عواقب هشدار شورای اروپایی به ترکیه در مورد کاوالا چه خواهد بود؟

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عواقب هشدار شورای اروپایی به ترکیه در مورد کاوالا چه خواهد بود؟ العربيه_فارسى

تصمیم مبهم و نامشخص شورای اروپایی که جمعه، 3 دسامبر، توسط 47 کشور عضو در مورد امتناع ترکیه از آزادی عثمان کاوالا اتخاذ شده، سوالات و ابهامات زیادی را بین کنشگران ترکیه به وجود آورده است.کشورهای اروپایی ضمن تعیین ضرب‌الاجلی خواستار آزادی عثمان کاوالا شدند تاجر ترکیه‌ای یونانی‌تباری که به خاطر فعالیت‌های خیریه‌اش‌ شناخته شده و بیش از 4 سال است در ترکیه زندانی است.

این وکیل به «العربیه.نت» گفت: «شورای اروپایی تا یک ماه و نیم دیگر منتظر آزادی کاوالا خواهد بود و اگر قوه قضاییه ترکیه از آزادی وی امتناع ورزد، به اقدامات دیگری متوسل خواهد شد». مسعود اوز همچنین خاطرنشان کرد: «دیوان حقوق بشر اروپا دستور آزادی کاوالا را صادر کرده بود و زمانی که آنکارا از اجرای این تصمیم خودداری کرد، دادگاه اروپا نسخه‌ای از آن را به شورای اروپا ارسال کرد و از آن خواست اقدامات لازم را برای اجبار آنکارا اتخاذ کند».

قابل ذکر است که بازداشت کاوالا که بارها اتهامات وارده به خود از جمله جاسوسی برای احزاب خارجی، حمایت از اعتراضات پارک گزی در سال 2013 و مشارکت در کودتای نافرجام علیه حکومت اردوغان در اواسط ژوئیه 2016، را رد کرده، نزدیک بود ، به بحران شدید دیپلماتیک میان آنکارا، ایالات متحده، کانادا و هشت کشور اروپایی منجر شود که سفرای آن‌ها از دولت ترکیه خواستند، کاوالا را آزاد کند، در حالی که اردوغان خواستار اخراج این سفرا از کشورش شد اما کمتر از دو روز بعد، از این تصمیم منصرف شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار بلینکن نسبت به عواقب تنش در مرز روسیه و اوکرایناصرار درست هست نه اسرار.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تنش در روابط بیروت با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس؛ وزیر اطلاعات لبنان استعفاء دادجورج قرداحی در اظهاراتش که تابستان امسال پیش از انتخابش به عنوان وزیر اطلاعات بیان شده بود از دخالت نظامی عربستان در جنگ یمن انتقاد کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید نوری؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم🔺 جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید_نوری ؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم ▪ متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل: به آزارهای جمهوری اسلامی در تهران پاسخ می‌دهیماسرائیل می‌گوید از این پس در پاسخ به هرگونه تجاوز از سوی نیروهای نیابتی حکومت ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه پاسداران، «سر اختاپوس» را در تهران نشانه در شرکت ساختمانی که ثبت کردیم قرارداد اولیه ام به خاطر دلسوزی ام برای فقرایی که مسکن ندارند و ساخت مسکن مهر مبلغ ناچیزی گرفتم، قراردادم منقضی شد و چندین سال بعد هم از اسمم استفاده کردند که مبلغ من مهندس برای ادامه قرارداد ۱۰۰میلیارد دلاراست که طلبکارم. 👌👌👌👌👌 اسرائیل تو دوباره بی راهه رفتی که، آخوند میگه اسلامی شو من با تو دوست شوم. نام اسرائیل را از فردا بگذارید جمهوری اسلامی اسرائیل، البته باید شیعه باشد و گرنه قبول نیست اسلامی دیگر. اسرائیل کافر نباش و آدم شو. اسرائیل بگو بمب های اتمی را برای نابودی تو ساختن آیا آزار است؟😂😂😂
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه استیناف لیبی با نامزدی فرزند قذافی در انتخابات ریاست جمهوری موافقت کردسیف‌الاسلام قذافی ماه ژوئیه گذشته در گفتگویی با نشریه نیویورک تایمز گفته بود که در حال برنامه ریزی برای بازگشت به عرصه سیاسی است. در شرکت ساختمانی که ثبت کردیم قرارداد اولیه ام به خاطر دلسوزی برای فقرایی که مسکن ندارند و ساخت مسکن مهر مبلغ ناچیزی گرفتم، قراردادم منقضی شد و چندین سال بعد هم از اسمم استفاده کردند که مبلغ من مهندس برای ادامه قرارداد ۱۰۰میلیارد دلاراست که طلبکارم. از دانشگاه علوم پزشکی تهران هم بابت طرح تحقیقاتی که مدون و با دستورالعمل اجرایی و سمینار تحویل دادم ۵میلیارد تومان طلبکارم که میخواسته اند پول من را ندهند گفتند کارآموز من میگم فوق لیسانس کارآموزی نداشت اون دوره، گفتند محجوره و پرونده سازی کردند علیه من. راه رو برای دیکتاتوری جدید باز کردند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »