جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید نوری؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم

متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است.

حمید_نوری, خاوران

02/12/2021 01:17:00 ق.ظ

🔺 جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید_نوری ؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است. ⬇ بیشتر بخوانید:

متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است.

چاپجلسه چهل و هفتم دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ در زندان گوهردشت، که پنجمین جلسه دفاعیات او بود روز دهم آذر ۱۴۰۰ در استکهلم سوئد برگزار شد.متهم در این جلسه یکبار دیگر نامه‌های آیت الله منتظری به آیت الله خمینی در ارتباط با اعدام‌ها و نوار صوتی منتظری در دیدار با هیات مرگ را فاقد ارزش دانست. او باز هم منتظری را فرد دروغگویی نامید که از ششم فروردین ۱۳۶۸ برای مردم ایران مرد. نوری گفت: «من منتظری را برای ادای شهادت فرا می خوانم.»

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

نوری گزارش جفری رابرتسون را که به سفارش بنیاد عبدالرحمان برومند تهیه شده و از مهم‌ترین اسناد کتبی در کیفرخواست دادستان‌های این پرونده است «فاقد اعتبار» خواند. او ادعا کرد که در این گزارش دو هزار صفحه‌ای حتی یکبار نام «حمید نوری» یا «حمید عباسی» دیده نمی‌شود و تنها به «ناصریان» و «لشکری» اشاره شده است.

بنیاد عبدالرحمان برومند در واکنش به سخنان حمید نوری به صدای آمریکا گفت: «حمید نوری درست می‌گوید که نامش در گزارش نیامده، اما شهادت‌ها برای گزارش کمی کوتاه شده‌اند. حسین ملکی در شهادتش، از حمید عباسی نام برده و ما آن قسمت از شهادت را در اختیار دادستانی قرار دادیم.» headtopics.com

نوری همچنین مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است.متهم در پاسخ به پرسشی در مورد شماره تلفن و پیام شخصی بنام جواد مومنی در تلفن همراهش گفت که او را نمی‌شناسد. او افزود: «در ایران چه بشناسی، چه نشناسی شماره‌ها را جمع می‌کنی. ایران این جوری است.» وکیل گفت: «جالب نیست؟ این آقا الان رئیس زندان اوین است.» نوری پاسخ داد: «جداً؟ به او تبریک می‌گویم. نمی‌دانستم. موفق باشد.»

سازمان بازرسی کشور، شریک قافله فساد؛ پرونده پتروشیمی‌گیت (بخش سوم)

او در جای دیگری گفت باید برای توضیح بیشتر در مورد تایید اعدام‌ها در خطبه‌های نمازجمعه از سید احمد خاتمی استعلام گرفت. متهم مدعی شد که در ایران کسی کاری به عقیده شخصی کسی ندارد. او در مورد اعدام زندانیان گفت اگر خانواده فرد اعدامی در ایران «ضوابط» را رعایت کند، جسد را تحویل می گیرد و اگر ندهد جسد با رعایت کامل شئون مذهبی در بهشت زهرا دفن و بعد به خانواده اطلاع داده می‌شود.

حمید نوری در پاسخ به ادعای ترسیدن در مواجه با زندانیان در خارج از دادگاه که از سوی برخی شاهدان عنوان شده، خطاب به خانم دادستان گفت آیا کسی که در نوزده سالگی به سربازی در کردستان می‌رود و در ۲۱ سالکی کار در زندان اوین را انتخاب می‌کند، آدم ترسویی است؟! او خود را یک کارمند مظلوم معمولی ولی فوق العاده زرنگ توصیف کرد «که زندانیان را دوست داشته، دارد، و خواهد داشت.»

در دقایق پایانی جلسه وکیل کنت لوئیس با اشاره به سخنان محمد یزدی، رئیس وقت قوه قضائیه، که خطاب به خمینی گفته بود: «شما سازمان مجاهدین را محکوم کرده اید، نه فرد فرد اعضاء آن را و اینجا مشکل پیش می‌آید» از متهم پرسید: «آیا یزدی هم در مورد فتوا دروغ می‌گوید؟» نوری گفت: «ایشان دروغ نمی‌گوید، شما دروغ می‌گویید.» headtopics.com

ویدیو؛ دزدی بسته‌های آمازون از قطارهای باری عبوری از لس‌آنجلس

این حرف نوری موجب اعتراض دادستان قرار گرفت و قاضی ضمن تذکر به متهم ختم جلسه را اعلام کرد.قرار است ششمین جلسه دفاعیه متهم روز پنج شنبه - فردا - یازدهم آذر با ادامه پرسش و پاسخ از او برگزار شود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

گزارش| شهرهای سیستان و بلوچستان شبکه فاضلاب ندارند + فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش ایران به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان سخنگوی وزارت خارجه: عصر امروز اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است مرزنشینان امارت اسلامی دقیقا 5 ماه پیش تروریست بودا بعد حالا شده دوست و رافعی احمق میگه تغییر کرده بجه 1 ماهه تو 5 ماه انقدر تغییر نمیکنه که تو از طالبان انتظار داری

وضعیت اسفبار کنونی جان مردم را به لب رسانده است/ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت دلار تا عید به مقادیر غیرقابل تحملی می‌رسداحمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه ای به روسای قوای سه گانه، کنار گذاشتن ارز ۴۲۰۰ تومانی را با تصمیمات اتخاذ شده فعلی بحران‌زا دانست و برای آن تبعاتی را متصور شد.

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکانخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد. - خبرگزاری آناتولی

تداوم بلاتکلیفی بر سر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی | DW | 01.12.2021بخش خصوصی اقتصاد ایران خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و تک‌نرخی کردن ارز است. احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه به سران سه قوه حذف آن را بحران‌زا می‌داند که تبعاتی خواهد داشت.