دیدگاه | خاطره یک عضو سازمان مجاهدین خلق از ملاقات با رئیسی در هیات مرگ

04/08/2021 11:47:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ابراهيم_رئيسی, رئیسی

♦ دیدگاه | خاطره یک عضو سازمان مجاهدین خلق از ملاقات با رئیسی در هیات مرگ ◾ محمود رویایی می‌نویسد، در سال ۱۳۶۷ در اتاقی حضور داشت که ابراهيم_رئيسی و همکاران او در هیات مرگ برای زندانیان سیاسی احکام اعدام صادر می‌کردند. ⬇ بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

که روز ۱۲ مرداد همزمان با مراسم تنفیذ انتخاب ابراهیم رئیسی در ایران در پایگاه اینترنتی شبکه «سی. ان. ان.» منتشر کرده، می‌نویسد که در سال ۱۳۶۷ در اتاقی حضور داشت که ابراهیم رئیسی و همکاران او در هیات مرگ، برای زندانیان سیاسی احکام اعدام صادر می‌کردند.

محمود رویایی، که سی‌ان‌ان او را زندانی سیاسی سابق و مولف پنج جلد کتاب فارسی در باره تجربه خود در زندان‌های ایران معرفی می‌کند، در این مقاله می‌نویسد، در حالیکه منتظر بود ابراهیم رئیسی در باره سرنوشت او حکم صادر کند، از جوانی، تکبر و تحمل‌ناپذیری و طرز برخورد رذیلانه او، به حیرت افتاده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

ProsecuteRaisiN0W زمان زیادی به محاکمه همه جلادان نمانده است، رییسی جنایت پیشه محاکمه در پیش . رئیسی_جلاد۶۷ قاتل فرزندان مردم ایران باید به جرم نسل کشی و جنایت علیه بشریت مورد حسابرسی قرارگیرد و در دادگاه بین المللی محاکمه شود ProsecuteRaisiNOW رئیسی قاتل بهترین فرزندان ایران است و حالا به فرمان خامنه ای بر مسند ریاست جمهوری تکیه زده تا تمام مردم ایران را مانند سال ۶۷ قتلعام کند اما دیگر سال ۶۷ نیست که بتوانند در خفا هرکاری را که می خواهند انجام دهند و دنیا خبردار نشود. قتل_عام۶۷ ایران

رئیسی_جلاد۶۷ دست داشتن در کشتار را انکار نمیکند بلکه از آن دفاع میکند و آنرا مشروع جلوه می دهد. با آمدن رئیسی_جلاد۶۷ سرنگونی رژیم آخوندی صدها برابر تسریع میگردد خامنه ای با تمام آدم خواران و قاتلین مردم ایران رفتنی هستند قیام_تا_سرنگونی ProsecuteRaisiNOW E_Rozegar صدای مجاهدین به خواست ملاها سالها سانسور شده و حالا باید با بلندترین انعکاس در جهان منتشر شود. بسیاری از آنها بهترین شاهدان در رابطه با جنایات این رژیم هستند. رئیسی_جلاد۶۷ ProsecuteRaisiNOW

منافقین مزدوران اجاره‌ای کثیف. مرتیکه اگه حکم اعدام صادر کرده بود الان خاطره در میکردی. این روح رویایی است که داره مصاحبه میکنه. SaharAlborz رئیسی جلاد را به محاکمه خواهیم کشاند رئیسی_جلاد۶۷ ProsecuteRaisiNOW اگه راست میگه بیاد بگه چرا خودش الان زندست؟؟؟؟؟؟؟

تنش در خلیج‌فارس: آسوشیتدپرس از احتمال ربوده شدن یک نفتکش خبر داد

دستگیری یک مظنون در رابطه با حمله مرگبار به مراسم خاکسپاری در لبناندستگیری یک مظنون در رابطه با حمله مرگبار به مراسم خاکسپاری در لبنان گروه‌های سنی مسئولیت این تیراندازی‌ را به عهده گرفته‌اند و آن را انتقام‌جویی از کشته شدن یکی از اعضای خود در سال گذشته در این شهر خواندند f_felour Foreign attack again on Iran ! Globalists darkness thugs West to East thugs islamists black & communists red etc May death pass over your world May your time prosper as well In country of roar of lions passed & left This howling. Your dogs will pass too

پلیس محافظ یک تیم واکسیناسیون در پاکستان در حمله افراد مسلح کشته شد🔺پلیس محافظ یک تیم واکسیناسیون در پاکستان در حمله افراد مسلح کشته شد ▪️به گفته یکی از مقامات پلیس محلی، افراد مسلح پس از شلیک به دلاور خان، افسر محافظ تیم کارزار واکسیناسیون در پاکستان، از محل حادثه متواری شدند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

انفجار در یک اتوبوس نظامی در غرب دمشق- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimانفجار در یک اتوبوس نظامی در دمشق منابع خبری از وقوع انفجار در یک دستگاه اتوبوس نظامی در منطقه «مساکن الحرس» در غرب دمشق خبر می‌دهند بر اساس گزارش‌های اولیه چندین نفر در این انفجار کشته و زخمی شده‌اند

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور تشکر کرد.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بودرضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام نماینده برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران انتقاد کرد. شاهزاده رضا پهلوی! چه شخصیتی.. 😂😂 این سیلی نوش جونتون

مقاله‌ای که روز ۱۲ مرداد همزمان با مراسم تنفیذ انتخاب ابراهیم رئیسی در ایران در پایگاه اینترنتی شبکه «سی.خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه به نقل از نیروی دریایی بریتانیا از احتمال ربوده شدن یک نفتکش در سواحل امارات متحده خبر داده است.Share via Email Print this page حضور ارتش لبنان در منطقه پس از حمله مسلحانه به یک مراسم سوگواری در شهر خلده، لبنان - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ارتش لبنان مردی را به اتهام حمله به یک مراسم خاکسپاری در شهر خلده دستگیر کرده است.آرشیو به گفته مقامات پاکستان، یک پلیس محافظ تیم واکسیناسیون فلج اطفال روز دوشنبه ۱۱ مرداد طی یک حمله مسلحانه در شمال غربی آن کشور کشته شد.

ان. ان. آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و رومانی جمهوری اسلامی را عامل این حمله اعلام کرده‌اند.» منتشر کرده، می‌نویسد که در سال ۱۳۶۷ در اتاقی حضور داشت که ابراهیم رئیسی و همکاران او در هیات مرگ، برای زندانیان سیاسی احکام اعدام صادر می‌کردند. این حمله رهبران لبنان را بر آن داشت که نسبت به تشدید درگیری‌ها در آن کشور هشدار دهند. محمود رویایی، که سی‌ان‌ان او را زندانی سیاسی سابق و مولف پنج جلد کتاب فارسی در باره تجربه خود در زندان‌های ایران معرفی می‌کند، در این مقاله می‌نویسد، در حالیکه منتظر بود ابراهیم رئیسی در باره سرنوشت او حکم صادر کند، از جوانی، تکبر و تحمل‌ناپذیری و طرز برخورد رذیلانه او، به حیرت افتاده بود. وبسایت مارین ترافیک با تایید این خبر اعلام کرد این کشتی‌ها «تحت فرمان نبوده‌اند». این زندانی سابق، که قبلا به ده سال زندان محکوم شده بود، به یاد می‌آورد که صدور حکم برای هم‌بندان او، بیش از دو دقیقه طول نمی‌کشید و تقریبا در همه موارد، حکم قضات، اعدام با چوبه دار بود..

رویایی می‌افزاید مبنای حکم ده سال زندان او، امتناع وی از تسلیم شدن به حکومت دینی جمهوری اسلامی و رد اعتقادات سازمانی بود. داده‌های شرکت «ریفینیتیو» نیز که در زمینه ردیابی کشتی‌ها فعالیت می‌کند، نشان می‌دهد بعدازظهر سه‌شنبه کشتی گلدن بریلیانت با پرچم سنگاپور در نزدیکی بندر فجیره در امارات وضعیت خود را «خارج از کنترل» اعلام کرد. به رغم آن که ارتش هشدار داده بود که در این وضعیت مداخله خواهد کرد، تیراندازی‌های پراکنده تا سه ساعت پس از حمله ادامه داشت. آقای رویایی می‌نویسد در سن ۱۸ سالگی، و به مدت ده سال بعد از آن، نگهبانان در دخمه‌ها و اتاق‌های بازجویی و سلول‌های انفرادی با استفاده از کابل‌های برق به اندازه‌های مختلف، تمام بدن او را، از کف پاها گرفته تا پشت گردن، زیر ضربه می‌گرفتند. بعد از چند دوجین شلاق، پاهای او ورم می‌کرد و سرش از درد مثل بادکنکی در حال ترکیدن بود. امروز نفتالی بنت با اشاره به نقش ایران در حمله به کشتی مرسر استریت در دریای عمان هشدار داد که اسرائیل که در صورت لزوم به تنهایی علیه ایران اقدام خواهد کرد. اما فراتر از درد فیزیکی، دلهره‌ در اتاق‌های انتظار بود؛ جایی که او و هم‌بندانش مجبور بودند پشت درهای بسته، به صدای آنها که مورد ضرب و تجاوز قرار داشتند، گوش کنند. نزدیکان خانواده کشته شده می‌گویند حمله روز جمعه انگیزه نژادی داشته است. این عضو سازمان مجاهدین خلق در مقاله خود در سی‌ان‌ان می‌افزاید، روزی که با رئیسی روبرو شد، روزی بود که چند تن از عزیزترین دوستان خود را از دست داد، و تصور آن را هم نمی‌کرد که روزی فرا برسد که بتواند در باره رئیسی به جهانیان بگوید و می‌افزاید یقین دارد که رئیسی هم تصور نمی‌کرد روزی با عواقب اعمال خود، روبرو شود. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اخبار منتشر شده در مورد بروز حوادث امنیتی پی در پی برای کشتی‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان را «کاملاً مشکوک» دانست و نسبت به آنچه «فضاسازی کاذب برای اهداف خاص سیاسی» توصیف کرد، هشدار داده است.

* برگردان فارسی این مطلب تنها به منظور آگاهی‌رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست. ..