عرضه بلیت ۱۳ میلیون ریالی پرواز اهواز به تهران

03/08/2019 09:15:00 ق.ظ

رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی خوزستان در واکنش به عرضه بلیت ۱۳ میلیون ریالی پروازهای اهواز - تهران: به خاطر مسافرت تابستانه برخی شهروندان عراقی به ایران، قیمت بلیت بالا می‌رود اما شرایط در کشور عراق به این شکل نیست و آنها از نرخ مصوب برخوردار هستند.

رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی خوزستان در واکنش به عرضه بلیت ۱۳ میلیون ریالی پروازهای اهواز - تهران: به خاطر مسافرت تابستانه برخی شهروندان عراقی به ایران، قیمت بلیت بالا می‌رود اما شرایط در کشور عراق به این شکل نیست و آنها از نرخ مصوب برخوردار هستند.

اهواز - ایرنا - رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی خوزستان در واکنش به عرضه بلیت ۱۳ میلیون ریالی ویژه برخی از پروازهای اهواز - تهران، گفت: عامل اصلی این وضعیت نبود نظارت بر قیمت هایی است که بیشتر در فصل تابستان و همزمان با مسافرت شهروندان عراقی به خوزستان و ایران صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در این ایام تقاضا برای بلیت به شدت افزایش می یابد و به همین دلیل برخی از شرکت های هواپیمایی به استناد این دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر اینکه قیمت بلیت را سقف و کف بازار تعیین می کند، به افزایش نرخ بلیت دست می زنند.

او با بیان اینکه بارها در این خصوص مراتب اعتراض و گلایه مردم را به سازمان هواپیمایی کشوری منعکس کرده ایم، افزود: مردم از این وضعیت به شدت ناراحت هستند و نیاز است تصمیم گیری جدی در این زمینه صورت بگیرد.خوانساری همچنین درباره نرخ بلیت در برخی از پروازهای اهواز - مشهد ، گفت: بعضی از پروازهای این مسیر نیز دچار همین نوع گرانی ها است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

sabaazarpeik Free market in a nutshell

سپاه در جنگ هشت ساله (بخش پنجم): برنامه موشکی سپاه پاسدارانفرق آن موقع وحالا در این بود تمامی مراکز فرماندهی و ستاد ارتش تحت مدیریت فرماندهی ستاد کل ارتش_ایالات_متحده_امریکا بود این موارد مشخصا در تمامی تاریخ_شفاهی تهیه شده درمورد ایران_قبل_از_۵۷در دانشگاه_هاروارد ذکرشده است.حالاچی؟

امیدوار باشیم 'گاندو' آمریکایی‌ها را به اشتباه نیانداخته باشدسفیر ایران در لندن با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف از سوی آمریکا، گفت: امیدوار باشیم اهانت‌های سریال 'گاندو' آمریکایی‌ها را درباره وزیر امور خارجه به اشتباه نینداخته باشد. این حجم از نفهمی چطور در یک نفر جمع شده؟ دولت فرار به جلو تقصیر احمدی نژاد، تقصیر تحریم آمریکا، تقصیر گاندو...ما چقدر خوبیم!

دادستان منهتن به دنبال بررسی پرونده پرداخت حق‌السکوت به بازیگر فیلم‌های پورن استچند هفته پس از آن‌که دادستان‌های فدرال اعلام کردند اتهام‌ها درباره پرداخت حق‌السکوت از سوی دونالد ترامپ را به یک بازیگر فیلم‌های پورن دنبال نخواهند کرد، یک دادستان ایالتی در منهتن اقدام به ارسال احضار کار خوبی میکند که خلافکاران را تعقیب میکند! تن ترامپ داره میلرزه . یه ... خورده مثل سگ توش مونده.

فضاپیمای روس نزدیک به ۳ تن بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کردفضاپیمای روس نزدیک به ۳ تن بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کرد در حال حاضر ۶ فضانورد در ایستگاه فضایی به سر می برند که سه تن از آنان - آقایان نیک هیگ و اندرو مورگن و خانم کریستینا کاچ - آمریکایی هستند و هر سه امسال برای این مأموریت انتخاب شده اند.

ظریف، صدای ایرانی است که نه به انزوا تن می‌دهد و نه به ظلمدر پی تحریم وزیر امور خارجه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت نوشت: ظریف نه در انزوا که درمیانه‌ی میدان می‌رزمد و این است که در واشنگتن، عصبیت می‌آفریند. ظریف، صدای ایرانی است که نه به انزوا تن می‌دهد و نه به ظلم.

سخنگوی نیروی انتظامی: برخورد و تذکر پلیس به بدحجابی سلبریتی‌هااحمد نوریان، سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد به تعدادی از سلبریتی‌ها و افرادی که اقدام به 'ترویج حجاب اختیاری' در فضای مجازی می‌کنند، 'تذکراتی به آنها داده شده' و پیگیری نیز می‌شود. قانون برای همه

عبدالامیر خوانساری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه سازمان هواپیمایی کشور باید در زمینه نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما در کشور تجدیدنظر کند،بیان کرد: همزمان با ورود شهروندان عراقی به ایران در فصل تابستان از طریق مرز شلمچه و چذابه برای انجام مسافرت به دیگر نقاط ایران به ویژه تهران و مشهد، شاهد این وضعیت هستیم.پیش از پیروزی انقلاب، ارتش ایران انواع موشک‎های پیش‎رفته زمین به هوا، هوا به هوا، هوا به زمین و هوا به دریا را در اختیار داشت.به گزارش ایسنا، حمید بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آمریکایی‌ها بعد از واکنش تند جهانی در مقطع اولی که می‌خواستند علیه دکتر ظریف تحریم اعلام کنند از موضع خود عقب نشینی کرده بودند.بخش انگلیسی صدای آمریکا - جستجو برای راه حل های دیپلماتیک در مناقشات خارجی، اصلاح مهاجرت با کمک به کشورهای آمریکای مرکزی، عقد قراردادهای تجاری مفید برای کارگران آمریکایی بدون نیاز به جنگ های تجاری، طیفی از موضوع هایی بود که کاندیداهای دموکرات در صحنه مناظره انتخاباتی در شهر دیترویت بیان کردند تا نشان دهند سیاست های شان از رویکرد دولت ترامپ فاصله دارد.

وی ادامه داد: در این ایام تقاضا برای بلیت به شدت افزایش می یابد و به همین دلیل برخی از شرکت های هواپیمایی به استناد این دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر اینکه قیمت بلیت را سقف و کف بازار تعیین می کند، به افزایش نرخ بلیت دست می زنند. او با بیان اینکه بارها در این خصوص مراتب اعتراض و گلایه مردم را به سازمان هواپیمایی کشوری منعکس کرده ایم، افزود: مردم از این وضعیت به شدت ناراحت هستند و نیاز است تصمیم گیری جدی در این زمینه صورت بگیرد. در نتیجه، از زمان آغاز جنگ هشت ساله، ایران برخلاف عراق که زرادخانه عظیمی از موشک‌های زمین به زمین ساخت شوروی داشت، از چنین موشک‌هایی برخوردار نبود. خوانساری همچنین درباره نرخ بلیت در برخی از پروازهای اهواز - مشهد ، گفت: بعضی از پروازهای این مسیر نیز دچار همین نوع گرانی ها است. شرکت های هواپیمایی و حقوقی مصرف کننده ای که رعایت نمی شود خوانساری با بیان اینکه در کشور ما به خاطر مسافرت تابستانه برخی شهروندان عراقی در سفر به ایران، قیمت بلیت بالا می رود، گفت: اما شرایط در کشور عراق به این شکل نیست و آنها  از نرخ مصوب برخوردار هستند. این موشک‌ها حدود ۷۰ کیلومتر برد داشتند. وی با اینکه این شرایط در کشور ما برای کسانی که قصد مسافرت دارند ظالمانه است و آنها در تنگنا قرار می گیرند، افزود: شاید مسافران عراقی حاضر باشد برای بلیت هواپیما حتی ۱۰۰ دلار هم پرداخت کنند اما این شرکت های هواپیمایی هستند که باید برای مردم ارزش قایل باشند. اما سناتور کامالا هریس گفت با این رویکرد بسیاری از معایب آن قانون باقی می ماند.

رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی خوزستان با طرح این سوال که چرا اینگونه شرکت ها وقتی سوخت یارانه ای دریافت می کنند به خود اجازه می دهند چنین بلایی سر مردم آورند، گفت: قیمت بلیت هواپیما به معضلی برای  مردم تبدیل شده و این روند نباید بیش از این ادامه داشته باشد. این موشک‌ها هرچند بر خلاف راکت‌های فراگ، به طور نسبی قابل نشانه‌گیری بودند اما دقت ناچیزی داشتند. وی با تاکید بر انجام نظارت عالیه بر شرایط هرج و مرج به وجود آمده در عرضه قیمت بلیت هواپیما در اهواز ادامه داد: هرچند که خود سازمان هواپیمایی کشوری عامل به وجود آمدن این شرایط در نرخ پروازها است. گرانی بلیت قطار اهواز - تهران برای مردم خوزستان وی همچنین گرفتاری دیگر حوزه مسافری در استان خوزستان را گرانی بلیت قطار بیان کرد و گفت: برای مثال بلیت قطار اهواز - تهران به سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسیده و مردمی که در گرمای ۵۰ درجه زندگی می کنند را با مشکلاتی همراه کرده است. در مقابل حملات موشکی (و هوایی) عراق به مناطق مسکونی، ایران به مدت سه سال و نیم اقدام خاصی به عنوان مقابله به مثل انجام نداد. این فعال حوزه گردشگری یادآور شد: اقدام عجیب دیگری که شرکت راه آهن کشور انجام داده حذف قطارهای ۶ تخته در مسیر ریلی خوزستان به دیگر نقاط است. به گفته وی جایگزینی قطارهای VIP در مسیر خوزستان می توانست همزمان با تردد قطارهای ۶ تخته باشد تا شهروندان بتوانند از گزینه های بیشتری برای انتخاب قیمت بلیت برخوردار باشند. در جریان جنگ شهرها، عراقی‌ها غیر از اهداف نظامی و اقتصادی یا شهرهای مرزی، مناطق مسکونی شهرهای عمقی‌تر ایران را هم هدف موشک‎های اسکاد‎ بی و بمباران هوایی قرار دادند. سیاست خارجی و تجارت بایدن گفت تلاش خواهد کرد پس از تغییر مفادی از توافق تجاری پیشنهادی موسوم به «مشارکت فرا-اقیانوسیه» برای مقابله با نفوذ چین به آن بازگردد.

بر اساس این گزارش، مسئولان فرودگاهی پیش از این اعلام کرده بودند که با توجه به اعزام زائران خانه خدا تعداد زیادی از پروازها درگیر این اعزام ها هستند و همین امر باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما در خطوط هوایی داخلی شده است. تهران، اصفهان، یزد، شیراز، نوشهر، رشت، تبریز، بندرعباس، ساری، مشهد، کیش، عسلویه و خارک مسیرهای پروازی رفت و برگشت از فرودگاه اهواز است. هم‎چنین نیروی هوایی ایران، برخی از شهرهای عراق را بمباران کرد. ۹۹۳۱ / ۶۰۳۷ .