لبنان در آستانه سفر ماکرون؛ سعد حریری از توافق بر سر نخست‌وزیری مصطفی ادیب خبر داد

10/06/1399 01:51:00 ب.ظ

لبنان در آستانه سفر ماکرون؛ سعد حریری از توافق بر سر نخست‌وزیری مصطفی ادیب خبر داد بیشتر بخوانید🔽

مقامات رسمی بلندپایه لبنان گفته‌اند امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه رهبران لبنان را ۴۸ ساعت قبل از به نتیجه رسیدن نهایی توافق بر سر نخست‌وزیر تحت فشار قرار داده است. هفته گذشته رهبران لبنان بر سر انتخاب نخست‌وزیر به بن‌بست رسیده بودند. امانوئل ماکرون که در مرکز تلاش‌های بین المللی برای کمک به لبنان پس از انفجار بزرگ ۴ مارس در بیروت...

امانوئل ماکرون که در مرکز تلاش‌های بین المللی برای کمک به لبنان پس از انفجار بزرگ ۴ مارس در بیروت قرار دارد، به دنبال آن است که رهبران این کشور را به انجام فعالیت‌های موثر برای مقابله با بحران اقتصادی ویرانگر این کشور متعهد کند.

رئيس‌جمهوری لبنان خواستار استقرار «حکومت لائيک» شد بنا به میثاق ملی لبنان که هم اکنون اجرا می‌شود رئیس جمهور این کشور باید از میان مسیحیان مارونی، نخست‌وزیر از میان مسلمانان سنی و رئیس مجلس از میان مسلمانان شیعه انتخاب شود.

یک روز پیش از این سعد حریری و نجیب میقاتی، نخست‌وزیران پیشین لبنان هر دو از نامزدی مصطفی ادیب برای پست نخست‌وزیری حمایت کرده بودند. در نظام سیاسی لبنان رئیس‌جمهور باید نخست‌وزیر را از میان نامزدهایی که بیشترین حمایت پارلمان را دارند انتخاب کند. headtopics.com

آقای ادیب دارای دکتری در رشته حقوق و علوم سیاسی است و پیش‌تر به عنوان مشاور نجیب میقاتی انجام وظیفه کرده است. او از سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان سفیر لبنان در برلین حضور دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تاکید وزارت خارجه آمریکا بر موثر بودن تحریم‌های اعمال شده توسط پرزیدنت ترامپ بر جمهوری اسلامی و کاهش شدید توانایی آن رژیم برای حمایت مالی از تروریسم🔺تاکید وزارت خارجه آمریکا بر موثر بودن تحریم‌های اعمال شده توسط پرزیدنت ترامپ بر جمهوری_اسلامی و کاهش شدید توانایی آن رژیم برای حمایت مالی از تروریسم

توافق سران سیاسی لبنان بر سر نخست وزیر جدید- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimروسای دولت‌های قبل لبنان بر سر انتخاب مصطفی ادیب به عنوان نخست وزیر جدید لبنان موافقت کردند.

اینفوگرافی| تسلط اقتصادی چین بر جهانچه کشوری بر تجارت جهانی مسلط است؟ چین توانسته به بزرگترین کشور تجاری جهان تبدیل شود و جای آمریکا را طی 20 سال بگیرد. یک بررسی آماری نشان می‌دهد در سال 1998، آمریکا بیشترین حجم تجاری با کشورهای جهان را داشته اما حالا چین بزرگ‌ترین شریک تجاری کشورهای دنیاست.

سالگرد مفقود شدن موسی صدر؛ ترجیح موشک بر «امام»

مشت آهنین 'کرونا' بر میز هزینه‌های درمان/ کارگران ناتوان در خرید داروی چند ده میلیونیکارگران و گروه‌های محروم جامعه در شرایطی قادر به خرید یک داروی ۱۰ میلیون تومانی نیستند که عده‌ای برای درمان کرونای خود در یک بیمارستان لاکچری، توان پرداخت شبی ۱۰ میلیون تومان را دارند.

تاکید بر آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید/ گروه‌بندی دانش‌آموزان در مدارس پرتراکموزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ایران باید سراسر مدرسه شود، حتی همه خانه‌های ما باید تبدیل به مدرسه شوند.