العربية

العربية

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است #العربية

21/09/2019 02:48:00 ب.ظ

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: بدون تردید ایران مسئول حملات آرامکو است العربية

مارک روبیو، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی تاکید کرد که ایران بدون هیچ تردیدی مسئول حملات صورت گرفته به

روبیو در گفتگو با العربیه موثرترین و پرفایده‌ترین واکنشی که می‌توان به این حملات نشان داد، گرفتن این حالت انکاری است که ایرانی‌ها می‌کوشند با استفاده از آن نقش خود در این حملات را نفی کنند.او گفت: «ایران است، با اطمینان کامل. شواهد غیرقابل انکار است و امیدواریم بتوانیم آنها را ارائه کنیم. من امروز با رئیس‌جمهوری درباره ضرورت اینکه نقاب را از رویشان برداریم تا جهان آنها را ببیند، حرف زدم.»

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

این سناتور آمریکایی خطاب به کشورهایی که هنوز حامی توافق برجام هستند، گفت: «باید به کشورهای امضاء کننده و حامی توافق هسته‌ای رو کرد و پرسید: چگونه می‌توانید توافقی را تایید که کنید که نه تنها توسعه این موشک‌ها، پهپادها و حمایت از گروه‌های تروریستی را برای ایران ممکن می‌کند، بلکه به حمایت مالی از آنها نیز می‌پردازد.»

پیش از این و در روز پنج‌شنبه نیز جاناتان هوفمن، معاون وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری گرفت که ایران به شکلی از اشکال مسئول حملات آرامکو است.هوفمن در این کنفرانس مطبوعاتی از همکاری کشورش با پادشاهی عربی سعودی در زمینه تحقیقات درباره حملات آرامکو خبر داد. هدف از این تحقیقات شناسایی نقطه پرتاب موشک‌ها اعلام شد. headtopics.com

پنتاگون تهران را مقصر این حملات معرفی و اعلام کرد که ایران به شکلی از اشکال در این موضوع دست داشته است.سخنگوی پنتاگون همچنین گفت که وزارت دفاع گزینه‌هایی برای پاسخ و واکنش به حملات آرامکو به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، ارائه خواهد کرد ولی تصمیم نهایی بر عهده رئیس‌جمهوری است.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

بدو تا دیر نشده حداقل یه میلیارد دلار بزن به حسابش

پنتاگون: هدف ما این است که از تقابل با ایران اجتناب کنیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت دفاع آمریکا : *هدف ما این است که از درگیری نظامی با ایران اجتناب کنیم و ایران را به پای میز مذاکره بکشانیم *ما گزینه‌هایی را به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم و در نهایت او تصمیم‌گیرنده خواهد بود تا اسرائیل در تیررس موشکهای سپاه قرار دارد حتی یک فشنگ به طرف ایران پرتاب نخواهند کرد آمریکا و انگلیس و... ((تل آویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم اگر به ایران حمله کردند!!))

هدف اصلی تحریم‌های جدید آمریکا از دید مقام سابق خزانه‌داریهدف اصلی تحریم‌های جدید آمریکا از دید مقام سابق خزانه‌داری یکی از مقامات اسبق وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد هدف اصلی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، ساز و کار مالی اینستکس است نه بانک مرکزی ایران.

پمپئو: خلیجی‌ها بر سر مسئولیت ایران در حملات آرامکو اجماع دارندمایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 19 سپتامبر 2019 اعلام کرد کشورهای خلیجی بر سر SO WHAT ? شاهدین همیشگی روباه... خیلی هم عجیب نیست... غلط کردن

ایران:‌ هدف تحریم‌های جدید آمریکا ممانعت از ورود مواد غذایی و دارو استمحمد جواد ظریف که برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برد گفته است که تحریم‌ بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا که سعی دارد مانع از دسترسی ایرانیان به مواد غذایی و دارو شود «خطرناک و غیرقابل قبول» است. یه مرگ بر آمریکا هم می گفتی 😁 مردم بدبخت ... هی بدبختر میشن... بزرگون دارن بازی میکنن ببینن چی میشهههه بخندن دور هم کار حکومت آخوندی فقط تقیه (دروغ اسلامی) میباشد. چرا حکومت آخوندی به جای رسیدگی به وضع مردم در سوریه و عراق و لبنان و یمن دخالت میکنه. آخوندها حاضرند برای مانور با چین و روسیه هزینه کنه ولی وضع مردمش مهم نیست. در ضمن دارو و غذا هم تحریم نیست و ظاهرا سوئیس دارد وارد عمل میشه!

افزایش نرخ ریال سعودی و دلار آمریکا در ایران به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکوبه دنبال حمله روز شنبه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو و اتهام ایران به حمایت از این اقدام

آمریکا در انتظار تصمیم عربستانوزارت دارایی آمریکا ساعاتی پیش اعلام کرد که بانک مرکزی و چند نهاد دیگر ایران را تحریم کرده است. عا بیه 🤓 😂 به قول برنی سندرز: از کی تاحالا این آمریکا است که گوش به فرمان و منتظر تصمیمات عربستان است؟؟؟؟؟؟؟