عکس روز: خورشید از نمای نزدیک | DW | 17.07.2020

27/04/1399 02:22 ب.ظ

عکس روز: خورشید از نمای نزدیک این که در درون خورشید چه می‌گذرد، پرسشی دیرین برای بشر بوده است. با فناوری‌های نوین شاید که کلاف این پرسش را بتوان گشود، مثل این عکس که کاوشگر 'سولار اوربیتر' به سازمان فضانوردی اروپا فرستاده است.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. این تصویر حفره بالای گنبد شیشه‌ای ساختمان پارلمان فدرال آلمان (ساختمان رایشتاگ) را نشان می‌دهد. آتشنشانی برلین برای نخستین بار مانور نجات افراد از طریق سقف این ساختمان را اجرا کرد. این عملیات پس از ۴۵ دقیقه با موفقیت پایان یافت.

نمایندگان پارلمان آلمان در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند. گنبد شیشه‌ای ساختمان پارلمان نماد شفافیت تصمیم‌گیری و نظارت‌پذیری است.

وضعیت قرمز کرونا در میان پرده‌ها رانندگان مسابقات اتوموبیلرانی National Hot Rod Association (NHRA) در بخش"تاپ فیول" با بیش از ۱۱هزار اسب بخار می‌توانند سرعت خودرو را در عرض پنج ثانیه به ۵۰۰ کیلومتر در ساعت برسانند. این تصویری است از این مسابقات در کلرمونت در ایالت ایندیانای آمریکا که موتور خودرو منفجر شده است. منتقدان این حادثه را یک"مسخره‌بازی بی‌معنا در دوران پاندمی کرونا در آمریکا" تفسیر کرده‌اند.

پرشی شگفت‌انگیز در ساحل غزه عکاس هیچ وقت در عکس خودش ظاهر نمی‌شود، اما گاهی هم این وسوسه با اوست. آنیش کاپور، هنرمند ۶۶ ساله هندی که از دهه ۱۹۷۰ در لندن زندگی می‌کند، نمی‌تواند از دیدن عکس خود در مخلوق هنری‌اش چشم بپوشد. اما این تندیس عظیم از آینه در پارکی در نورفولک در شرق انگلستان که یکی از معروف‌ترین کارهای اوست، برای انعکاس تصویر هنرمند کمی بزرگ است! headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

توصیه رئیس‌جمهور به استفاده مداوم از ماسک و پرهیز دستگاه‌ها از برگزاری همایش‌های حضوریرئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت، ضمن توصیه به دستگاه‌ها بر پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع غیرضروری، کنفرانس و همایش حضوری، اظهار امیدواری کرد با همکاری مردم عزیز و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، هرچه زودتر این بیماری برطرف شود.

پس از یک‌روز آتش‌بس؛ درگیری‌ مرزی ارمنستان و آذربایجان از سر گرفته شدعلاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند

گزارش فرانس‌پرس از انتخابات پارلمانی سوریه ۲۰ سال پس از آغاز ریاست اسددر میان نامزدها تعدادی از بازرگانان و تجار پرنفوذ در دستگاه حاکمه سوریه حضور دارند که هدف تحریم های واشنگتن قرار گرفته‌اند. این تحریم اوایل ماه ژوئن با تصویب قانونی موسوم به «سزار» به اجرا درآمد و به مجموعه مجازات‌های در نظر گرفته شده از سوی کشورهای غربی پیوند خورد.

شهبانو فرح پهلوی درباره اعدام‌ها در ايران: فردی که در مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است🔺شهبانو فرح پهلوی درباره اعدام‌ها در ايران: فردی که در مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است ⚡️شهبانو فرح درواكنش به صدور حکم اعدام براى ۳جوان معترض گفت به آنان که چنین احکامی صادر می‌کنند باید خاطرنشان کرد فردی که مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است نسخه صوتی پیام شهبانو فرح درباره اعدام‌ها در ايران را اینجا بشنوید:

واکنش نتانیاهو به حکم اعدام سه جوان معترض در ایران: مردم ایران شایسته بهتر از این هستندواکنش نتانیاهو به حکم اعدام سه جوان معترض در ایران: مردم ایران شایسته بهتر از این هستند امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه جوان معترض آبان ماه، پیشتر به اعدام محکوم شده بودند و دیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود.