فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم

04/08/2021 11:31:00 ب.ظ

فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, بریتانیا

فرمانده ارتش بریتانیا : ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم العربيه_فارسى

فرمانده نیروهای مسلح بریتانیا گفت که بریتانیا باید به حمله پهپادی ایران به کشتی میرسر استریت پاسخ دهد تا مانع از حملات بیشتر آن در منطقه خلیج شود.ژنرال نیک

آخرین به روزرسانی:05 اوت ,2021: 12:23 صبح GSTآدرس کپی شدفرمانده نیروهای مسلح بریتانیا گفت که بریتانیا باید به حمله پهپادی ایران به کشتی میرسر استریت پاسخ دهد تا مانع از حملات بیشتر آن در منطقه خلیج شود.ژنرال نیک کارتر، فرمانده نیروهای مسلح بریتانیا در گفت‌وگو با برنامه «تودی» در شبکه 4 بی بی سی گفت: «اصولا چیزی که باید انجام دهیم پاسخ به ایران به خاطر رفتار متهورانه آن است.»

Advertisementاین مقام نظامی بریتانیا افزود:« آنها در حمله هفته گذشته به کشتی میرسر استریت مرتکب خطای بزرگی شدند، چرا که این اقدام آنها به میزان زیادی به بین‌المللی شدن وضعیت در خلیج منجر شد.»او همچنین افزود:«در نهایت ما باید اقدام بازدارنده‌ای اتخاذ کینم، چرا که این گونه رفتار است که باعث تنش‌افزایی می‌شود. این به آسانی ممکن است به سوء ارزیابی منجر شده و تبعات بسیار فاجعه‌باری را برای همه ملت‌های خلیج و جامعه بین‌المللی به همراه داشته باشد.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

اوکی جرات داری بیا ، ما همیشه تو خلیج فارس هستیم بدبختا هر روز دارن میگن اون کشور پاسخ میده خب آخر کدومتون پاسخ میدید؟ میخواد برادر کشی کنه؟ من که فکر نمیکنم!

شکایت بریتانیا، رومانی ولیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلیدر پی حمله پهپادی هفته گذشته ایران به نفتکش « میرسر استریت » حامل پرچم لیبریا و تحت مدیریت اسرائیل در دریای عمان، که منجر به کشته شدن دو خدمه آن، یکی تبعه سناریویی جدید برای اتهام زنی بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران. آنها دنبال یک ماجراجویی جدید هستند شکایت بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلی ... نسیم : شورای_امنیت_ملل_متحد ، باید سکوت وبی عملی خود را پایان دهد .

نامه بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت: ایران مظنون اصلی حمله به نفتکش اسرائیلی استسفیر اسرائيل در ایالات متحده نیز روز گذشته خواستار آن شد که شورای امنیت، ایران را به‌خاطر حمله به نفتکش اسرائیلی مرسر استریت تحریم کند. او در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت حمله اخیر را «نمونهٔ دیگری از تروریسم دریایی» از سوی تهران خواند. 🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦🇸🇦🕋🕋🕋🕋🕋💪💪💪💪💪 زود برین پس بگیرین ... تا به گلاب خوری نیافتادین... والسلام کشورهای بریتانیا و رومانی و سایر کشورهای غربی و ایالات متحده بخوبی می دانند کشور ایران وارث امپراطوری ایران زمین نیازی ندارد مثل دزدان دریایی به کشتی های تجاری و نفت کش حمله ببرد اما شما ها کار احمقانه ای علیه ایران کنید معنی غرق شدن را که ناوهای جنگی تان هست می فهمید.

شکایت بریتانیا از ایران به شورای امنیت

گرایی ایران را به دومین طلای المپیک رساند؛ یزدانی به فینال رسیدکاروان ورزشی ایران روز موفقی را پشت سر گذاشت و توانست به یک مدال طلا در کشتی فرنگی و یک نقره در وزنه برداری دست یابد. همچنین حسن یزدانی هم به فینال کشتی آزاد راه یافت و روز پنجشنبه برای کسب مدال طلا روی تشک خواهد رفت.

بلینکن: پاسخ به حمله ایران به نفتکش اسرائیلی«گروهی» خواهد بودپیامدهای حمله پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی « میرسر استریت » در دریای عرب در نزدیکی عمان همچنان ادامه دارد و در این راستا ایالات متحده متعهد شد که به همراه جامعه بین المللی،بایدبطورجمعی به آخوندهاجواب بدهند .وهمین درست است. تروریسم رژیم درآبهای بین المللي،تبعات بسیارسنگین حقوقی وبین المللي دارد. آنهانمیدانندکه یک هفته دیگرچه چیزی درانتظارآنهاست . آنهابه آینده خودمطلقاامید ندارند . SecBlinken FaisalbinFarhan EmmanuelMacron گوه خورد با دهن بایدن پکن، منظورش از جمعی اینه ی قطعنامه صادر کنیم و جلو حمله اسرائیل بگیریم

بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت: حمله به نفتکش مرسر استریت «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. صحنه سازی دروغین و سند سازی و اتهامات بی اساس برای یک ماجراجویی جدید علیه جمهوری اسلامی ایران. ایران عزیز خوب می‌داند شغالهایی همچون آمریکا و اسرائیل و سعودی و انگلیس چه در سر می‌پرورانند و قصدشان چیست و مطمن باشید دشمنان ایران عزیز مانند همیشه خار و زبون خواهند شد فوری ♦️المیادین به نقل از یک منبع امنیتی: لندن، واشنگتن و تل‌آویو نباید فراموش کنند که ایران قادر است در عرض چند دقیقه تنگه هرمز را ببندد سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY

04 اوت ,2021: 11:11 شب GST آخرین به روزرسانی: 05 اوت ,2021: 12:23 صبح GST آدرس کپی شد فرمانده نیروهای مسلح بریتانیا گفت که بریتانیا باید به حمله پهپادی ایران به کشتی میرسر استریت پاسخ دهد تا مانع از حملات بیشتر آن در منطقه خلیج شود.بریتانیا و دیگری رومانیایی شد، کشورهای بریتانیا، رومانی و لیبریا درباره این اقدام ایران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت بردند.Aa نمایندگان بریتانیا، رومانی و لیبریا در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت این سازمان اعلام کردند که نفتکش اسرائیلی مرسر استریت «به احتمال بسیار زیاد از سوی ایران» مورد حمله قرار گرفته است.خبرگزاری رویترز گزارش داده است که بریتانیا، رومانی و لیبریا در نامه‌ای مشترک به ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل از ایران به دلیل اینکه «به احتمال قوی» یک یا چند پهپاد برای حمله به «کشتی مرسر استریت» در سواحل عمان استفاده کرده است شکایت کرده‌اند.

ژنرال نیک کارتر، فرمانده نیروهای مسلح بریتانیا در گفت‌وگو با برنامه «تودی» در شبکه 4 بی بی سی گفت: «اصولا چیزی که باید انجام دهیم پاسخ به ایران به خاطر رفتار متهورانه آن است.» Advertisement این مقام نظامی بریتانیا افزود:« آنها در حمله هفته گذشته به کشتی میرسر استریت مرتکب خطای بزرگی شدند، چرا که این اقدام آنها به میزان زیادی به بین‌المللی شدن وضعیت در خلیج منجر شد. این 3 کشور در نامه‌ای به شورای امنیت که خبرگزاری «رویترز» از متن آن مطلع شده است، گفته‌اند که «این حمله به ایمنی و امنیت حمل و نقل بین‌المللی ضرر رسانده‌ و آن را به مخاطره انداخته است و نقض آشکار قانون بین‌المللی است.» او همچنین افزود:«در نهایت ما باید اقدام بازدارنده‌ای اتخاذ کینم، چرا که این گونه رفتار است که باعث تنش‌افزایی می‌شود. آنها همچنین اعلام داشتند که تحقیقات بریتانیا و رومانی درباره این حادثه همچنان ادامه دارد و به زودی این شورا را در جریان جزئیات بیشتر این حمله خواهند گذاشت. این به آسانی ممکن است به سوء ارزیابی منجر شده و تبعات بسیار فاجعه‌باری را برای همه ملت‌های خلیج و جامعه بین‌المللی به همراه داشته باشد. جامعه بین‌المللی باید این اقدام ایران را محکوم کند.» کارتر در گفت‌وگو با این برنامه درباره حمله پنج‌شنبه گذشته ایران به نفتکش اسرائیلی میرسر استریت اشاره کرد که به‌نظر می‌رسد با استفاده از پهپاد انجام شده است. کشتی مرسر استریت که تحت مالکیت کشور ژاپن و مدیریت کشور اسرائیل و با پرچم لیبریا در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی کشته شدند.

طی این حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی یک نگهبان بریتانیایی و کاپیتان رومانیایی کشته شدند.» در همین راستا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت:« در ارتباط با دادن پاسخ مناسب در حال رایزنی با دولت‌ها در منطقه و خارج از آن هستیم و به زودی پاسخ مناسب داده خواهد شد. او در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت حمله اخیر را «نمونهٔ دیگری از تروریسم دریایی» از سوی تهران خواند و نوشت:‌ «شورای امنیت نباید در برابر چنین اقداماتی از سوی ایران یا سازمان‌های تروریست نیابتی آن در منطقه خاموش بنشیند. در پی حمله پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی حامل پرچم لیبریا در دریای عمان، کشورهای بریتانیا، رومانی و لیبریا سه‌شنبه درباره این اقدام ایران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت بردند. بنا به دعوت بریتانیا که طرح دادن پاسخ بین‌المللی به حمله ایران را رهبری می‌کند، قرار است شورای امنیت برای بررسی این پروند جمعه آینده تشکیل جلسه دهد. همچنین به رومانی و بریتانیا به خاطر خسارت‌های انسانی وارده، تسلیت می‌گوییم. همچنین اظهارات این ژنرال بریتانیایی همزمان با آن مطرح می‌شود که ایران سه‌شنبه به ربودن نفتکش «آسفالت پرنسس» در مقابل سواحل بندر الفجیره، امارات عربی متحده متهم شده است.» به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید روز گذشته اعضای ناتو و اتحادیه اروپا جداگانه حمله به نفتکش اسرائیلی مرسر استریت را محکوم کردند. به گفته نیروهای دریایی بریتانیا ربایندگان صبح چهارشنبه این نفتکش ربوده شده را ترک کرده‌اند.» در پایان این بیانیه گفته شده:«بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و رومانی به این نتیجه رسیده‌اند که ایران به احتمال خیلی زیاد در این حادثه مسئول است. مقامات اسراییل در این نامه اقدام احتمالی ایران را نشانه دیگری از «تروریسم دریانوردی» توصیف کرده و نوشته‌اند که اقدامات لازم برای حفاظت از شهروندان اسراییل  را انجام خواهند داد.

از سویی حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدیدهای آمریکا و اروپا در پاسخ به حمله نیروهای ایرانی به نفتکش‌ها در دریای عمان، گفت:«برای هر سناریویی آمادگی داریم. قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش‌های سخت آماده است.» Advertisement. کارشناسان معتقدند با حضور اعضای برخوردار از حق وتو نظیر روسیه و چین در میان ۱۵ عضو شورای امنیت، احتمال آن‌که ایران در این مورد از سوی آمریکا و همپیمانانش محکوم شود چندان قوی نیست.» .