عون: اول سپتامبر ۲۰۲۰ نقطه آغاز لبنان جدید است/ جت‌های فرانسوی پرچم لبنان را ترسیم کردند

11/06/1399 05:28:00 ب.ظ

رئیس جمهوری لبنان: امید امروز ما به تشکیل دولت جدید قادر به آغاز اصلاحات دوخته شده است، اول سپتامبر ۲۰۲۰ ایستگاه آغاز لبنان جدید خواهد بود تا شهروندان مالکان باشند نه رهبران طوایف

رئیس جمهوری لبنان در جریان مراسم ۱۰۰ سالگی تاسیس کشور لبنان در حضور امانوئل ماکرون اظهار کرد: امید امروز ما به تشکیل دولت جدید قادر به آغاز اصلاحات دوخته شده است. او اضافه کرد: من در راستای تحقق کشوری مدنی متعهد به دعوت به مذاکرات ملی هستم تا به چارچوبی قابل قبول همه دست‌ یابیم.

رئیس‌جمهوری لبنان افزود: اول سپتامبر ۲۰۲۰ ایستگاه آغاز لبنان جدید خواهد بود تا شهروندان مالکان باشند نه رهبران طوایف، کشور جدید باید به انتظارات ملت و خواسته‌های جوانان ما که آینده کشور هستند، پاسخ دهد.

همچنین جت‌های فرانسه به مناسبت ۱۰۰ سالگی اعلام کشور"لبنان بزرگ" و سفر ماکرون به این کشور رنگ‌های پرچم لبنان را ترسیم کردند.‌ یک فایل ویدیویی این نمایش هوایی را با رنگ‌ پرچم لبنان در آسمان نشان می‌دهد که بر فراز شهرک جاج در شهرستان جبیل همزمان با سفر ماکرون به لبنان انجام گرفت. او در این سفر به منطقه محافظت شده درختان سرو جاج رفت. وی ک نهال درخت سرو را به عنوان نماد این کشور کاشت.

ژنرال گورو فرانسوی در یک سپتامبر ۱۹۲۰ سوریه را به چند کشور تقسیم کرد که از جمله آنها لبنان بزرگ بود که پایتخت آن بیروت اعلام شد. پرچم لبنان ادغام دو پرچم لبنان و فرانسه با هم است. این کشور جدید به نام لبنان بزرگ براساس افزودن شهرهای ساحل، بقاع، طرابلس، جنوب دشت عکار به منطقه تاریخی در کوه لبنان که خودمختار و تحت حاکمیت امپراتوری عثمانی بود، توصیف شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه به روش آموزش از راه دورسال تحصیلی جدید در مدارس ترکیه از امروز به روش آموزش از راه دور آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

عملیات «صاعقه 8» ترکیه علیه تروریست‌ها در ماردین آغاز شد

مصطفی ادیب به عنوان نخست وزیر جدید لبنان معرفی شدمصطفی_ادیب، به عنوان نخست وزیر جدید لبنان معرفی شد این سیاستمدار ۴۸ ساله، زاده شهر طرابلس است، مدرک دکترای حقوق و علوم سیاسی دارد و در دانشگاه‌های لبنان و فرانسه تدریس کرده است. او از سال ۲۰۱۳، به عنوان سفیر لبنان در آلمان مشغول فعالیت شد.

آیا نخست‌وزیر جدید لبنان تجربه‌های قدیمی را تکرار خواهد کرد؟مصطفی ادیب برای اولین ملاقات خود بعد از نشستن در جایگاه نخست‌وزیری لبنان، سعد حریری نخست‌وزیر پیشین را برگزید؛ بدین ترتیب چند ساعت بعد از گرفتن رأی اعتماد راهی کاخ حریری شد تا از تجارب او در زمینه تشکیل کابینه استفاده کند.

میشل عون، مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان را مامور تشکیل کابینه کردمیشل‌عون، مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان را مامور تشکیل کابینه کرد

لبنان در آستانه سفر ماکرون؛ سعد حریری از توافق بر سر نخست‌وزیری مصطفی ادیب خبر دادمقامات رسمی بلندپایه لبنان گفته‌اند امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه رهبران لبنان را ۴۸ ساعت قبل از به نتیجه رسیدن نهایی توافق بر سر نخست‌وزیر تحت فشار قرار داده است. هفته گذشته رهبران لبنان بر سر انتخاب نخست‌وزیر به بن‌بست رسیده بودند.