در حضر؛ داستان انقلاب به روایت مهشید امیرشاهی | DW | 12.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'درحضر' روایتی‌ست بی‌تا از انقلاب؛ رویدادهایی که چه بسا از یادها رفته‌اند. روایت برافتادن رژیم شاهنشاهی و برآمدن جمهوری اسلامی در جامه یک داستان.

"درحضر" روایتی‌ست بی‌تا از انقلاب؛ رویدادهایی که چه بسا از یادها رفته‌اند. روایت برافتادن رژیم شاهنشاهی و برآمدن جمهوری اسلامی در جامه یک داستان.

راوی جای و جایگاه خویش در این میان می‌جوید؛ «همه چون من در حیرتند؟ چون من سرگردان؟ چون من بیمار؟ همه در جدالند؟ در پُرس‌وجو؟ در تکاپو؟ یا فقط منم که شبم در بیداری می‌گذرد و روزم در کابوس؟ منم تنها در دیارم غریبم، و در میان یاران غیر؟ تنها زندیق منم در مجلس زاهدان؟ تنها اسیر در جمع آزادان؟ تنها ایرانی در محفل مسلمانان؟ مخالف انقلاب، بین انقلاب‌زدگان، تنها منم؟...گاه با دنیا قهرم، گاه در جنگ...گاه می‌خواهم همه‌چیز را فراموش کنم، گاه نمی‌خواهم هیچ چیز را به خاطر نسپرده بگذرم.

«در حضر» را می‌توان روایت شخص مهشید امیرشاهی از انقلاب نیز محسوب داشت. با این‌همه رمانی‌ست که می‌تواند در حافظه تاریخی ما نقشی بزرگ داشته باشد. از لابه‌لای همین دیدن‌هاست که سرانجام خمینی وارد کشور می‌شود؛ «خمینی از زیر ابروهای سگرمه خورده، با چشم‌هایی نافذ، بی‌آن‌که سرش را تکان بدهد، لحظه‌ای کوتاه جمعیت را نگاه می‌کند. بعد دامن عبا را برمی‌چیند و از پلکان پایین می‌آید. یکی از خدمه هواپیما بدنش را ستون او می‌کند و پله‌پله پاینش می‌آورد. هشت نفر از اعضای جبهه ملی در پای هواپیما به انتظار ایستاده‌اند. بسیار دست به سینه‌تر از وزرایی که به دربار شرفیاب می‌شدند. خمینی با کسی دست نمی‌دهد، حرف نمی‌زند، به کسی نگاه نمی‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

داستان کودتا!

*Iran بله داشت فراموش میشد ولی روزقبل درهها شهر با هک کردن بازار ومناطق اجتماعی آنرا یادآورکردند بطوری که چین وروسیه مالزی اندونزی سنگاپور دست بکارهک کردن سایتهای مجاهدین برآمدندازساعت ۲۲شب گذشته تاکنون موفق نبودند، انقلاب نوین مردم ایران نزدیک است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دست خالی جامعه کارگری در خانه ملت/ نامی از کارگران در مجلس برده نمی‌شوددبیر اجرایی خانه کارگر نیشابور گفت: متاسفانه نه تنها فریادی برای به حق‌خواهی کارگران در خانه ملت به گوش نمی‌رسد، بلکه نامی از کارگران در مجلس برده نمی‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پیشرفت‌ها و پسرفت‌های زنان قبل و بعد از انقلاب ۵۷ به روایت آمار🔺پیشرفت‌ها و پسرفت‌های زنان قبل و بعد از انقلاب۵۷ به روایت آمار ▪️در چهل و سومین سالگرد انقلاب ۵۷ زنان چه به دست آورده‌اند و چه از دست داده‌اند؟ واقعا پرروئید ملت کوسکشی اسلام زده بیهویتی که بامشت گره کرده به دمبال اسلام ناب محمدکوسکش قاتل بودن بادودست بازدراوج فقرو نابودی ایران وایرانی گدای حق خودشون ازیک مشت ملای کوسکش تنلش مسلمون خونخوار متعفن لاشخوردزدقاتل کون پاره ناموس جنده تخم صیقه هستن توپ تانک فشفشه ملت خاموش سوپر کسکشه زن قبل از انقلاب کل حکومت خانواده دستش بود ولی بعد از انقلاب شد ناموس مردان بیغیرت معتاد کرامت انسانی زن بعداز انقلاب زیر پای مردان مفت خور له شد ای گو ه توی این عن قلاب
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دستگیری برخی از شکارچیان در تالاب میانکاله/ حال محیط بانان خوب استفرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به دستگیری تعدادی از شکارچیانی که در روزهای اخیر به تالاب میانکاله هجوم برده بودند، گفت: وضعیت محیط بانانی که در این درگیری حضور داشتند مطلوب و آسیب‌های وارده سطحی بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه 4 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را در شمال سوریه از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد🔺واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد ▪️دو دز واکسن تولیدی شرکت آمریکایی نواوکس در فاز پایانی آزمایش‌های بالینی در گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال، بالای ۸۰ درصد علیه ویروس کرونا کارآیی نشان داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا و نروژ از شهروندان خود خواستند «به‌سرعت» از اوکراین خارج شوندهمزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین نروژ و بریتانیا از شهروندان خود خواستند «فورا» از اوکراین خارج شوند. سناریو افغانستان داره تکرار میشه.‌‌ موندم غنی شون کی وبه کجا فلنگ رو میبنده... باید از افغانستان درس می‌گرفت که نگرفت... واسه آمریکا رنگ دوستا فرق نداره ،فقط نحوه وزمان بازی فرق داره.. به هوش باشیم خدا کنه جنگ نشه وگرنه افراد غیر نظامی و بی گناه زیادی کشته میشن 😭😭😭 پس جنگ قطعیه😥😥😥
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »