ترکیه به تانزانیا محموله کمک‌های پزشکی ارسال کرد

17/07/2020 02:13:00 ب.ظ

تانزانیا, پزشکی

ترکیه به تانزانیا محموله کمک‌های پزشکی ارسال کرد

17.07.2020آنکارا/ خبرگزاری آناتولیآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) در ادامه فعالیت‌های بشردوستانه خود و در راستای مقابله با شیوع ویروس کووید-19 برای زندانیان در تانزانیا محموله مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده ارسال کرد.به گزارش تیکا، این کمک‌ها به درخواست اداره زندان‌های تانزانیا به منظور توزیع میان زندانیان برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا صورت گرفته است.

تانزانیا پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل بودجه محدود خود کادر درمانی این کشور در اولویت تامین ماسک، گان، دستکش و مواد بهداشتی بوده و تنها قادر به اعمال تدابیر بازدارنده در زندان‌ها هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

'این ترکیه، ترکیه قدیم نیست'؛ چرخش در سیاست‌ خارجی ترکیهبه دنبال گسترش حضور ترکیه در خاورمیانه و شمال آفریقا، بحث نظامی‌گری در سیاست خارجی این کشور قوت گرفته است. از جمله اقدامات آنکارا، اتخاذ استراتژی دریایی موسوم به 'میهن آبی' است که به مسائل امنیتی در مدیترانه شرقی اولویت می‌دهد و دیپلماسی را به حاشیه می‌راند.

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 197 هزار و 733 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 197 هزار و 733 نفر رسید

انتقاد مجدد ترکیه از حملات ارمنستان به خاک آذربایجان

احزاب سیاسی ترکیه حمله ارمنستان به آذربایجان را محکوم کردندحزب عدالت و توسعه، حزب جمهوری‌خواه خلق، حزب حرکت ملی و حزب نیک ترکیه با انتشار بیانیه مشترک حمله ارمنستان به آذربایجان را محکوم کردند مجلس‌ترکیه حمله ارمنستان به آذربایجان را محکوم کرد

اختصاصی دویچه وله: اعتراض نماینده ترکیه به حکم اعدام سه معترض ایرانی | DW | 17.07.2020یک نماینده حزب سوسیال دموکرات در پارلمان ترکیه از رئیس‌جمهور، رئیس پارلمان و وزیر دادگستری کشورش خواست، برای جلوگیری از اعدام سعید تمجیدی، محمدرجبی و امیرحسین مرادی اقدام کنند.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسید

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا به تانزانیا کمک‌های بهداشتی و پزشکی ارسال کرد.Image caption عدنان اوزبال، فرمانده نیروی دریایی ترکیه ( سمت چپ) روز ۳۰ ژوئن به طرابلس سفر کرد بسیاری معتقدند حمایت ترکیه از دولت وفاق ملی لیبی(مورد حمایت سازمان ملل متحد) از طریق امضاء توافق‌نامه‌های امنیتی و دریایی و فرستادن سرباز و تجهیزات نظامی، به این معناست که این کشور استراتژی میهن آبی را به کار گرفته است.15.وزارت امور خارجه ترکیه بار دیگر با انتقاد از حملات ارمنستان علیه آذربایجان٬ ایروان را مانع صلح در قفقاز جنوبی خواند.

17.07." او به سایت خبری اودا تی‌وی گفت:"این قراردادها جلوی هر توافق احتمالی میان یونان و مصر یا یونان و قبرس در مدیترانه شرقی را می‌گیرند.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) در ادامه فعالیت‌های بشردوستانه خود و در راستای مقابله با شیوع ویروس کووید-19 برای زندانیان در تانزانیا محموله مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده ارسال کرد. به گزارش تیکا، این کمک‌ها به درخواست اداره زندان‌های تانزانیا به منظور توزیع میان زندانیان برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا صورت گرفته است. مداخله نظامی ترکیه در لیبی تازه‌ترین نمونه‌‌ از اقدامات امنیتی شدیدتر این کشور در سال‌های اخیر است. تانزانیا پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل بودجه محدود خود کادر درمانی این کشور در اولویت تامین ماسک، گان، دستکش و مواد بهداشتی بوده و تنها قادر به اعمال تدابیر بازدارنده در زندان‌ها هستند. این وزارتخانه با اشاره به بیانیه دیروز وزارت امور خارجه ارمنستان افزود: ارمنستان برای فرافکنی حملات متجاوزانه خود به آذربایجان دست به «سیاهنمایی ریاکارانه» علیه ترکیه نیز می‌زند.

سوفیا میاما، فرماندار شهرستان ایلالای تانزانیا ضمن تشکر از ترکیه به دلیل ارسال این کمک‌ها گفت: هرگز حمایت‌های تیکا در دوره پاندمی کرونا را فراموش نخواهیم کرد. آنکارا از سوی دیگر به حملات هوایی خود علیه مواضع حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در شمال عراق و جنوب شرقی ترکیه ادامه داده است. .