انتشار ماهنامه «ایران فردا» متوقف شد

17/09/1399 08:13 ب.ظ

حامد_سحابی، صاحب امتیاز مجله_ایران‌_فردا، اعلام کرد که به دلیل حکم دادگاه مدتی از فعالیت مطبوعاتی محروم است و به دلیل این ‌که مدیرمسئول این مجله است، انتشار آن تا رفع محدودیت‌های اعمال‌شده متوقف می‌شود. اخبار_ایران اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

، حامد سحابی روز دوشنبه ۱۷ آذر در خصوص توقف انتشار این نشریه با اشاره به این‌که در دوره چاپ در اوایل دهه ۹۰ با پرونده‌سازی روزنامه «کیهان» روبه‌رو شده بود، توضیح داد: «از همان ابتدای انتشار دوره جدید ایران‌فردا، روزنامه کیهان در ستون معروف اخبار ویژه‌اش بر وزارت فرهنگ و ارشاد تاخت که چرا به ایران‌فردا مجوز انتشار داده‌اید و چنین القا کرد که ایران‌فردا ارگان گروهک‌های معاند با انقلاب و در فکر تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب است.

او گفته است نتیجه این اقدامات، ثبت شکایتی ۱۹ صفحه‌ای در دادسرای فرهنگ و رسانه از ایران فردا شد که ماهانه منتشر می‌شود. در پی این شکایت، سحابی که نیابتاً مدیر مسوول ایران‌فردا است، به دو سال محرومیت از مسوولیت‌های مطبوعاتی محکوم شد. در نهایت، این رای از تیر ماه سال ۱۳۹۹ با ابلاغ هیات نظارت برمطبوعات اجرا شد.

حامد سحابی در این اطلاعیه آورده است: «از آن جایی که در غیاب مدیر مسوول، قانوناً صاحب امتیاز عهده‌دار مسوولیت او است و اینک با این حکم، صاحب امتیاز هم تا دو سال نمی‌تواند این مسوولیت را بپذیرد، لذا تا تعیین تکلیف مدیر مسوول جدید، امکان انتشار مجله وجود ندارد.»

سحابی گفته است در حال حاضر در حال پی‌گیری این موضوع از طریق هیات نظارت بر مطبوعات داخلی وزارت ارشاد است. هم‌زمان با انتشار این اطلاعیه، «مصطفی نیلی»، وکیل دادگستری اعلام کرد که «کیوان صمیمی»، سردبیر فعلی ایران‌فردا و مدیر مسوول ماهنامه توقیف شده «نامه» برای اجرای حکم و تحمل سه سال حبس، رهسپار زندان اوین شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

، حامد سحابی روز دوشنبه ۱۷ آذر در خصوص توقف انتشار این نشریه با اشاره به این‌که در دوره چاپ در اوایل دهه ۹۰ با پرونده‌سازی روزنامه «کیهان» روبه‌رو شده بود، توضیح داد: «از همان ابتدای انتشار دوره جدید ایران‌فردا، روزنامه کیهان در ستون معروف اخبار ویژه‌اش بر وزارت فرهنگ و ارشاد تاخت که چرا به ایران‌فردا مجوز انتشار داده‌اید و چنین القا کرد که ایران‌فردا ارگان گروهک‌های معاند با انقلاب و در فکر تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب است. بی‌جهت حساسیتی در ضابطین قضایی ایجاد کرد که با ذره‌بین بدبینی خط به خط مطالب هر شماره ایران‌فردا را مرور کنند و شاهدی برای ادعای نادرست کیهان بیابند.»

او گفته است نتیجه این اقدامات، ثبت شکایتی ۱۹ صفحه‌ای در دادسرای فرهنگ و رسانه از ایران فردا شد که ماهانه منتشر می‌شود.

در پی این شکایت، سحابی که نیابتاً مدیر مسوول ایران‌فردا است، به دو سال محرومیت از مسوولیت‌های مطبوعاتی محکوم شد. در نهایت، این رای از تیر ماه سال ۱۳۹۹ با ابلاغ هیات نظارت برمطبوعات اجرا شد.

حامد سحابی در این اطلاعیه آورده است: «از آن جایی که در غیاب مدیر مسوول، قانوناً صاحب امتیاز عهده‌دار مسوولیت او است و اینک با این حکم، صاحب امتیاز هم تا دو سال نمی‌تواند این مسوولیت را بپذیرد، لذا تا تعیین تکلیف مدیر مسوول جدید، امکان انتشار مجله وجود ندارد.»

سحابی گفته است در حال حاضر در حال پی‌گیری این موضوع از طریق هیات نظارت بر مطبوعات داخلی وزارت ارشاد است.

هم‌زمان با انتشار این اطلاعیه، «مصطفی نیلی»، وکیل دادگستری اعلام کرد که «کیوان صمیمی»، سردبیر فعلی ایران‌فردا و مدیر مسوول ماهنامه توقیف شده «نامه» برای اجرای حکم و تحمل سه سال حبس، رهسپار زندان اوین شد. صمیمی، از بازداشت شدگان «روز جهانی کارگر»، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.

اولین شماره دوره جدید ایران‌فردا در خرداد ۱۳۹۳، هم‌زمان با سالگرد درگذشت «عزت‌الله سحابی»، بنیان‌گذارش منتشر شد.