هشدار بلینکن نسبت به عواقب تنش در مرز روسیه و اوکراین

11/09/1400 06:26:00 ب.ظ

هشدار بلینکن نسبت به عواقب تنش در مرز روسیه و اوکراین وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد که اسرار روسیه برای رویارویی با اوکراین عواقب جدی در پی خواهد داشت.

02.12.

2021 استکهلم/ خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف، وزرای امور خارجه امور خارجه آمریکا و روسیه قبل دیدار دوجانبه در حاشیه بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا در استکهلم، پایتخت سوئد نشست مشترک خبری برگزار کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا طی این جلسه خبری تاکید کرد که اگر روسیه به رویارویی با اوکراین ادامه دهد، این اقدام «عواقب جدی» در پی خواهد داشت. بلینکن همچنین خاطرنشان کرد که آمریکا ترجیه می‌دهد با روسیه روابط باثبات و قابل پبش‌بینی داشته باشد؛ زیرا این امر به نفع هم دو کشور و هم جهان خواهد بود.

لاوروف نیز تصریح کرد که مسکو آماده حل بحران در مرز روسیه با اوکراین بوده و تمایل درگیری با این کشور ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اصرار درست هست نه اسرار.

جنگ داخلی اتیوپی؛ سازمان ملل نسبت به تکرار صحنه‌های فرودگاه کابل هشدار دادبه گفته مقامات سازمان ملل بیش از دو میلیون نفر به دنبال درگیری‌ها در اتیوپی مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند.

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

حمله رژیم اسد به ادلب؛ 6 غیرنظامی زخمی شدنددر حمله گروه‌های تروریستی تحت حمایت رژیم اسد و ایران به شهرک‌های غیرنظامی در مناطق کاهش تنش ادلب، 6 غیرنظامی مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه روسیه اوکراین را به واکنش نظامی تهدید کرد | DW | 02.12.2021تنش بین اوکراین و روسیه بالا گرفته و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تهدید به واکنش نظامی کرده است. مقامات روسیه می‌گویند بحث بازگرداندن کریمه به اوکراین نیز 'تهدیدی مستقیم' برای کرملین محسوب می‌شود.

اتحادیه اروپا سالانه چند میلیارد یورو خرج واردات محصولات و تجهیزات تولید انرژی پاک می‌کند؟در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ارزش واردات پنل‌های خورشیدی، بیودیزل و توربین‌های بادی به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ به ترتیب با افزایش ۲۵۰، ۶۰ و ۳۳۰ درصدی مواجه شده است.

جنگ داخلی اتیوپی؛ سازمان ملل نسبت به تکرار صحنه‌های فرودگاه کابل هشدار دادبه گفته مقامات سازمان ملل بیش از دو میلیون نفر به دنبال درگیری‌ها در اتیوپی مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند.