بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت: حمله به نفتکش مرسر استریت «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران است

04/08/2021 05:07:00 ق.ظ

بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت: حمله به نفتکش مرسر استریت «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران است

Newsletter, مرسر استریت

بریتانیا ، رومانی و لیبریا به شورای امنیت : حمله به نفتکش مرسر استریت «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بریتانیا، رومانی و لیبریا در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحده گفتند حمله روز پنجشنبه به کشتی تجاری مرسر استریت، «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران است و با استفاده از یک یا دو پهپاد مجهز به مواد منفجره صورت گرفته است.به گزارش خبرگزاری رویترز، این سه کشور در این نامه که روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ارائه شد، خطاب به ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل گفتند: «این حمله برهم زننده ایمنی و امنیت کشتیرانی بین‌المللی و خطری برای امنیت و سلامت آن و نقض صریح قوانین بین‌المللی است.»

آنها خواستار محکومیت این حمله از سوی جامعه بین‌المللی شده‌اند.کشتی مرسر استریت که با پرچم لیبریا حرکت می‌کرد، یک نفتکش متعلق به ژاپن است و تحت مدیریت شرکت زودیاک که مالکیت اسرائيلی دارد، فعالیت داشته است. دو خدمه این کشتی که شهروندان بریتانیا و رومانی بودند، در پی این حمله کشته شدند. تهران هر گونه دست داشتن در آن حمله را رد کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فوری ♦️المیادین به نقل از یک منبع امنیتی: لندن، واشنگتن و تل‌آویو نباید فراموش کنند که ایران قادر است در عرض چند دقیقه تنگه هرمز را ببندد سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY صحنه سازی دروغین و سند سازی و اتهامات بی اساس برای یک ماجراجویی جدید علیه جمهوری اسلامی ایران. ایران عزیز خوب می‌داند شغالهایی همچون آمریکا و اسرائیل و سعودی و انگلیس چه در سر می‌پرورانند و قصدشان چیست و مطمن باشید دشمنان ایران عزیز مانند همیشه خار و زبون خواهند شد

شکایت بریتانیا، رومانی ولیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلیدر پی حمله پهپادی هفته گذشته ایران به نفتکش «میرسر استریت» حامل پرچم لیبریا و تحت مدیریت اسرائیل در دریای عمان، که منجر به کشته شدن دو خدمه آن، یکی تبعه سناریویی جدید برای اتهام زنی بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران. آنها دنبال یک ماجراجویی جدید هستند شکایت بریتانیا، رومانی و لیبریا به شورای امنیت درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلی ... نسیم : شورای_امنیت_ملل_متحد ، باید سکوت وبی عملی خود را پایان دهد .

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیمآمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد همراه با متحدانش به این حمله «پاسخ جمعی» خواهند داد. 😂😂 شوخیه خوبی بود گوه خوردید بهانه جدید برای حضور غیر قانونی آمریکا در خاورمیانه...!!!

رومانی سفیر ایران را به‌دلیل «نقش تهران» در حمله به نفتکش اسرائیلی فراخواند رومانی ، در پی کشته‌شدن یکی از شهروندانش در حمله به نفتکش اسرائیلی با متهم کردن تهران، سفیر ایران در بخارست را فرا خواند.وزارت خارجه رومانی در بیانیه‌ای

پیامد‌های حمله به نفتکش اسرائیلی؛ بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرددر پی حملات پهپادی ایران به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب در نزدیکی عمان و کشته شدن دو تن از خدمه آن، یکی بریتانیا یی و دیگری رومانی ایی، بریتانیا سفیر ایران

بحران کرونا در ایران؛ در استان‌ها کار به «گورهای دسته‌جمعی» رسیده است«روزنامه دولت»، امروز سه‌شنبه 12 مرداد، گزارش داد ظرفیت بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها پر شده و در استان‌ها کار به گورهای دسته‌جمعی رسیده است.عاطفه عابدینی، در ایران اگرخدای ناکرده مرگهای کرونائی به بیش از۵۰۰۰نفرهم برسد کار به گوردست جمعی نخواهد کشیدچه طورممکن است با مرگ روزانه ۴۰۰نفر نیازبه گور دست جمعی باشد زر مفت

پرداخت معوقه فروردین مستمری‌بگیران ظرف ۱۰ روز آینده/ ۳۳۰۰ سهمیه وام به بازنشستگان اختصاص یافته استرئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری موارد مطرح شده در آخرین جلسه روسای تشکل‌های بازنشستگی با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک بریتانیا، رومانی و لیبریا در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحده گفتند حمله روز پنجشنبه به کشتی تجاری مرسر استریت، «به احتمال خیلی زیاد» کار ایران است و با استفاده از یک یا دو پهپاد مجهز به مواد منفجره صورت گرفته است.بریتانیا و دیگری رومانیایی شد، کشورهای بریتانیا، رومانی و لیبریا درباره این اقدام ایران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت بردند.Aa آمریکا که ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عرب می‌داند روز دوشنبه وعده داد که همراه با متحدانش به این حمله، «پاسخ جمعی» خواهند داد.02 اوت ,2021: 11:04 صبح GST آخرین به روزرسانی: 02 اوت ,2021: 03:48 شب GST آدرس کپی شد رومانی، در پی کشته‌شدن یکی از شهروندانش در حمله به نفتکش اسرائیلی با متهم کردن تهران، سفیر ایران در بخارست را فرا خواند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سه کشور در این نامه که روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ارائه شد، خطاب به ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل گفتند: «این حمله برهم زننده ایمنی و امنیت کشتیرانی بین‌المللی و خطری برای امنیت و سلامت آن و نقض صریح قوانین بین‌المللی است.» آنها خواستار محکومیت این حمله از سوی جامعه بین‌المللی شده‌اند. این 3 کشور در نامه‌ای به شورای امنیت که خبرگزاری «رویترز» از متن آن مطلع شده است، گفته‌اند که «این حمله به ایمنی و امنیت حمل و نقل بین‌المللی ضرر رسانده‌ و آن را به مخاطره انداخته است و نقض آشکار قانون بین‌المللی است. کشتی مرسر استریت که با پرچم لیبریا حرکت می‌کرد، یک نفتکش متعلق به ژاپن است و تحت مدیریت شرکت زودیاک که مالکیت اسرائيلی دارد، فعالیت داشته است. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد. دو خدمه این کشتی که شهروندان بریتانیا و رومانی بودند، در پی این حمله کشته شدند. جامعه بین‌المللی باید این اقدام ایران را محکوم کند. تهران هر گونه دست داشتن در آن حمله را رد کرده است. اشتباه بزرگ نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، حمله ایران به کشتی اسرائیلی در دریای عرب را «اشتباهی بزرگ» توصیف کرد و اظهار داشت ایران بزدلانه از پذیرش حمله به کشتی اسرائیلی شانه خالی می‌کند.

این گزارش می‌گوید انتظار می‌رود بریتانیا این مسئله را در جلسه‌ای پشت درهای بسته در روزها‌ی آینده با اعضای شورای امنیت مطرح کند.» در همین راستا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت:« در ارتباط با دادن پاسخ مناسب در حال رایزنی با دولت‌ها در منطقه و خارج از آن هستیم و به زودی پاسخ مناسب داده خواهد شد. شورای امنیت طبق برنامه‌ای از قبل تعیین شده قرار است روز دوشنبه نهم اوت، ۱۸ مرداد، امنیت کشتیرانی را در جلسه‌ای عمومی به ریاست نارندرا مودی، نخست وزیر هند بررسی کند. بریتانیا و رومانی به همراه شرکای منطقه‌ای و بین المللی مشغول تحقیقات در مورد حمله به کشتی مرسر استریت هستند. همچنین به رومانی و بریتانیا به خاطر خسارت‌های انسانی وارده، تسلیت می‌گوییم. اسرائیل نیز جداگانه به شورای امنیت نامه نوشته و گفته است که همه اقدامات لازم برای مراقبت از شهروندانش را انجام می‌دهد. حمله به نفت‌کش ام‌وی مرسر استریت که پنجشنبه ٧ مرداد در آب‌های آزاد و در شمال دریای عرب صورت گرفت، نخستین حمله مرگبار به یک کشتی تجاری در منطقه است.» در پایان این بیانیه گفته شده:«بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و رومانی به این نتیجه رسیده‌اند که ایران به احتمال خیلی زیاد در این حادثه مسئول است.» جنگ پنهانی از سویی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئيس‌جمهوری ایران، دوشنبه 11 مرداد در آخرین جلسه مدیران دولت روحانی گفت که در مقطعی «اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفتکش ما و آن را منفجر می‌کرد.

اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه بارها از پهپادهای انتحاری در حملات خود استفاده کرده‌اند. رویترز به نقل از سه منبع امنیت دریایی: احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را تصرف کرده‌اند سه منبع امنیت دریایی به خبرگزاری رویترز در روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ماه گفتند که به عقیده آنها احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را در این روز در آب‌های نزدیک سواحل امارات متحده عربی تصرف کرده‌‌اند.» Advertisement. خبرهای بیشتر .