گرایی ایران را به دومین طلای المپیک رساند؛ یزدانی به فینال رسید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گرایی ایران را به دومین طلای المپیک رساند؛ حسن یزدانی به فینال رسید جزئیات بیشتر🔽

در مسابقات کشتی فرنگی روز چهارشنبه چهارم اوت، محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم در دیدار پایانی به مصاف رقیب ارمنستانی خود رفت. محمدرضا گرایی در این مسابقه از همان ابتدا برتری خود را به حریف دیکته کرد و با اجرای فنون متعدد روی پرویز نصیبف توانست نمایشی تماشایی ارائه دهد.

گرایی پیش از آنکه زمان مبارزه به پایان برسد نتیجه را ۹-۱ کرد و با اختلاف ۸ امتیاز به عنوان قهرمان جدید المپیک معرفی شد. در حالیکه کارشناسان کشتی انتظار کسب مدال از سوی برادر بزرگتر او یعنی محمدعلی گرایی را می‌کشیدند این برادر کوچک‌تر یعنی محمدرضا بود که در این بازی‌ها خوش درخشید و در نهایت توانست به مدال طلا دست یابد.AP Photo

با این مدال کاروان ورزشی ایران توانست به دومین مدال طلای خود دست یابد. پیشتر و در روز نخست این بازی‌ها جواد فروغی توانسته بود در رشته تیراندازی با تپانچه به مدال طلای المپیک دست یابد.اما روز پایانی مسابقات کشتی فرنگی با آغاز رقابت‌های کشتی آزاد نیز همراه بود. جایی که دوبنده‌پوشان ایرانی از بخت بیشتری برای کسب مدال‌های رنگارنگ برخوردارند. در روز نخست بازی‌های کشتی آزاد، حسن یزدانی، قهرمان جهان و المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم رقبای خود را یکی پس از دیگری شکست داد.

دیگر کشتی‌گیر آزادکار ایرانی در روز نخست برگزاری بازی‌های این رشته ورزشی، رضا اطری بود که او هم تا مرحله نیمه نهایی با قدرت پیش آمد. اطری اما در مرحله ماقبل فینال مغلوب رقیب روس خود شد و از راه‌یابی به فینال بازماند. رضا اطری روز پنجشنبه باید در مرحله رده‌بندی مسابقه دهد و برای کسب مدال برنز تلاش کند.اما در فوق‌سنگین وزنه‌برداری هم ایران در روز سیزدهم این بازی‌ها موفق ظاهر شد و توانست به یک مدال دیگر دست یابد.

با این حساب کاروان ورزشی ایران تا پایان روز سیزدهم توانسته به ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست یابد. این در حالیست که فردا دست‌کم یک نقره دیگر به کارنامه ایران اضافه می‌شود و اگر یزدانی بتواند رقیب سرسخت خود را شکست دهد، این نقره به طلا تبدیل خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیمآمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد همراه با متحدانش به این حمله «پاسخ جمعی» خواهند داد. 😂😂 شوخیه خوبی بود گوه خوردید بهانه جدید برای حضور غیر قانونی آمریکا در خاورمیانه...!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناتو حمله ایران به کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل عمان را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران ادعاهای ورود نیروهای مسلح به «کشتی‌های خارجی» را تکذیب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیامد‌های حمله به نفتکش اسرائیلی؛ بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرددر پی حملات پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب در نزدیکی عمان و کشته شدن دو تن از خدمه آن، یکی بریتانیایی و دیگری رومانیایی، بریتانیا سفیر ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بحران کرونا؛ آمریکا اتباعش را از سفر به ایران بر حذر داشتدر پی افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا از نوع دلتا در سرتاسر جهان، ایالات متحده شهروندان خود را از سفر به چند کشور از جمله ایران بر حذر داشت.به گزارش مسخره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شکایت بریتانیا، رومانی ولیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلیدر پی حمله پهپادی هفته گذشته ایران به نفتکش «میرسر استریت» حامل پرچم لیبریا و تحت مدیریت اسرائیل در دریای عمان، که منجر به کشته شدن دو خدمه آن، یکی تبعه سناریویی جدید برای اتهام زنی بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران. آنها دنبال یک ماجراجویی جدید هستند شکایت بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلی ... نسیم : شورای_امنیت_ملل_متحد ، باید سکوت وبی عملی خود را پایان دهد .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »