طالبان مسئولیت حمله به خانه سرپرست وزارت دفاع افغانستان را پذیرفت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طالبان مسئولیت حمله به خانه سرپرست وزارت دفاع افغانستان را پذیرفت جزئیات بیشتر🔽

. ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد برنامه‌ریزی برای حملات بیشتر علیه مقامات بلندپایه افغانستان ادامه دارد.

روز چهارشنبه نخست یک خودروی حامل مواد منفجره در برابر خانه سرپرست وزارت دفاع افغانستان در محلهٔ شیرپور کابل منفجر شد و دو ساعت بعد صدای انفجار مهیب دیگری به‌گوش رسید، سپس پنج مرد مسلح با نگهبانان حاضر در محل درگیر شدند و تیراندازی آنان ۴ ساعت ادامه یافت.مطابق اعلام وزارت داخلهٔ افغانستان در این حمله دست‌کم ۸ نفر جان باخته‌ و ۲۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. همچنین در انفجار دیگری که همین روز در نزدیکی دفتر مرکزی ادارهٔ استخبارات افغانستان صورت گرفت سه تن زخمی شده‌اند.

سخنگوی طالبان این حمله را، که پس از ضدحمله نیروهای دولتی به گروه طالبان در شهر لشگرگاه صورت گرفت، «آغازکننده عملیات انتقام‌گیرانه» خواند.پس از خروج نیروهای ناتو و ایالات متحده از افغانستان پیشروی ستیزه‌جویان طالبان در خاک این کشور هر روز ادامه یافته و این گروه در آخرین عملیات خود بخش عمدهٔ شهر لشکرگاه در ولایت هلمند را به تصرف درآورده‌اند.

درگیری‌ها در ولایت قندهار همچنین در غرب شهر هرات ادامه دارد و در روزهای گذشته ارتش افغانستان با حمایت نیروی هوایی ایالات متحده حملات سنگینی را به مواضع شبه نظامیان طالبان داشته است. پس از حمله روز چهارشنبه، بسم‌الله محمدی سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان با انتشار یک ویدئو اعلام کرد که این حمله «هیچ تاثیری بر عزم او در دفاع از هموطنان و کشورش نگذاشته است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به طالبان گفته شده که عاجل مسئولیت این جنایت رابه عهده بگیرند،تاهویت جنایتکاران اصلی که شرکائ طالب وپاکستان اند افشانگردد.کسانیکه مخالف طالبان وپاکستان نیستند، ودرحرف وعمل بیشترازپاکستان وطالبان حمایت میکنند عبارت انداز: خلیلزاد،حکمتیار،کرزی،رحمانی، عبدالله،الله گُل وطرفداران شان

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لشکرگاه هلمند در آستانه سقوط؛ ارتش افغانستان به مواضع طالبان حمله هوایی می‌کندطالبان هر روز بیش از روز گذشته بر دامنه مناطق تحت تسلط خود می‌افزایند و حالا شهر لشکرگاه در آستانه سقوط قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالباننماینده اتحادیه اروپا در افغانستان می‌گوید چشم‌انداز روشنی وجود ندارد که نشان دهد طالبان نسبت به باورهای گذشته خود تغییر مثبتی کرده باشد. نگرانی شما چه دردی دوا می کنه از اون بیچاره ها، مدعیان حقوق بشر!؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خلیل‌زاد: طالبان سهم شیر را از قدرت می‌خواهنداین آدم نمک حرام مردم افغانستان باعث همه بدبختی های ۴۰ سال اخیر افغانستان است.و حال سخنگوی طالب مقرر شده.مردم افغانستان یک حکومت طالبی نمیخوهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه حملات هوایی در هلمند؛ طالبان متحمل خسارت سنگین شدوزارت دفاع ملی افغانستان، از ادامه حملات به مواضع گروه طالبان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت (استان) هلمند خبر داده و افزوده است که در حملات هوایی نیروهای ارتش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ادامه حملات هوایی در هلمند؛ طالبان متحمل خسارت سنگین شدوزارت دفاع ملی افغانستان، از ادامه حملات به مواضع گروه طالبان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت (استان) هلمند خبر داده و افزوده است که در حملات هوایی نیروهای ارتش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیمآمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد همراه با متحدانش به این حمله «پاسخ جمعی» خواهند داد. 😂😂 شوخیه خوبی بود گوه خوردید بهانه جدید برای حضور غیر قانونی آمریکا در خاورمیانه...!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »