فردا قطعه‌ای دیگر از کریدور شمال-جنوب افتتاح می‌شود/ پیشرفت ۵۰ درصدی باند غربی قطعه ۲ آزادراه شمال

18/11/2020 03:52:00 ب.ظ

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه شرق اصفهان فردا به افتتاح می‌رسد که این آزادراه بخشی از کریدور ترانزیتی شمال- جنوب محسوب می‌شود.

ایلنا, اصفهان

مشاور وزیر راه وشهرسازی در‌ گفت‌وگو با ایلنا : فردا قطعه‌ای دیگر از کریدور شمال-جنوب افتتاح می‌شود/ پیشرفت ۵۰ درصدی باند غربی قطعه ۲ آزادراه شمال

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه شرق اصفهان فردا به افتتاح می‌رسد که این آزادراه بخشی از کریدور ترانزیتی شمال- جنوب محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با ساخت این آزادراه، ترددکنندگان علاوه بر اینکه ترافیک شهری اصفهان را نخواهند داشت و مسیر هم کوتاه می‌شود و کاهش مسافت هم به کاهش میزان مصرف سوخت، کاهش تولید آلایندگی‌ها و کاهش تصادفات منجر می‌شود.مشاور وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌آزادراه مهم تری در ادامه آزادراه شرق اصفهان وجود دارد، آزادراه شیراز- اصفهان به طول 220 کیلومتر است که از ایزدخواست تا شیراز خواهد بود و مراحل آخر اجرا را طی می‌کند. این آزادراه‌ هم 130 کیلومتر راه بوشهر و شیراز را به مرکز کشور نزدیک می‌کند.

میرشفیع افزود: در مجموع این آزادراه‌ها در کنار هم کارکرد بسیار خوبی خواهند داشت و بخشی از کریدور تهران-اصفهان- شیراز – بوشهر هستند و قطعه ای از کریدور شمال- جنوب محسوب می‌شوند.وی ادامه داد:‌ در طراحی‌های انجام شده 6 کریدور شمالی – جنوبی و 6 کریدور شرقی- غربی طراحی شده که آزادراه شرق اصفهان و ادامه آن آزادراه شیراز به بوشهر قطعه‌ای از این کریدورهای اصلی هستند. هر چقدر که بتوانیم مشخصات این کریدورها را ارتقا دهیم، هم ترانزیت کشور و هم ارتباطات ایمن‌تر بین شهرها افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

فردا و پس فردا، روزهای بدون آموزش آنلاین مدارس تهرانفردا و پس فردا، روزهای بدون آموزش آنلاین مدارس تهران سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد در آموزش و پرورش شهر تهران روزهای یکشنبه ( ۳۰آذر ) و دوشنبه (۳۱ آذر) را به عنوان روزهای بدون تلفن همراه و تبلت و رایانه و روز همیاری با پرستاران درنظر گرفتیم. امروز روز تاریخی در ایران خواهد بود با همت ایسنا یک روز جدید به تقویم اضافه شد به اسم ۳۱ آذر بماند_به_یادگار ۳۱ آذر جدید اضافه شده؟ خاک بر سرتون

جنگنده‌های ترکیه بار دیگر مناطقی در شمال عراق را بمباران کردندجنگنده‌های ترکیه‌ عصر روز شنبه 5 دسامبر 2020 مناطقی از استان «دهوک» در شمال عراق را هدف قرار ترکها جانشان رابرای عشقشون می دهند. من به چشم خودم ,دوبار دیدم. این منو بلاک کرده . درمستطیل ابی یکی از واشنگتن بود عصبانی شد. خدمت ایشان می گویم برعلیه ترکهای ترکیه حرف بزن. برعلیه ترکها کلی حرف نزن. سیدمحمود موسوی مجد ترک بود جانش رادادبرای ایران

شلیک سه موشک دیگر به پایگاه نظامی بلد در شمال بغداد | DW | 03.05.2021یک روز پس از شلیک دو موشک به محل استقرار سربازان و پیمانکاران آمریکایی، سه راکت دیگر به این پایگاه شلیک شد. خسارات احتمالی مشخص نیست و هیچ گروهی نیز مسئولیت این حمله را نپذیرفته است. هنوز دلارهای بایدن به ایران نرسیده ، شروع شد! آمریکا باید از غرب آسیا گورش را گم کند،ماندن در غرب آسیا تاوان دارد کاوش_مدیا کاوش_مدیا ایران_مقتدر_خار_چشم_دشمن تا زمانیکه ترامپ سر کار بود ایران رو مقصر میدونست از این اتفاقها کمتر میفتاد

انتشار ماهنامه «ایران فردا» متوقف شد

بابک جهانبخش فردا جراحی می‌شودبابک جهانبخش (خواننده پاپ) که طی روزهای گذشته دچار عارضه قلبی شده بود، فردا سه‌شنبه ۲۵ آذرماه تحت عمل جراحی باز قرار می‌گیرد.

حسین میرشفیع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره افتتاح آزادراه شرق اصفهان در روز آینده و تاثیر این آزادراه در تکمیل کریدورهای ترانزیتی اظهار داشت: عمده آزادراه‌های کشور در کریدورهای اصلی قرار گرفته‌اند و از تهران به سمت بندرامام قطعات متعددی از این کریدور در قالب آزادراه ساخته شده‌ و در حال بهره‌برداری است.به گزارش ایسنا، مسعود ثقفی در این باره اظهار کرد: در راستای فرهنگ سازی و صیانت از سلامت جسمی و روحی روانی همکاران و دانش آموزان در برابر آسیب های فضای مجازی و تحکیم روابط خانوادگی و در راستای همکاری با کادردرمانی در ایام کرونا و تقارن شب یلدا با ایام ولادت حضرت زینب و روز پرستار، در آموزش و پرورش شهر تهران روزهای یکشنبه ۳۰ آذر و و دوشنبه یکم دیماه را به عنوان روزهای بدون تلفن همراه و تبلت و رایانه و روز همیاری با پرستاران درنظر گرفتیم.دادند.پایگاه بلد در نزدیکی فرودگاه بغداد محل استقرارجنگنده‌های اف ۱۶ آمریکاست رویترز به نقل از نیروهای امنیتی عراقی از شلیک سه موشک دیگر به پایگاه نظامی بلد، واقع در شمال بغداد خبر داد.

به سمت بوشهر و شیراز، آزادراه شرق اصفهان قطعه‌ای از این کریدور شمال - جنوبی محسوب می‌شود.    وی ادامه داد: با ساخت این آزادراه، ترددکنندگان علاوه بر اینکه ترافیک شهری اصفهان را نخواهند داشت و مسیر هم کوتاه می‌شود و کاهش مسافت هم به کاهش میزان مصرف سوخت، کاهش تولید آلایندگی‌ها و کاهش تصادفات منجر می‌شود. به گفته وی این دستورالعمل شامل همه مدارس دولتی و غیردولتی می شود و برای همه لازم الاجراست و در ارزیابی مدیران و موسسان لحاظ خواهد شد. مشاور وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌آزادراه مهم تری در ادامه آزادراه شرق اصفهان وجود دارد، آزادراه شیراز- اصفهان به طول 220 کیلومتر است که از ایزدخواست تا شیراز خواهد بود و مراحل آخر اجرا را طی می‌کند. در همین رابطه، ساکنان محلی گزارش دادند، دو جنگنده ترکیه‌ای دو حمله به صورت متوالی و پیاپی به اطراف دو روستا انجام دادند و پس از انجام عملیات به سمت حریم هوایی ترکیه بازگشتند. این آزادراه‌ هم 130 کیلومتر راه بوشهر و شیراز را به مرکز کشور نزدیک می‌کند. میرشفیع افزود: در مجموع این آزادراه‌ها در کنار هم کارکرد بسیار خوبی خواهند داشت و بخشی از کریدور تهران-اصفهان- شیراز – بوشهر هستند و قطعه ای از کریدور شمال- جنوب محسوب می‌شوند. هیچ گروهی نیز مسئولیت آن را بر عهده نگرفته اما مقامات عراقی با اشاره به سوابق شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی، احتمال دست داشتن آنها را رد نکرده‌اند.

وی ادامه داد:‌ در طراحی‌های انجام شده 6 کریدور شمالی – جنوبی و 6 کریدور شرقی- غربی طراحی شده که آزادراه شرق اصفهان و ادامه آن آزادراه شیراز به بوشهر قطعه‌ای از این کریدورهای اصلی هستند. حزب کارگران کردستان ترکیه یا «PKK» حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا می‌جنگد. هر چقدر که بتوانیم مشخصات این کریدورها را ارتقا دهیم، هم ترانزیت کشور و هم ارتباطات ایمن‌تر بین شهرها افزایش می‌یابد. مشاور وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که تا پایان دولت چند کیلومتر آزادراه به افتتاح می‌رسد، اظهار داشت: اگر تامین منابع مالی به موقع انجام شود، بین 500 تا 600 کیلیومتر ازادراه تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود. مهم‌ترین آن که امسال به بهره‌برداری می‌رسد، کنارگذر جنوبی تهران است نزدیک به 160 کیلومتر طول دارد و در کاهش ترافیک تهران بسیار موثر است و تهران را از ترافیک عبور آزاد می‌کند. میرشفیع افزود:‌ آزادراه اراک- خرم‌آباد به طول 63 کیلومتر از دیگر آزادراه‌هایی است که در ماه‌های باقی‌مانده از عمر دولت تکمیل می‌شود. این دو گروه شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی هستند.

وی درباره اخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال اظهار داشت: باند غربی قطعه دوم آزادراه تهران- شمال 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما کار سنگین است و نمی‌توان قول داد که این پروژه هم در دولت دوازدهم به افتتاح برسد.  لینک کوتاه .