سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است

21/09/2019 02:48:00 ب.ظ

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است #العربية

العربية

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است العربية

مارک روبیو، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی تاکید کرد که ایران بدون هیچ تردیدی مسئول حملات صورت گرفته به

روبیو در گفتگو با العربیه موثرترین و پرفایده‌ترین واکنشی که می‌توان به این حملات نشان داد، گرفتن این حالت انکاری است که ایرانی‌ها می‌کوشند با استفاده از آن نقش خود در این حملات را نفی کنند.او گفت: «ایران است، با اطمینان کامل. شواهد غیرقابل انکار است و امیدواریم بتوانیم آنها را ارائه کنیم. من امروز با رئیس‌جمهوری درباره ضرورت اینکه نقاب را از رویشان برداریم تا جهان آنها را ببیند، حرف زدم.»

این سناتور آمریکایی خطاب به کشورهایی که هنوز حامی توافق برجام هستند، گفت: «باید به کشورهای امضاء کننده و حامی توافق هسته‌ای رو کرد و پرسید: چگونه می‌توانید توافقی را تایید که کنید که نه تنها توسعه این موشک‌ها، پهپادها و حمایت از گروه‌های تروریستی را برای ایران ممکن می‌کند، بلکه به حمایت مالی از آنها نیز می‌پردازد.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

بدو تا دیر نشده حداقل یه میلیارد دلار بزن به حسابش

پنتاگون: هدف ما این است که از تقابل با ایران اجتناب کنیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت دفاع آمریکا : *هدف ما این است که از درگیری نظامی با ایران اجتناب کنیم و ایران را به پای میز مذاکره بکشانیم *ما گزینه‌هایی را به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم و در نهایت او تصمیم‌گیرنده خواهد بود تا اسرائیل در تیررس موشکهای سپاه قرار دارد حتی یک فشنگ به طرف ایران پرتاب نخواهند کرد آمریکا و انگلیس و... ((تل آویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم اگر به ایران حمله کردند!!))

هدف اصلی تحریم‌های جدید آمریکا از دید مقام سابق خزانه‌داریهدف اصلی تحریم‌های جدید آمریکا از دید مقام سابق خزانه‌داری یکی از مقامات اسبق وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد هدف اصلی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، ساز و کار مالی اینستکس است نه بانک مرکزی ایران.

پمپئو: خلیجی‌ها بر سر مسئولیت ایران در حملات آرامکو اجماع دارندمایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 19 سپتامبر 2019 اعلام کرد کشورهای خلیجی بر سر SO WHAT ? شاهدین همیشگی روباه... خیلی هم عجیب نیست... غلط کردن

ایران:‌ هدف تحریم‌های جدید آمریکا ممانعت از ورود مواد غذایی و دارو استمحمد جواد ظریف که برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برد گفته است که تحریم‌ بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا که سعی دارد مانع از دسترسی ایرانیان به مواد غذایی و دارو شود «خطرناک و غیرقابل قبول» است. یه مرگ بر آمریکا هم می گفتی 😁 مردم بدبخت ... هی بدبختر میشن... بزرگون دارن بازی میکنن ببینن چی میشهههه بخندن دور هم کار حکومت آخوندی فقط تقیه (دروغ اسلامی) میباشد. چرا حکومت آخوندی به جای رسیدگی به وضع مردم در سوریه و عراق و لبنان و یمن دخالت میکنه. آخوندها حاضرند برای مانور با چین و روسیه هزینه کنه ولی وضع مردمش مهم نیست. در ضمن دارو و غذا هم تحریم نیست و ظاهرا سوئیس دارد وارد عمل میشه!

افزایش نرخ ریال سعودی و دلار آمریکا در ایران به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکوبه دنبال حمله روز شنبه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو و اتهام ایران به حمایت از این اقدام

آمریکا در انتظار تصمیم عربستانوزارت دارایی آمریکا ساعاتی پیش اعلام کرد که بانک مرکزی و چند نهاد دیگر ایران را تحریم کرده است. عا بیه 🤓 😂 به قول برنی سندرز: از کی تاحالا این آمریکا است که گوش به فرمان و منتظر تصمیمات عربستان است؟؟؟؟؟؟؟

تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی در روز شنبه 14 سپتامبر است.خبرگزاری تسنیم ، «جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد کشورش به دنبال اجتناب از رویارویی نظامی با ایران است.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری نشنال امارات، وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس را در فهرست تحریم قرار داد.مسئولیت ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی اجماع دارند.

روبیو در گفتگو با العربیه موثرترین و پرفایده‌ترین واکنشی که می‌توان به این حملات نشان داد، گرفتن این حالت انکاری است که ایرانی‌ها می‌کوشند با استفاده از آن نقش خود در این حملات را نفی کنند. او گفت: «ایران است، با اطمینان کامل. هدف ما این است که از درگیری نظامی با ایران اجتناب کنیم و ایران را به پای میز مذاکره بکشانیم. شواهد غیرقابل انکار است و امیدواریم بتوانیم آنها را ارائه کنیم. برخی کارشناسان از جمله ریچارد نفیو، طراح رژیم تحریم های ایران در دوران ریاست جمهوری اوباما آن را تکراری خواندند و روسیه نیز ضمن محکومیت این تحریم ها اعلام کرد به همکاری با بخش بانکی ایران ادامه خواهد داد. من امروز با رئیس‌جمهوری درباره ضرورت اینکه نقاب را از رویشان برداریم تا جهان آنها را ببیند، حرف زدم. ما کماکان به همکاری با سعودی‌ها ادامه می‌دهیم تا مبدأ و مسئول حملات را مشخص کنیم.» این سناتور آمریکایی خطاب به کشورهایی که هنوز حامی توافق برجام هستند، گفت: «باید به کشورهای امضاء کننده و حامی توافق هسته‌ای رو کرد و پرسید: چگونه می‌توانید توافقی را تایید که کنید که نه تنها توسعه این موشک‌ها، پهپادها و حمایت از گروه‌های تروریستی را برای ایران ممکن می‌کند، بلکه به حمایت مالی از آنها نیز می‌پردازد. او گفت تحریم‌ها علیه ایران با هدف متوقف کردن اقدامات تروریستی تهران و ممانعت از ارسال تسلیحات موشک به شبه‌نظامیان وابسته به آن در لبنان و عراق اعمال می‌شود.

» پیش از این و در روز پنج‌شنبه نیز جاناتان هوفمن، معاون وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری گرفت که ایران به شکلی از اشکال مسئول حملات آرامکو است.» سخنگوی پنتاگون افزود: «شدت حمله و ماهیت سلاح‌های استفاده شده در آن، با عملیات‌های قبلی حوثی‌ها همخوانی ندارد. او تول دو مورد از اهداف تحریم های جدید را چنین بر شمرد: اولین هدف تحریم ها افزایش فشارها برای تامین مالی نیروهای نظامی و هدف دوم و اصلی‌تر، مقابله با معافیت های تحریمی مربوط به اقلام بشردوستانه خواهد بود چرا که بانک مرکزی تامین مالی واردات چنین اقلامی را بر عهده دارد. هوفمن در این کنفرانس مطبوعاتی از همکاری کشورش با پادشاهی عربی سعودی در زمینه تحقیقات درباره حملات آرامکو خبر داد. هدف از این تحقیقات شناسایی نقطه پرتاب موشک‌ها اعلام شد.» این مقام آمریکایی در ادامه گفت: «ما با عربستان در حال همکاری هستیم تا از وقوع چنین حملاتی در آینده جلوگیری کنیم. پنتاگون تهران را مقصر این حملات معرفی و اعلام کرد که ایران به شکلی از اشکال در این موضوع دست داشته است. وی در ادامه با انتقاد از دولت ترامپ برای آسیب زدن به شهروندان عادی ایرانی افزود که با رفتن نام بانک مرکزی به فهرست تامین مالی تروریسم، احتمال باقی ماندن این نهاد در فهرست تحریم صرف نظر این که دولت بعدی دموکرات باشد یا جمهوری خواه، بیشتر شده است. سخنگوی پنتاگون همچنین گفت که وزارت دفاع گزینه‌هایی برای پاسخ و واکنش به حملات آرامکو به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، ارائه خواهد کرد ولی تصمیم نهایی بر عهده رئیس‌جمهوری است.» بامداد روز شنبه دست‌کم 10 پهپاد تهاجمی یمنی به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو حمله کردند و بر اثر این حمله تولید نفت عربستان به میزان 5. او گفت واشینگتن از اقدامات ریاض برای دعوت از کارشناسان بین‌المللی برای تحقیق درباره منبع حملات به تاسیسات سعودی حمایت خواهد کرد.

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد بود که حملات آرامکو از سوی شمال و با حمایت ایران صورت گرفته و سعودی توانایی لازم برای دفاع از این کشور را دارد. . در پی این حمله غیرمنتظره که به افزایش بیش از 14 درصدی بهای نفت در معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی منجر شد، ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی در اظهارات خود تلاش کرده‌اند که ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان معرفی کنند و اوضاع را به‌گونه‌ای جلوه دهند که ایران تهدیدی برای بازار نفت و اقتصاد جهانی است.