ارتش اوکراین برای استفاده از تسلیحات بریتانیایی به آن کشور اعزام شده و در پایان ماموریت خود در آینده نزدیک این کشور را ترک می‌کنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

العربیه: نخست وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در بردشبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی، بامداد پنج‌شنبه ۲۱ بهمن از یک سوءقصد جان سالم به در برد.

جزییات آخرین عملیات آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه؛ همکاری با درجه‌دارانواسه اعترافگيريهاي نمايشي تلوزيونشون سوژه تموم كردن باز افتادن به آدم دزدي.

دیدار با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداددو منبع فرانسوی به رویترز گفته‌اند که امانوئل ماکرون دو گزینه داشته: یا تن به آزمایش پی‌سی‌آر کرملین بدهد و در عوض امکان نزدیک شدن فیزیکی به پوتین را داشته باشد یا آزمایش ندهد و فاصله بیشتری را در دیدار با همتای روس خود رعایت کند. یدونه تار موی مکرون هم کافیه اطلاعات ژنتیکیش معلوم بشه بالخره غذا که اونجا میخوره لیوانی قاشقی چنگالی بزاقش جاش میمونه 🙄 چرا انقد پوتین هراسی میکنین شماها آخه با اسکل که طرف نیستین

چفیه‌ مقتدی صدر در دیدار با اسماعیل قاآنی خبرساز شدچفیه مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق در دیدار با اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، در شهر نجف خبرساز شد.این چفیه که خاستگاه آن جنوب عراق عَراق با وجود آخوند و شبه نَظامیان تروریست فرقه شیعه و اَسلام گراها آینده ای نخواهد داشت .

ثبت 11 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری المپیک زمستانی پکنکمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن از ثبت 11 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری این مسابقات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دست خالی جامعه کارگری در خانه ملت/ نامی از کارگران در مجلس برده نمی‌شوددبیر اجرایی خانه کارگر نیشابور گفت: متاسفانه نه تنها فریادی برای به حق‌خواهی کارگران در خانه ملت به گوش نمی‌رسد، بلکه نامی از کارگران در مجلس برده نمی‌شود.