طرح 6 ماده‌ای نخست‌وزیر بریتانیا برای حل بحران اوکراین

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا ضمن ارائه طرح شش ماده‌ای برای حل بحران اوکراین، روسیه را متهم کرد که می‌خواهد با نیروی قهریه نظامی نظم جهانی را بازنویسی

جانسون، شنبه 5 مارس در مقاله‌ای در «نیویورک تایمز» نوشت: «پوتین باید شکست بخورد و باید برای حمله تجاوزکارانه به‌عنوان یک شکست‌خورده دیده شود. تنها ابراز حمایت ما از نظم جهانی قانون‌محور است، کفایت نمی‌کند. ما باید از آن در برابر بازنویسی با زور نظامی دفاع کنیم».او افزود: «جهان نظاره‌گر ماست. ما توسط تاریخدان‌های آینده قضاوت نمی‌شویم، مردم اوکراین قاضی ما خواهند بود.»

بریتانیا، سه‌شنبه میزبان شماری از رهبران غرب از جمله جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و مارک روت نخست‌وزیر هلند، و چهار رهبر اروپای شرقی ـ جمهوری چک، لهستان، بلغارستان و اسلواکیا ـ که از فاجعه انسانی بحران اوکراین تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، خواهد بود. وزیرخارجه بریتانیا روز یکشنبه به «ساندی اکسپرس» گفت: «غرب باید خیلی پیش از این اقدام می‌کرد». او اضافه کرد «وقتی پوتین صحنه نمایشی از اشغال همسایگان خود را ترتیب داد، ما به اندازه کافی اقدامی نکردیم. در حالی که اکنون بخاطر شیوه متفاوتی که پیش گرفته‌ایم حس قوی‌تری برای حل مسئله می‌بینیم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'آشوراده' با اجرای طرح گردشگری از بین خواهد رفتمشاور رییس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما به این دلیل که می‌دانیم چه بلایی بر سر انزلی آمده است و گردشگران در طبیعت ایران چه به روز آن می آورند، دوست نداریم، آشوراده اولین منطقه پناهگاه حیات وحش تبدیل به منطقه گردشگری شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طرح صیانت در حال ترویج و تشویق فیلترینگ است/ طرح صیانت حتی از خودش هم نمی‌تواند صیانت کند/ آقایان چیزی را دست گرفته‌اند که حتی نمی‌توانند آن را توجیه کنند و توضیح دهند و از آن دفاع کنندغلامرضا نوری قزلجه، عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت، در مورد طرح صیانت گفت: وقتی طرحی در عرض چند ماه شش نسخه داشته باشد نشان از تزلزل طرح است و یعنی هیچ قوام و پایه محکمی ندارد و حتی طراحان نیز نمی‌توانند آن را محکم نگه دارند. می‌توانیم بگوییم این طرح خود را هم نمی‌تواند صیانت کند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مقام‌های آمریکا: روسیه شبه‌نظامیان سوری‌ را برای جنگ در اوکراین استخدام کردهمقام‌های آمریکا: *روسیه شبه‌نظامیان سوری‌ را برای جنگ در اوکراین استخدام کرده *مشخص نیست چه تعداد شبه‌نظامی جذب شده‌اند *برخی از آن‌ها وارد روسیه شده و برای ورود به جنگ آماده می‌شوند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاهش شدید ذخایر خون در بیمارستان‌های اوکرایندر پی افزایش حملات روسیه بیمارستان‌های اوکراین با بحران کمبود خون و دارو مواجه شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تداوم تلاش‌های اسرائیل و ترکیه برای میانجی‌گری بین روسیه و اوکراین🔺تداوم تلاش‌های اسرائیل و ترکیه برای میانجی‌گری بین روسیه و اوکراین ▪️نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، یک روز بعد از دیدار از پیش اعلام نشده‌اش با پوتین گفت اورشلیم همچنان تلاش خواهد کرد میانجیگری کند؛ اگرچه شانس موفقیت کمی وجود دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دونتسک: اوکراین قصد دارد هشتم مارس به کریمه و دونباس حمله کندرئیس جمهوری خودخوانده خلق دونتسک روز یکشنبه مدعی شد که اوکراین برای حمله به کریمه و دونباس در 8 مارس (سه‌شنبه) برنامه ریزی کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »