رئیس‌جمهوری چین در تماسی تلفنی با پادشاه سعودی حملات آرامکو را محکوم کرد

29/06/1398 09:54 ب.ظ

رئیس‌جمهوری چین در تماسی تلفنی با پادشاه سعودی حملات آرامکو را محکوم کرد العربية

پادشاه سعودی، حمله به دو کارگاه نفتی شرکت آرامکوی سعودی را محکوم کرد.به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، «شی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین در گفت‌وگوی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز از تلاش‌های ریاض برای حفظ امنیت سعودی اعلام حمایت کرد.»دو کارگاه نفت متعلق به شرکت نفت سعودی آرامکو در مناطق بقیق و هجره خریص روز شنبه گذشته در معرض حملات پهپادی و موشکی قرار گرفت، در این رویداد انگشت‌ اتهام به سوی ایران و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران نشانه رفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، «شی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین در گفت‌وگوی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز از تلاش‌های ریاض برای حفظ امنیت سعودی اعلام حمایت کرد.» دو کارگاه نفت متعلق به شرکت نفت سعودی آرامکو در مناطق بقیق و هجره خریص روز شنبه گذشته در معرض حملات پهپادی و موشکی قرار گرفت، در این رویداد انگشت‌ اتهام به سوی ایران و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران نشانه رفت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

چه خوب بود اگر رئیس جمهوری خلق چین،بمباران و آوارگی چند ساله 'مردم یمن'را نیز محکوم می کرد و از همدردی با 'جنایتکارانِ هم مسلك كش'و 'گاوهای شیرده امریکا'پرهیز می کرد. همه محكوم كنان ميخوان اين گاو شيرده رو بدوشن يه چند تا سپر دفاع موشكي بهش بندازن مسوليت کلی بدبختیا خاندان السعود است

اپلیکیشن‌ها در دوبی؛ از پمپ‌ بنزین سیّار تا خدمات فرودگاهی در خانه«وقتی یک شهر به سوی تحول دیجیتالی می‌رود، باید یک اپلیکیشن واحد داشته باشد که شهروندان بتوانند با دانلود و نصب کردن آن با شهر تعامل داشته باشند.»

آلمان در شورای امنیت سازمان ملل خواستار پایان جنگ در ادلب شد | DW | 19.09.2019طرح دولت آلمان برای پایان دادن به درگیری‌های خونین ادلب در شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته می‌شود. احتمال می‌رود که روسیه طرح آلمان را وتو کند. مسکو طرح دیگری برای آتش‌بس در ادلب ارائه کرده است. اين سازمان ملل هم شده خانه خاله بازى يا خانه باند مافيايى 🤔5 كشور حق وتو دارن يعنى زندگى و اينده بيش از ١٩٠ كشور در جهان دست اين پنجتا ست كه هر طورى دلشون بخواد سر خَر را براى منافع خودشون و از جيب مردم ساير كشورها كج ميكنن البته بلانصبت خَر براندازم براندازان٩٧_٩٨

حمله مرگبار انتحاری در ولایت زابل در جنوب افغانستانوزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر(خودروی) بمب گذاری شده بامداد پنج¬شنبه طالبان مزدور مرتکب جنایاتی می شوند که حتٰی کفار هم از انجام آن می شرمند! حملهٔ موتر بمب صبح امروز این نوکران اجنبی در مقابل درب ریاست امنیت ملی زابل نه بلکه در مقابل شفاخانهٔ ملکی این ولایت انجام شده وصدها هموطنان ما اعم از زنان و کودکان که در این شفاخانه به خاک خون یکسان شدند

ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکوادعای سفیر عربستان در آلمان: تمام گزینه‌ها روی میز است اما باید به درستی درباره آن بحث و رایزنی شود همچنان در حال بررسی این هستیم که موشک‌ها از کجا به آرامکو شلیک شدند ایران آنها را ساخته است؛ بنابراین، موشک‌ها تنها می‌توانستند با کمک ایران شلیک شده باشند تمام بمب هاي عربستان هم ساخت امريكا وانگليس چه ربطي داره موشك هاي يمن و پياده ها شايد ساخت ايران باشه باز چه ربطي داره خبرگزاری گرامی تصویر این خبر شما مربوط به سفیر عربستان در انگلیس است نه آلمان ( عکس سمت راست سفیر عربستان در آلمان )

الجزایر؛ ۲ کشته در درگیری بین پلیس و معترضان در منطقه «غلیزان»اعتراضان در این شهر پس از آن آغاز شد که یک نوجوان در جریان تعقیب و گریز یک خودرو از سوی پلیس کشته شد.

آغاز در تونس پایان در عربستان؛ زین‌العابدین بن‌علی که بود؟پایه های حکومت زین‌العابدین بن علی ابتدا با اعتراض ها به وضعیت معیشتی، نرخ بالای بیکاری و رواج فساد دولتی لرزان شد و سپس با به میان آمدن دیگر مطالبات از جمله آزادی های اجتماعی و نیز حق انتخاب نظامی متبنی بر رای مردم فرو ریخت.

پادشاه سعودی، حمله به دو کارگاه نفتی شرکت آرامکوی سعودی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، «شی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین در گفت‌وگوی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز از تلاش‌های ریاض برای حفظ امنیت سعودی اعلام حمایت کرد.»

دو کارگاه نفت متعلق به شرکت نفت سعودی آرامکو در مناطق بقیق و هجره خریص روز شنبه گذشته در معرض حملات پهپادی و موشکی قرار گرفت، در این رویداد انگشت‌ اتهام به سوی ایران و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران نشانه رفت.

در همین راستا ملک سلمان بن عبدالعزیز تماس‌های تلفنی از شمار زیادی از رهبران جهان دریافت کرد که همگی بر حمایت از ریاض در مقابله با حملات تاکید داشتند.