افزایش ۷۲درصدی تقاضای پناهجویی افغان‌ها در اروپا | DW | 03.12.2021

آژانس پناهجویی اتحادیه اروپا می‌گوید، شمار متقاضیان پناهندگی در اروپا در میان افغان‌ها افزایشی شدید پیدا کرده است. یک ماه بعد از سقوط کابل به دست طالبان شمار متقاضیان افغان برای پناهندگی به دو برابر متقاضیان سوری رسید.

درخواست پناهندگی‌, افغانستان

04/12/2021 12:24:00 ق.ظ

آژانس پناهجویی اتحادیه اروپا می‌گوید، شمار متقاضیان پناهندگی در اروپا در میان افغان‌ها افزایشی شدید پیدا کرده است. یک ماه بعد از سقوط کابل به دست طالبان شمار متقاضیان افغان برای پناهندگی به دو برابر متقاضیان سوری رسید.

آژانس پناهجویی اتحادیه اروپا می‌گوید، شمار متقاضیان پناهندگی در اروپا در میان افغان‌ها افزایشی شدید پیدا کرده است. یک ماه بعد از سقوط کابل به دست طالبان شمار متقاضیان افغان برای پناهندگی به دو برابر متقاضیان سوری رسید.

 Easo که مقر آن در مالت است طی گزارشی اعلام کرد، در سپتامبر سال جاری از سوی افغان‌ها حدود ۱۷هزار و ۳۰۰ تقاضا برای پناهندگی در اتحادیه اروپا و نروژ و سوئیس ارائه شد.در ماه اوت که طالبان قدرت را در کابل به دست گرفت شمار این تقاضاها حدود ۱۰هزار بود.

برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدیک ماه بعد، یعنی در ماه سپتامبر تعداد درخواست‌های افغان‌ها حدود دو برابر درخواست‌های سوری‌ها برای پناهندگی در اتحادیه اروپا شد.در این ماه شمار کل تقاضاهای پناهندگی از ملیت‌های مختلف به ۷۱هزار و ۲۰۰ رسید که از ابتدای سال ۲۰۲۰ به این طرف بی‌‌سابقه بوده است.

آژانس پناهجویی Easo اعلام کرد که درخواست‌های پناهندگی از ترکیه، عراق، بنگلادش و پاکستان برای پناهندگی در اروپا نیز افزایش یافته است.با توجه به افزایش تقاضاها تصمیم‌گیری‌های اولیه در کشورهای اروپایی در مورد تقاضاهای پناهندگی هم در ماه سپتامبر نسبت به ماه پیش از آن حدود ۴۰هزار و ۵۰۰ مورد افزایش نشان داده است. headtopics.com

آژانس پناهجویی اتحادیه اروپا می‌گوید، با توجه به افزایش درخواست‌های پناهندگی فاصله زمانی میان درخواست پناهجویی و تصمیم‌گیری بر سر آن افزایش یافته است.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلنجات از راه هواییدر حالی که طالبان حمله به پایتخت افغانستان را آغاز کرد. هلی‌کوپتر‌های نظامی شینوک آمریکایی در ۱۵ اوت ۲۰۲۱ بر فراز سفارت آمریکا در کابل به پرواز درآمدند. صدها نفر از کارکنان سفارت از این طریق منتقل شدند.

بیش از ۱۷۰ نفر در حمله هوایی عربستان به یک زندان در یمن کشته و زخمی شدند

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلورود دشوار به فرودگاه کابلهزاران نفر در ۱۶ اوت و روزهای بعد از آن به امید ترک افغانستان به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل هجوم آوردند. از آن‌ روزها صحنه‌های غم‌انگیزی در تصاویر و خاطرات به جا مانده است.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلامید مرگبارصدها نفر در هراس از نزدیک‌تر شدن طالبان به سوی باند پرواز هجوم آورده و برخی از ‌آن‌ها به قسمت‌های بیرونی هواپیما آویختند، اما بعد از بلند شدن هواپیما به پایین پرتاب شده و جان خود را از دست دادند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلطالبان کنترل را به دست گرفتپس از دو دهه درگیری، نیروهای طالبان بالاخره پس از خروج نیروهای آمریکا، آلمان و سایر کشورها کنترل افغانستان را به دست گرفتند. این تصویر گشت‌زنی نفرات طالبان در یک بازار را بعد از گرفتن دوباره قدرت نشان می‌دهد. headtopics.com

انتشار نخستین تصاویر حمله مرگبار پهپاد آمریکایی در کابل

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلاولین ایستگاه: ازبکستاندر این عکس که توسط ارتش آلمان در ۲۱ اوت گرفته شده شهروندان افغانستان از یک هواپیمای ترابری ایرباس A400 در تاشکند ازبکستان پیاده می‌شوند.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل

رسیدگی بر حسب اولویتاین تصویری است که در ۲۱ اوت در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان گرفته شده است. در این تصویر یکی از کارکنان صلیب سرخ آمریکا را می‌بینیم که مایحتاج ضروری را در اختیار شهروندانی که از افغانستان گریخته‌اند قرار می‌دهد. کودکان در اولویت قرار دارند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلامنیت؛ اولویت نخستدر پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین بسیاری از سربازان آمریکایی وظیفه اسکان کودکان افغان و مراقبت از آ‌ن‌ها را بر عهده گرفته‌اند. سه‌شنبه ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل

زندگی زیر سلطه طالباناین تصویر زنان افغانستان را با پوشش برقع در ۲۳ اوت در بازاری در کابل کمی بعد از سیطره دوباره طالبان نشان می‌دهد. سازمان بین‌‌المللی مهاجرت (IOM) خواستار اختصاص فوری ۲۴ میلیون دلار برای کمک به بیش از پنج میلیون آواره افغانستانی شده که در شرایطی"نامطمئن‌" زندگی می‌کنند. headtopics.com

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلتأمین امنیتدر این تصویر یک سرباز آمریکایی را در عملیات تخلیه در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی می‌بینیم که یک کودک را نزد خانواده‌اش می‌آورد. این تصویر در ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱ گرفته شده است. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که تمامی نیروهای آمریکا تا ۳۱ اوت از افغانستان خارج خواهند شد.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلهزاران نفر بر جا ماندنددر حالی که هزاران نفر در فرودگاه به امید خروج تجمع کرده بودند، وزارت خارجه آمریکا در مورد امکان حملات تروریستی هشدار داد. اندکی بعد در دو حمله انتحاری به فرودگاه تعداد زیادی جان خود را از دست دادند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلخسته از فراربسیاری از شهروندان افغان که موفق به فرار از کشور خود شده‌اند از احساسات متفاوتی سخن می‌گویند. آن‌ها از طرفی می‌گویند، خوشحال هستند که توانسته‌اند کشورشان را بدون دردسر ترک کنند و از طرفی دیگر نگران ‌آن‌هایی هستند که مجبور به ماندن در افغانستان شده‌اند. این خانواده افغان که کابل را ترک کرده در اینجا رهسپار مرکز امور پناهندگان ایالات متحده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

خانه کتاب و ادبیات ایران

خانه کتاب و ادبیات ایران

مردم گروه گروه از حکومت وحشت طالبان فرار می‌کنند

شمار قربانیان تیراندازی در دبیرستان میشیگان به چهار نفر رسید؛ متهم یک نوجوان ۱۵ ساله است🔺 شمار قربانیان تیراندازی در دبیرستان میشیگان به چهار نفر رسید؛ متهم یک نوجوان ۱۵ ساله است ▪ تیراندازی روز سه شنبه ۹ آذر در دبیرستان آکسفورد در حومه شهر دیترویت ایالت میشیگان ۴ کشته و چند زخمی بر جا گذاشت. ⬇ بیشتر بخوانید: حتما سیاه پوست؟ کاسه لیس غرب وحشی نظرشون چیه؟؟؟ اگه ایران بود که خودتون رو جرررر وا جرررر می کردید. الان خسارتشونو از کی میگیرند؟

شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز 130 هزار نفر گذشتبر اساس آمار جدید وزارت بهداشت ایران شمار قربانیان کرونا در این کشور به بیش از 130 هزار نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

آغاز نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در سوئدنشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در پایتخت سوئد آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا نگرانی خود از تنش در مرز اوکراین را به لاوروف ابراز کرد

اکسپرس: نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران «ناچیز» استدر حالی که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند وانمود کند نقشی محوری در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بازی می‌کند، کارشناسان می‌گویند اروپا تاثیری

کشف یک بمب دست‌ساز در نزدیکی محل اقامت سفیر آمریکا در ایسلندسه مرد در ایسلند پس از کشف یک بمب دست‌ساز در یک منطقه مسکونی در ریکیاویک، پایتخت این کشور بازداشت شدند.