آیا نخست‌وزیر جدید لبنان تجربه‌های قدیمی را تکرار خواهد کرد؟

10/06/1399 06:17:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا نخست‌وزیر جدید لبنان تجربه‌های قدیمی را تکرار خواهد کرد؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

مصطفی ادیب برای اولین ملاقات خود بعد از نشستن در جایگاه نخست‌وزیری لبنان، سعد حریری نخست‌وزیر پیشین را برگزید؛ بدین ترتیب چند ساعت بعد از گرفتن رأی اعتماد راهی کاخ حریری شد تا از تجارب او در زمینه تشکیل کابینه استفاده کند. سیدعماد حسینی- مصطفی ادیب برای اولین ملاقات خود بعد از نشستن در جایگاه نخست‌وزیری لبنان، سعد حریری...

سیدعماد حسینی- مصطفی ادیب برای اولین ملاقات خود بعد از نشستن در جایگاه نخست‌وزیری لبنان، سعد حریری نخست‌وزیر پیشین را برگزید؛ بدین ترتیب چند ساعت بعد از گرفتن رأی اعتماد راهی کاخ حریری شد تا از تجارب او در زمینه تشکیل کابینه استفاده کند.

گرچه هنوز بسیار زود است که در مورد این استاد تمام قانون و علوم سیاسی دانشگاه‌های لبنان و پاریس سخن گفته شود، اما ملاقات ادیب با سعد حریری به خودی خود گویای تلاش او برای عبور از یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دولت خویش است.

او که سابقه مشاوره نجیب میقاتی نخست‌وزیر اسبق لبنان را در کارنامه دارد، هرچند در یکی از بغرنج‌ترین دوره‌ها به این کرسی رسیده است، اما بعد از دیدار با میشل عون رئیس‌جمهور لبنان اعلام کرد وقتی برای سخن گفتن و وعده دادن ندارد و باید با تمام قدرت برای التیام دردهای وطن تلاش کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بلاروس مجوز فعالیت گروهی از رسانه‌ها و خبرنگاران خارجی را لغو کردتصمیم مقامات بلاروس در آستانه برگزاری تظاهرات روز یکشنبه معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اخیر در این کشور اتخاذ شد.

روحانی از وزارت بهداشت خواست «هرچه سریع‌تر» واکسن کرونا را خریداری کندوی با اشاره به انتشار اخباری درباره «دستیابی برخی کشورها به واکسن کرونا» ازسعید نمکی، وزیر بهداشت خواست تا مراحل «آزمایشی و تشخیصی» واکسن انجام و مقدمات تهیه آن آغاز شود.

آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد ⚡️اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا اولین مورد جریمه برای کالاهای ساخته شده با استفاده از نیروی کار اجباری را تحت یک قانون نظارت بر تجارت مصوب سال ۲۰۱۵ اعمال کرد.

آیا ارتش بریتانیا استفاده از تانک‌ را کنار می‌گذارد؟ - BBC News فارسیژنرال مارک کارلتون اسمیت، فرمانده ارتش بریتانیا اخیرا در یکی از سخنرانی‌های خود گفت در جنگ افزارهای مدرن، اهمیت استفاده از تانک کاهش یافته‌است. او خاطرنشان کرد که تهدیدهای اصلی تانک و موشک نیستند.

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.