الجزایر‌ی‌ها در تظاهراتی گسترده خواستار کنار رفتن مقامات سابق از دولت انتقالی شدند

30/06/1398 05:36 ب.ظ

الجزایر‌ی‌ها در تظاهراتی گسترده خواستار کنار رفتن مقامات سابق از دولت انتقالی شدند العربية

شهروندان جزایری روز شنبه 21 سپتامبر بار دیگر در شهرهای مختلف این کشور از جمله الجزیره پایتخت و شهر مردم در این تظاهرات با بلند کردن پلاکاردهایی خواستار پایان دادن به آنچه که «حکومت نظامیان» توصیف کردند، شدند. تظاهر کنندگان همچنین بر ضرورت کنار رفتن سران نظام سابق از اداره مرحله انتقالی این کشور تاکید کردند.

شهر خراطه اولین شهر الجزایر است که مردمش در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری قیام کردند و سپس این اعتراضات به شهرهای دیگر گسترش یافت و به کناره گیری بوتفلیقه منجر شد. عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهورى سابق الجزایر ماه می گذشته بعد از 20 سال حکومت و در پی فشارهای ارتش و بعد از هفته‌ها اعتراضات مردمی که خواستار تغییر بودند استعفا کرد.

تظاهر کنندگان می گویند، نهادها و شخصیت‌های دوران بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به‌دست نگیرند و برای تأکید بر این خواسته خود هر هفته در روز جمعه تظاهرات می‌کنند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تردد کاروان‌ها در ایام اربعین از هر مرزی به غیر از چذابه ممنوع است/ اجازه بلیت فروشی خارج از نرخ مصوب را نمی‌دهیم/ متوسط کرایه اتوبوس‌های دربستی ویژه اربعین اعلام می‌شودمعاون سازمان راهداری به ایلنا خبر داد: تردد کاروان‌ها در ایام اربعین از هر مرزی به غیر از چذابه ممنوع است/ اجازه بلیت فروشی خارج از نرخ مصوب را نمی‌دهیم/ متوسط کرایه اتوبوس‌های دربستی ویژه اربعین اعلام می‌شود

واقعیت‌هایی از داخل ایران| متوسط درآمد ایرانی‌ها ۷۰ درصد پایین‌تر از خط فقر جهانی است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| متوسط درآمد ایرانی‌ها ۷۰ درصد پایین‌تر از خط فقر جهانی است٢٠٠٧ دلار!؟ آنهم سالینه، نکنه شاه برگشته و ما بیخبریم ۲۰۰۷ که خیلیا در میارن...پس بالای خطیم خدا رو شکر در عوض حاکمان دزد ایران تا دلتون بخواد به دلار به گروه های تروریستی منطقه ،حقوق میدن ،همون درآمدی که کارگران هپکو ، هفت تپه و بقیه مردم ایران در حسرتشن

فراخوان نخست‌وزیر عراق از شرکت‌های بین‌المللی برای حمایت از توسعه این کشور

واقعیت‌هایی از داخل ایران| متوسط درآمد ایرانی‌ها ۷۰ درصد پایین‌تر از خط فقر جهانی استحتی اگه جنگ نشه با دستاوردهای خودروسازی تحمیلی خامنه ای بر کشور ،هر سال چند برابر یه جنگ کشته و معلول میدیم این حکومت باید برود ما نیازی به جنگ نداریم ؛ همین شرکتهای ملی خودروسازی برای کشتن ما کافی است! این است خودروی ملی

بعد از سال‌ها تلفات، راهور می‌خواهد از شماره‌گذاری پراید جلوگیری کندکواکبیان: *بعد از سال‌ها تلفات، راهور می‌خواهد از شماره‌گذاری پراید جلوگیری کند *چرا زودتر به این موضوع فکر نشد؟ *محصولات باید در همه موارد تست شوند *برای دو خودروسازی بزرگ کشور فکری شود و هرچه سریعتر به بخش خصوصی واگذار شوند هرچه زودتر مثل هپکو واگذار شود .

«خراطه ببجایه» واقع در شرق الجزایر، تظاهرات گسترده‌ای را برگزار کردند.

مردم در این تظاهرات با بلند کردن پلاکاردهایی خواستار پایان دادن به آنچه که «حکومت نظامیان» توصیف کردند، شدند.

تظاهر کنندگان همچنین بر ضرورت کنار رفتن سران نظام سابق از اداره مرحله انتقالی این کشور تاکید کردند.

شهر خراطه اولین شهر الجزایر است که مردمش در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری قیام کردند و سپس این اعتراضات به شهرهای دیگر گسترش یافت و به کناره گیری بوتفلیقه منجر شد.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهورى سابق الجزایر ماه می گذشته بعد از 20 سال حکومت و در پی فشارهای ارتش و بعد از هفته‌ها اعتراضات مردمی که خواستار تغییر بودند استعفا کرد.

تظاهر کنندگان می گویند، نهادها و شخصیت‌های دوران بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به‌دست نگیرند و برای تأکید بر این خواسته خود هر هفته در روز جمعه تظاهرات می‌کنند.

گفتنی است که برغم هشدار ژنرال احمد قاید صالح فرمانده ارتش در روز چهارشنبه که به نیروهای امنیتی دستور داد تا اتوبوس‌ها یا وسایل نقلیه مورد استفاده برای انتقال معترضین به پایتخت را متوقف و دستگیر کنند، صدها هزار جزایر ی امروز در پایتخت راهپیمایی کردند.