عادل الجبیر: حملات آرامکو امنیت بازار انرژی جهان را هدف قرار داده است

30/06/1398 04:56 ب.ظ

عادل الجبیر: حملات آرامکو امنیت بازار انرژی جهان را هدف قرار داده است العربية

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز شنبه 21 سپتامبر 2019 در یک نشست خبری عادل الجبیر گفت که این حملات صادرات جهانی نفت و امنیت بازار انرژی جهان را هدف قرار داده و بیش از 80 کشور جهان این حملات را به شدت محکوم کردند.

او گفت که تحقیقات نشان داد که تسلیحات به کار رفته به بقیق و خریص ساخت ایران است و تحقیقات با هدف مشخص کردن مکان پرتاب این موشک‌ها در جریان است، اما ما مطمئنیم این حملات از خاک یمن انجام نشده است.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی تاکید کرد که رفتارهای ایران قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند و جامعه جهانی باید این سیاست‌های ایران را متوقف کند. او گفت که سعودی تا کنون نه موشکی، نه پهپادی و نه حتی یک گلوله به سمت ایران پرتاب نکرده، اما در مقابل مورد هجوم صدها موشک بالستیک و پهپاد ساخت ایران قرار گرفته است.

الجبیر همچنین گفت که توافق هسته‌ای با ایران به ویژه درباره غنی‌سازی اورانیوم باید تصحیح و تعدیل شود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

این مرتیکه ترنس مگه هنوزسرکاره

عربستان سعودی، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کردعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، در یک نشست خبری، جمهوری اسلامی ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو معرفی کرد. sarabluesky3 خب عالدالجبیرتازه فهمیده ازلحظه ای که چنین حمله بزرگی رخ دادمن گفتم این کارایران بوده اون حوثی های قاط زن روچه به این گنده گوزی ها عن اقا بازم زر زد،کیری که خورده خیلی کلفت بود😉

رئیس‌جمهوری چین در تماسی تلفنی با پادشاه سعودی حملات آرامکو را محکوم کردشی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین، جمعه 20 سپتامبر 2019 در تماسی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود مسوليت کلی بدبختیا خاندان السعود است همه محكوم كنان ميخوان اين گاو شيرده رو بدوشن يه چند تا سپر دفاع موشكي بهش بندازن چه خوب بود اگر رئیس جمهوری خلق چین،بمباران و آوارگی چند ساله 'مردم یمن'را نیز محکوم می کرد و از همدردی با 'جنایتکارانِ هم مسلك كش'و 'گاوهای شیرده امریکا'پرهیز می کرد.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو استمارک روبیو، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی تاکید کرد که ایران بدون هیچ تردیدی مسئول حملات صورت گرفته به بدو تا دیر نشده حداقل یه میلیارد دلار بزن به حسابش

شورای امنیت حملات اخیر افغانستان را محکوم کردشورای امنیت سازمان ملل حملات تروریستی در ولایات زابل، پروان و کابل افغانستان که منجر به کشته شدن دهها نفر شد را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ساداتیان:سازمان‌های نامرئی ابزار قدرت‌ها برای سرکوب صلح هستند/ مفاد کنفرانس وین توسط آمریکا دفن شده استتحلیلگر مسائل سیاسی گفت: نفوذ آمریکا باعث شد سازمان ملل بعد از ۱۹۴۵ در محاصره ایالات متحده قرار بگیرد و امروزه مهمترین نهادِ بین‌المللی جهان به ابزار سرکوب صلح تبدیل شده است.

کلت دیگر مسلسل‌ دستی نمی‌سازدکارخانه اسلحه‌سازی کلت آمریکا اعلام کرده است که با هدف کمک به پیش‌گیری از کشتارهای متعدد با اسلحه در آمریکا تولید سلاح‌های نیمه اتوماتیک چون مسلسل‌های ای‌آر ۱۵ را متوقف می‌کند. پس توهم دست بردار از رگبار حرف مفت. تک تک حرف مفت بزن. چرا خالی می‌بندی؟! قراره فقط AR15 غیر نظامی نسازه، برای نیروهای مسلح همه جور مسلسل دستی میسازه Colt will only stop civilian AR15 production, law enforcement still get their weapons.

اعلام کرد که ایران مسئول «حملات جنایتکارانه» به تاسیسات نفتی آرامکو است.

عادل الجبیر گفت که این حملات صادرات جهانی نفت و امنیت بازار انرژی جهان را هدف قرار داده و بیش از 80 کشور جهان این حملات را به شدت محکوم کردند.

او گفت که تحقیقات نشان داد که تسلیحات به کار رفته به بقیق و خریص ساخت ایران است و تحقیقات با هدف مشخص کردن مکان پرتاب این موشک‌ها در جریان است، اما ما مطمئنیم این حملات از خاک یمن انجام نشده است.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی تاکید کرد که رفتارهای ایران قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند و جامعه جهانی باید این سیاست‌های ایران را متوقف کند.

او گفت که سعودی تا کنون نه موشکی، نه پهپادی و نه حتی یک گلوله به سمت ایران پرتاب نکرده، اما در مقابل مورد هجوم صدها موشک بالستیک و پهپاد ساخت ایران قرار گرفته است.

الجبیر همچنین گفت که توافق هسته‌ای با ایران به ویژه درباره غنی‌سازی اورانیوم باید تصحیح و تعدیل شود.

او تاکید کرد که ریاض و واشنگتن «برای تضمین امنیت دریانوردی در خلیج عربی» با هم همکاری می‌کنند.